Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 34/2015

Do you even Youtube - 34/2015

Pokračování "Do you even Youtube" je zde, a s ním i ta nejlepší a nejzábavnější videa, která se objevila v posledním týdnu na populárním streamovém serveru Youtube. 

Do you even Youtube - 34/2015


Ani nevím, jak jsem narazil na následující video, ale když jsem si ho pustil, tak jsem věděl, že ho přidám do Do you even Youtube. Profesionálka kategorie women’s physique Erica Blockman přidala v uplynutém týdnu na svůj Youtube kanál tréninkové video z prostředí požárníků. Kromě toho, že je profesionálka federace IFBB, je také stále hasič. Bojovník z ohněm, mám-li být přesný. To je totiž překlad slova firefighter. Trénink Ericy je něco, co moc často neuvidíte a pokud máte fantazii, tak si z něj můžete vzít něco do svého tréninku, který cvičíte třeba u vás doma na zahradě.  Jaké cviky tedy pro svůj trénink Erica zvolila? Shyby do selhání, poté ihned 10 otoček pneumatiky (skvělý cvik na celé tělo), pak sebrat palici s tou prásknout dvacetkrát o pneumatiku (znovu skvělý cvik na celé tělo, ze kterého vás nejvíce budou bolet břišní svaly), 20 kliků na zemi, 20 dřepů a nakonec ještě 1400 metrů běh. Všechno ostatně vidíte ve videu. Mě se tenhle trénink moc líbí, protože při něm odcvičíte celé tělo, zvýšíte vaši pracovní kapacitu, budete mít lepší fyzičku, spálíte tuk a dost možná naberete i nějakou tu hmotu, pokud nejste nějak extra pokročilí. Pro pokročilé je tento trénink opravdu vynikající varianta kardia. Troufáte si na tento trénink? Všeho mají být tři kola, takže nakonec poběžíte 4200 metrů. Já bych si netroufl. Umřel bych při prvním běhu.

Další video, na které narazil náhodou minulý týden, je záznam týdenních tréninků australského kulturisty Eddyho Unga. Eddy se nachází 6 týdnů před svou první soutěží v letošním roce, kterou bude soutěž naturální federace INBA v jeho provincii. Pokud půjde vše podle plánů, tak by se Eddy rád kvalifikoval na národní šampionát a úspěch na národním mistrovství by pak znamenal kvalifikaci na naturální Olympii, kterou chce letos vyhrát. Následující video je druhou ze dvou částí, které Eddy přidal na Youtube. V tomto videu můžete Eddyho sledovat při tréninku ramen,  hamstringů a paží (jeho nejsilnější partie). Součástí videa jsou i vlogy z průběhu diety. Dieta už je ve fázi, kdy bolí. Někdy Eddy nemůže ani usnout. V takovém případě jde dolů do kuchyně a smíchá kousky banánu s burákovým máslem. Prý po tom člověk usne prakticky ihned. Vyzkoušejte. Já to ale zkoušet nebudu. Nekombinuji jídla s tuky a sacharidy. I z toho důvodu nejím sushi. Eddy si ale sushi dopřává, což pak můžete vidět na konci videa. A že si toho objednal. Dobrou chuť, Eddy.

Oksanu Grishinu snad nemusím představovat. Pokud Oksanu neznáte, tak se snad ani nezajímáte o fitness. Oksana je v současnosti nejpopulárnější Evropanka v IFBB a její talent je znám každému, kdo se považuje za fanouška kulturistiky a fitness. David Pierre Bourlet ví, že lidé Oksanu milují a zajímá je, a proto využívá příležitosti a natáčí s ní videology pro server Muscle Insider. All Access je druh videí, během kterého kamera sportovce pronásleduje vlastně celý den a zachycuje vše, co je pro diváka zajímavé. Dnešní díl je však zaměřen na jedno jediné. Oksany trénink volné sestavy. Gymnastika, tanec, akrobacie, pole dance, divadlo… to jsou výrazy, kterými se dá její sestava charakterizovat. Oksana dokáže do své sestavy zakomponovat všechno, co využívají její soupeřky. Navíc k tomu přidává své emoce. Právě emoce, které pomocí svého výrazu ukazuje publiku, jsou tím hlavním důvodem, proč je Oksana nejlepší. Já znám už celkem dost lidí, kteří při sledování Oksany sestavy brečeli. Brečeli dojetím. Pro sestavu na letošní Olympii Oksana volí písničku Sweet Dreams od Marilyn Manson, se kterou se prezentovala i na letošním Arnoldu. Já si ale myslím, že sestava bude upravená. Oksana je nesmírně kreativní a nějaká ta vylepšení můžeme čekat. Já tuhle ženu prostě miluji a nemůžu se dočkat, až ji budu sledovat v živém přenosu. Oksana to u mě prostě vyhrává! A Sweet Dreams mimochodem právě teď stahuji, abych si je přidal do playlistu.

