Trénink s profíky - Milan Šádek

Jan Caha
Jan Caha 19. 8. 2015
Uložit článek
Trénink s profíky - Milan Šádek

Nový seriál článků a zejména pak videí dnes vstupuje konečně do své úvodní etapy. Tím prvním, koho Jenda Caha vyzval na trénink byl Milan Šádek - profesionální kulturista IFBB v přípravě na EVL´s Prague Pro. Jak dopadlo jejich vzájemné porovnání?

Trénink s profíky - Milan Šádek

Jenda Caha o tréninku s Milanem: "Trénink s Milanem Šádkem jsme si zopakovali téměř po třech letech. Ne nadarmo jsem se na něj velmi těšil. Byl to můj první trénink při pobytu v Praze. Milan je skvělý kluk a vždy se s ním zasměju. Navíc jeho nové auto  taky udělalo své a konverzace se stočila velmi často právě od kulturistiky k rychlým autům. K nám to závodění prostře trochu patří. Trénink se odehrával v Olympia fitness Opatov, které vlastní úspěšný bodybuilder Tomáš Bureš. I na toto jsem se těšil, protože právě zde trénují hvězdy, a já zde měl možnost cvičit vůbec poprvé. Než začneme, tak zmíním, že Milana podporuje společnost Amix a je členem Amix Profi teamu. Co se tedy všechno odehrálo?


No, hned na úvod mě Milan překvapil tím, že jsme se nijak extrémně nerozehřívali a v podstatě tím prvním, co bylo rozehřívací, tak bylo stahování horní kladky. Víte jak, já osobně mám zvyk, že musím na 5-10 minut na crossový trenažer, pak se věnuji rotátorům, dynamickému strečinku a teprve pak nastupuji na první cvik. To mi zabere vždy až dvacet minut. Tady jsme při dvacáté minutě byli již na začátku třetího cviku. Nevadí ale, svaly se zahřály velmi rychle. Jak by také ne, však byl parný letní den. Hned z prnvího cviku jsme skočili na přítahy na stroji a na spodní kladce na krásně červeném medicinbalu. Tenhle cvik mě bavil, nikdy jsem ho nezkoušel, ale byla to zajímavá změna. Co bylo však utrpení, byly 4 extrémně pomalé shyby s dynamickou pozitivní a velmi pomalou negativní fází pohybu. Čtyři a konec, bez síly. No ale věřte mi, udělám více shybů, než jen 4. Tohle byl ale nářez, opět pro to, aby záda dostaly zcela jiný impulz pro svůj rozvoj. Následné přítahy na spodní kladce jen dotónovaly napumpování zad. Extrémní váhy nakonec a dotahy v silovém stojanu s 260 kg už byly znát. No, ne ani ten dej, ale druhý den ráno si trapézy teda hezky libovaly. Vše završily horní přítahy na hammer stroji. 


Trénink s Milanem byl skvělý. Mohu říct, že i přes to, že cvičí velmi kulturisticky, což je samozřejmě dobře, je to přeci jen kulturista, tak ten trénink má smysl, má techniku, má spád a je hlavně zábavný. Rád bych v jeho podání viděl trénink stehen nebo hrudníku. Myslím, že by byl velice zajímavý. Milan byl v době našeho natáčení v počátku diety, no musím říct, že i tak vypadal velmi dobře a těším se na to, až se nám předvede na začátku října na EVL´s Prague Pro. I jeho vystoupení bude jedno z těch, které mě sem budou táhnout. Se svým přístupem má  na to, aby se stal za pár let závodníkem patřícím mezi úzkou špičku. A hlavně má na to, aby zažil sportovní dlouhověkost. Držme mu palce." 

Milan Šádek a Jan Caha - trénink 2015 

 

zdroj: youtube.com

Video vzniklo za podpory společnosti Trec Nutrition. 

Přidej se k 33 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________