Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Reebok CrossFit games 2015 - korunováni noví šampioni

Reebok CrossFit games 2015 - korunováni noví šampioni

Noví šampioni byli v tomto roce korunováni na Reebok CrossFit games, které zaznamenalo již svůj devátý ročník a opět přivedlo na svět několik velmi zajímavých příběhů, které psala samotná sportovní historie. Jak tedy dopadl další ročník Reebok CrossFit games? 

Reebok CrossFit games 2015 - korunováni noví šampioni 


Hned od začátku Reebok CrossFit games bylo jasné, že letošní ročník bude něčím specifický. A to hlavně v mužské kategorii, kde se po odchodu dlouholetého neohroženého šampiona Riche Froninga Jr. otevřel trůn pro nejvíce FIT sportovce celé planety. V očekávání bylo hned několik sportovců, kteří se v posledních několika letech umisťovali na předních příčkách, a to včetně takových jako Mathew Fraser, který byl loni na CrossFit Games druhý, ve hře byl ale také i Dan Bailey, Scott Panchik, Noah Ohlsen, Ben Smith. 

Právě poslední jmenovaný, 26ti letý Ben Smith se stál tím, kdo letos dokázal získat titul pro sebe. Na CrossFit games se objevil již sedmkrát. Nejlépe se mu dařilo v roce 2011 a 2013, kdy dokázal získat dvakrát třetí místo. Letos nebyl tím hlavním šampionem, nicméně i tak si dokázal získat svoji pozici a získal zlatou medaili. Jeho největším konkurentem mu v tomto ročníku byl Mathew Fraser, který se dokázal držet až do závěrečné disciplíny a stále živil naději na konečné vítězství. Smith však finišem s kettlebely zpečetil svoje naděje a síly a získal prvenství. 

Ženský CrossFit také zaznamenal novou šampionku. Stala se jí Katrin Tanja Davidsdottir, která procházela soutěží v podstatě velmi podobně jako Ben Smith. Tedy bez většího zaváhání v jednotlivých disciplínách. Nesbírala vítězství jedno za druhým, nicméně sbírala bodíky jeden po druhém. To ji stačilo a posunulo k celkovému vítězství v ženské části Reebok CrossFit games. 

Pro úplnost dodejme ještě výsledek teamové soutěže. I zde slavil vítězství zcela nový team, který procházel soutěží jako nůž máslem. První místo pro sebe získal CrossFit Mayhem Freedom. Nutno říct, že ač Rich Froning Jr. ukončil svoji kariéru v individuálních soutěžích. Pódium a první místo si nenechal ujít, a to právě v teamové soutěži, kde vedl team CrossFit Mayhem Freedom společně se svými kolegy Elly Kabboord, Kristin Reffett, Lauren Neal, James Hobart and Matt Hewett. 

Závěrečné individuální disciplíny

 

zdroj: youtube.com
  •