4 týdny před Olympií by v Do you even Youtube nemělo chybět video kulturisty v přípravě na tuto největší soutěž, jakou kulturistika aktuálně má. Musím vám však říct, že je někdy těžké objevit video, které stojí za to, abych ho sem vůbec dával. Většina profíků o sobě vůbec nedává nic vědět. A pokud už něco na internet dají, tak je to 16 vteřinové kompilační video z tréninku. Například Ramy nacpe 4 cviky do 16 vteřin a dá je na Youtube. Ono je parádní, že k tomu napíše 4 série po 8 opakováních s 200kg na bench press, nebo 4 série po 15 opakováních s 225kg na dřep. Bezva. Ale já bych moc rád viděl kompletní video z takového tréninku, během kterého nám Ramy přidá nějaký ten komentář k tomu, jak jde příprava a na závěr videa hodí pózovačku. Toho se dočkat je jako čekat na Godota. Tento týden nás zachránil Flex Lewis. Ten totiž začal seriál videí v přípravě na Olympii s názvem Aff4mation. Tak jdeme na to. 6 týdnů před soutěží ukázala váha Flexovi číslo 221, což znamená, že je 4,5kg nad váhovým limitem. Takhle napřed ještě nikdy nebyl. Ono to však souvisí i s tím, že letos držel procento tuku celou dobu strašně nízko. Dokonce si troufám říct, že v roce 2015 neměl víc, jak 7% tuku. Nízké procento tuku tak blízko soutěže dovoluje Flexovi zařadit občas i nějaký ten cheat meal. Vše samozřejmě se svolením kouče, trenéra a kamaráda Neila Hilla. Cheat meal tento týden bylo sushi. Stejně to má i Eddy Ung, zajímavé. Kromě toho, že Flex v dietě jí sushi, také samozřejmě cvičí. Jeden z jeho tréninků minulý týden absolvoval s novým profíkem Codym Montgomerym, kterému bylo v době vítězství teprve 20 let. Cody je obrovský talent, je to budoucnost kulturistiky. Jeho váha na soutěži byla nějakých 102kg, což je vlastně to samé, co měl v době natáčení videa i Flex. Při pohledu na tyto dva kulturisty však zíráte hlavně na Flexe. Jak je možné, že mají podobnou výšku, stejnou hmotnost, ale Flex vypadá tak o 10kg těžší? Flex je prostě malé velké monstrum. Vidět ho naživo je bomba. Z rukávů mu čouhají obrovská předloktí. Pod tričkem zůstávají obří kulatá ramena, nad kterými se tyčí trapézy. Flex je prostě jeden z geneticky nejobdařenějších kulturistů současnosti. Flex však nemá nic zadarmo. Pro všechno musí dřít. A to uvidíte i v tomto videu, kde Flex cvičí záda. Tak si to užijte! Flex totiž rozhodně není tip kulturisty, který by jen pumpoval. Vždyť zde jede dotahy s nějakými 266kg!

Víte, co mě vždycky nejvíc šokuje? Nejvíc reakcí mívám na videa, která se týkají Jasona Genovy. Ptáte se mě, jestli to je nějaká parodie, zda Jason opravdu cvičí, jak dlouho cvičí, jestli si dělám srandu s tím, že už byl na nějaké soutěži, prý jestli to myslí vážně, že za 5 týdnů půjde na soutěž, když má stále přes 20% tuku. A ještě vlastně ty otázky na to, proč se nenaučil správně cvičit, když cvičí už 10 let, a jak je možné, že pózuje tak špatně. No já vám řeknu jediné. Všechno, co vidíte na videích, tak je 100% pravda. To je prostě Jason Genova. Masivní Youtube celebrita s desítkami tisíc fanoušků a jedním milionem haterů. Jason je prostě synonymum pro kontroverzi. Nikdo takový tu není. V dnešním videu se můžete podívat na tři největší legendy Delray Misfits – Velký Richard, Velký Lenny a malý Jason Genova. V Misfits je to letos poprvé, co jsou spolu v posilovně v jeden okamžik zachyceni na kameru. A to je legendární chvíle. Okamžik přepisující dějiny! Abyste se opravdu zasmáli, tak sledujte Richarda při jeho speciální houpavé technice tricepsového stahování kladky nadhmatem. Lenny pak ukazuje vymazlenou techniku stahování kladky nadhmatem na hrudník. Jason pak jede stejný cvik, ale jede ho podle Dava Pulcinelly – tato technika se nazývá pulled-rows. Stahované přítahy. Je to vlastně jakýsi cvik na celé tělo. Video by rozhodně nebylo kompletní, kdyby se Lenny nesvlékl do půl těla. Největší six-pack na světě. Pecka! Já budu mít v následujících 14 dnech jediný cíl – opálit se tak, jako Lenny. Musím si užít zbytek léta!

A nakonec jedno přání. Doufám, že si jednou budeme moct pustit tréninkové video, kde spolu cvičí následující legendy – Jason Genova, Filip Grznár, Rich Piana, Kali Muscle a Ivo Fajkus. Uvědomujete si, jak epické by takové video bylo. No já bych se smál asi ještě tři měsíce po jeho zhlédnutí! Nevím, jestli by bylo lepší sledovat je trénovat, nebo se smát tomu, jak na sebe vzájemně reagují.

zdroj: youtube.com
  •