Trénink s profíky - Jiří Tkadlčík

Aktin Redakce
Aktin Redakce 25. 8. 2015
Uložit článek
Trénink s profíky - Jiří Tkadlčík

Druhé pokračování našich "tréninků s profíky" je zde, a s ním i ukázka toho, jak vypadal trénink Jendy Cahy v strongman stylu podle Jirky Tkadlčíka. Zvládl "trochu" jiný trénink? 

Trénink s profíky - Jiří Tkadlčík

Jenda Caha o tréninku s Jirkou Tkadlčíkem: "Jak jsem již psal v úvodníku, který jsem k těmto videím dělal. Jirka je veliký sportovec a jsem rád, že jsme se zase potkali. Známe se již velmi dlouho a považuji ho za kamaráda. Velmi rád vzpomínám na tu dobu, kdy jsme v Brně chodívali trénovat do jejich posilovny na koleji, kde samozřejmě společně s Honzou Páleníčkem platili za místní celebrity a posilovna jim za jejich studijní éru patřila. Dnes jsme ještě stále všichni u sportu, který nás přivedl k sobě a u Jirky láska k železu kvete ještě více, než byste ohli čekat. No, pokud mluvím o lásce k železu. Myslím tím opravdu surové železo, beton, těžké klády nebo pneumatiky. Ne nebojte, Jirka není mechanikem, i když mu těžká práce nedělá absolutně problém. Stal se jedním z nejlepších strongmanů v ČR. A dokonce jediným závodníkem, které je vedený jako profesionál v kategorii do 105 kg. Velice se mi také líbí projekty, na kterých Jirka pracuje, a které posouvají strongmany blíže k běžným cvičencům. 


Nicméně pojďme již na trénink. Přiznám se, že do tréninku jsem šel již s poměrně slušnou náloží z předchozího dne od Milana Šádka. Moje trapézy a ramena tak byly ještě před tréninkem v jednom ohni. Nicméně o to více jsem se těšil. Lehká rozcvička, prokroužení ramen a koukej, tady máš třicítku, tak se s ní rozcvič na ramena. Dvě rychlé série po šesti opakováních a jdeme na to. Přidáváme poměrně dynamicky, až se dostáváme na moje maximum, což bylo u výrazového tlaku s nápravou auta 110 kg pro dvě opakování. Jirka si pohrál se 130 kg jako by se nemetlo. 


Znáte oblázky z pláže, jsou hezké kulaté, ale hlavně jsou malé a lehké. U nás to evidentně neplatí. Protože oblázek, který jsme vybírali z "pomyslné řeky" a nesli si jej v kapse domů, měl 110 kg. Jirka ho nesl tam, já nesl zpět. Nepotřebujete žáné vybavení, kamínek postačí. Aby toho nebylo dost, tak se na zemi objevila morbidně veliká 60 kg činka. Říkal jsem si pohoda, normálně cvičím v tréninku až s "padesátkami", takže o 10 kg více bude v klidu. No možná by byla, kdyby osa činky neměla průměr plechovky coca-coly. Dá se říct, že tlak s touto jednoručkou byl oddech na další disciplínu, a to pi přes to, že se mi zcela nepodařilo ji vytlačit až nahoru. 


Dalším "cvikem" nebo spíše silovou disciplínou bylo nošení "trap bar" s těžkou hmotností po parkovišti. Tuším, že jsme se dostali až k 260 kg, což jsem si nedokázal představit, ale řeknu, že takové balanční cvičení moje kolena a kotníky neznají. 


Chtěl tomu čas a z venkovních prostor, jsme se dostali konečně i do fitka. Jonas gym - to je fitko pro chlapy, co ctějí bolest a sílu. Týden před tréninkem jsem byl na strongman závodech, a tak mě zajímali atlasovy kameny. Nesměly tedy chybět, a to alespoň ten, který měl 110 kg. A závěr byl vyplněn mrtvým tahem s "reverse band", které pomáhají v dolním rozsahu pohybu. Jirkových neuvěřitelných 408 kg, a mých 310 kg bylo hezkým závěrem našeho společného tréninku. 


Musím říct, že tahle silová zábava byla opravdu něco, co jsem jednak nečekal, ale co mě velmi bavilo a už chápu, proč ty obrovské chlapáky baví překonávat lidské hranice i za cenu toho, že tenhle trénink bolí. Jirka se ukázal jako velký sportovec a budu se těšit na jeho další vystoupení a na to, co nám předvede ve své kariéře strongman profíka. Vy si užijte video z tréninku."

Jiří Tkadlčík a Jan Caha - trénink

 

zdroj: youtube.com

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________