Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 35/2015

Do you even Youtube - 35/2015

Co by to bylo za pondělí, kdybychom vám opět nenabídli ty nejlepší kousky, které se objevily na Youtube. No a co by to bylo za pondělí, kdyby vám je opět nepřinesl Honza Kavalír. Tady jsou. 

Do you even Youtube - 35/2015


Nejlepší kulturistický seriál videí se momentálně odehrává v New Yorku. Posilovna přezdívaná East Coast Mecca je místem, kde se natáčel také stejnojmenný seriál. Bev Francis Powerhouse Gym je destinací, kde se schází ti nejlepší kulturisté z východního pobřeží USA. Jedním z nich je také Maxx Charles. Maxx je sakra dobrý závodník. Jako amatér nemohl dlouho získat profi kartu, protože chodil na národní šampionát tučný. Nedokázal to vysekat. Nedokázal se dostat ve své dietě tak daleko, aby to bylo už opravdu bez tuku. Všechno se změnilo v roce 2013. Max se zde utkal se závodníky, kterým příroda nenadělila ty nejlepší tvary. Navíc předvedl docela dobrou formu, díky čemuž vyhrál profi kartu. Mezi profíky si vedl dobře. Na 2 soutěžích se umístil v top 5 a všechno to korunoval letošním vítězstvím na Tampa Pro, kde porazil Fouada Abiada. Nově se v letošní sezóně připravuje pod vedením kouče Chrise Aceta. A kdo sleduje Do  you even Youtube, tak ví, že TeamAceto je sakra silný tým a jeho členové mají jedno společné – soutěží ve formě. Maxx Charles ve videu mluví o tom, že Mecca je pro něj místem, kde může dělat to, co miluje ze všeho nejvíc. Trénovat. Je to nesmírně inspirativní prostředí plné lidí, kteří chtějí v životě něco dokázat. Člověk zde může být pyšný na to, co dělá. Může trénovat a pumpovat svaly pro ten nepopsatelně příjemný pocit, na kterém je závislý. Ve videu Maxx trénuje svého sparing partnera, který se připravuje na East Coast Championships 2014 – což je kvalifikační soutěž pro národní soutěže. Něco jako Čechy a Morava u nás. Jeho klienta pak čeká pózování před Steve Weinbergerem, který na celé soutěži dělá hlavního rozhodčího. No a není to dobré. Indony to vůbec nezvládá fyzicky. Pózování není z nejhorších, ale nemá na to kondici. Po několika pózách je unavený, zadýchaný a zpocený. Nezvládne ani jedno kolečko. A to mu Steve dává najevo. Něco takového si nesmí dovolit na soutěži. Takový zlý výkon by znamenal, že nedopadne dobře. A je úplně jedno, že má nejlepší postavu ze všech. Pokud neumíte pózovat, pokud nedokážete svou postavu prodat, tak máte smůlu a můžete si za to sami. Pokud vás zajímá, jak dopadl, tak to bylo 5. místo v těžké kategorii do 102kg. Což je hodně dobrý výsledek a příští rok, tedy letos, může klidně vyhrát. Tvary na to má.

Po výsledcích Atlantic City Pro pro mě na následující 3 týdny přestává existovat kategorie Open. Vůbec mě nezajímá, jak dopadne Olympia. Rozhodčí dali na první místo před Cedrica Branche a to je pro mě jasná známka toho, že bych se o tuto kategorii vůbec zajímat neměl. Byl bych naštvaný. Pro mě to bude znamenat to, že můžu věnovat více pozornosti kategorii do 212 liber, která je podle mě tím vůbec nejzajímavějším, co IFBB Pro nabízí. Tato kategorie pro mě bude zajímavá i z toho důvodu, že se v ní představí slovenský profík Marian Čambal. Marian vlétl do profi divize jako nesmírně úspěšný amatér, když vyhrál prakticky všechno, co vyhrát mohl. V profi hned při svém profi debutu skončil třetí a letos dokonce profi soutěž vyhrál! Podle toho, co můžeme vidět díky fotkám a videím, které Marian vypustil v přípravě na Olympii, tak to vypadá, že snad ještě nabral nějakou hmotu. Já fakt netuším, jak se vejde do váhového limitu 212 liber! Nemám však pochyby o tom, že by navážit 212 liber nedokázal. Následující video zachycuje Mariana 3 týdny před Olympií při tréninku zádových svalů. Hned z prvních záběrů je poznat, že forma je dobrá. Vždyť i obličej je bez tuku. Trénink Mariana je jako vždy v tempu a po tréninku pak následuje kratší pózování. Fotky mnozí z vás zahlédli na internetu během minulého týdne. Po pózování se pak Marian maličko rozpovídá o tréninku a o přípravě. Zajímavostí je to, že Marian bude v USA celý týden před Olympií, aby se mohl opravdu poctivě věnovat doladění formy. Určitě se máme na co těšit! Já se tedy těším strašně moc! Přeji si jen jediné. Fairovou šanci od rozhodčích. Pokud totiž Marian bude stát vedle těch borců, vedle kterých ho vidím já, tak skončí velmi dobře.

Video s následujícími dvěma sportovci jsme ještě v Do you even Youtube neměli. Jedná se o třetí část dokumentu s názvem Flex at 50, který nahlíží blíže do života jednoho z geneticky nejobdařenějších kulturistů v historii. Tím je Flex Wheeler. Pro mnohé z vás dost možná nejlepší kulturista v historii. A tím myslím postavou. Výsledky samozřejmě neměl takové, jaké mít mohl, kdyby soutěžil v trošku jiné době. Ono mít za soupeře závodníky éry Doriana i Ronnieho určitě není sranda. Druhým člověkem, který má ve videu zásadní roli, je naopak nejúspěšnější kulturista v historii. Tedy kulturistka. Iris Kyle. Desetinásobná vítězka Olympie. Momentálně v kulturistickém důchodu. Iris provozuje spolu s kulturistou kategorie do 212 liber Hidetade Yamagishim v Las Vegas „Bodi Café“. V dnešním videu nás čeká jejich společný trénink, kde budou oba cvičit paže. Trénink je plný izolovaných cviků s důrazem na striktní techniku. Koncentrická fáze, při které maximálně zatnete sval a delší negativka, která sval „poničí“ takovým způsobem, aby se pak zotavil z tréninku větší a silnější. Já vám moc trénink popisovat nebudu, všechno vidíte ve videu. Je toho opravdu dost. Pokud vás trénink paží baví, tak si zamilujte tohle video, protože Iris a Flex jsou jedni z nejpovolanějších. Mimochodem – co říkáte na pokrývku hlavy, kterou má Flex na sobě během tréninku? V tom bych si zkusil zacvičit, haha!

Následující video mi přijde nesmírně vtipné. Má v sobě však i takovou zajímavou auru něčeho velkého, epického, legendárního, nadlidského… jedná se totiž o velmi populární kulturisty, kteří vypadají jak nějací bohové. Minimálně tu genetiku mají od bohů. Na jedné straně je neskutečně vysekaný Ulisses Jr. Jeho dominantou je střed těla, který u nikoho jiného neuvidíte. Tak hluboký 8-pack (8 kostiček) na břiše je něco úžasného. To by chtěl snad úplně každý, kdo se věnuje cvičení. Další věc, kterou by chtěl asi každý, je poměr pasu a ramen, jakým disponuje náš druhý kulturista. Simeon Panda opravdu vypadá jako superhrdina. Já měl tu čest vidět ho naživo na předloňském FIBO a musím vám povědět, že někoho takového jsem ještě neviděl. Tenhle člověk má 4% tuku snad celoročně a v kombinaci s těmi všemi tvary. No wow! Není divu, že jsou tak populární. Když je srovnám s tím, co vidíme v IFBB, tak musím říct, že tihle dva mají mnohem lepší genetiku a navíc jdou i lepší, estetičtější, cestou. Tyhle dvě, troufám si říct, legendy spolu natočili trénink na Kypru, který možná není pro každého z vás, ale do Do you even Youtube se hodí. Já se u videa strašně nasmál. Koukat na tyhle dva, jak v bazénu jedou shyby na můstku, to je prostě pecka. To jezdíme i my u nás, ale takhle sebevědomě to neumí nikdo. Asi to bude mít něco společného s tím, že nikdo takhle nevypadá. Trénink břišních svalů s obřím kamenem je taky sranda. Škoda, že ho po sobě neházeli, hned by byl ten trénink o něco dynamičtější. Bonusem v tomto videu je pak seminář, který oba udělali pro své fanoušky někdy během pobytu na Kypru. Užijte si to!

Poslední video se dnes týká Aarona Clarka. Váhal jsem, jestli nepřidat spíše druhý díl nového seriálu Flexe Lewise, ale ten natočí další video tento týden, kde bude mít lepší formu, než měl týden minulý. Tak proč ne, že? Aaron Clark natáčel v zákulisí Texas Pro, kde po krátké přípravě a zranění předloktí získal 2. místo za estetickým Cambronerem (i jeho rutinu uvidíte v čase kolem 6 a půl minuty). Aaron natáčel v zákulisí úplně všechno. Rozcvičování svoje, Johna Meadowse a další závodníků. Nástřik barvy, nudu a čekání na semifinále, debaty s kamarády, se kterými se zná z předchozích soutěží, nebo je poznal právě na Texas Pro. Je toho strašně moc. Video má 20 minut. Máte zde i Aaronova vyvolávání a volné pózování. Já mívám tyhle záběry ze zákulisí mnohem radši, než video z prken. Na prknech je často strašně zlé nasvícení a vidět je toho míň, než někde v malé uzavřené místnosti, kde je světlo z vrchu. Aaron na soutěži bohužel nevypadal tak, jak potřeboval. Během několika málo dní musel dát dolů 5kg, aby vůbec navážil limit 212 liber a to si vybralo svou daň. Pro semifinále byl neskutečně plochý. A plochý Aaron má jeden velký problém – stehna. Stehna jsou jeho slabinou a slabiny vždy odchází jako první. A tak to taky vypadalo. Připravenost tam ale byla. Vršek se postupně docela i naplnil, ale na stehna dost času nebylo. Snad se vám tohle video líbí a nepřijde vám nudné. Mě bavilo.

zdroj: youtube.com
  •