Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Trénink s profíky - Kateřina Kyptová

Trénink s profíky - Kateřina Kyptová

Třetí video ze série "tréninků s profíky" je zde. Dnes zamíříme do kategorie physique PRO, ale pozor, ne v mužském provedení, ale v tom ženském. Pozvání na společný trénink od Jendy Cahy přijala Katka Kyptová. 

Trénink s profíky - Kateřina Kyptová


Již jsme tu měli profesionálního kulturistu i profesionálního strongmana. Dnes se podíváme do trochu jiné profesionální scény, a to ne tak zcela v jiném sportu, nicméně z pohledu něžného pohlaví. Na společný trénink s Jednou Cahou dorazila Kateřina Kyptová - IFBB Physique Pro, členka Amix Profesional teamu. 

Jenda Caha o tréninku: Na Katku jsem se při svém pobytu v Praze velmi těšil. No a ne nadarmo. Trénink s touto hvězdou české fitness scény jsem si nechal jako svůj poslední. S odstupem času musím uznat, že to bylo velmi takticky dobře zvolené. S Katkou jsme se dohodli na tréninku stehen. Nicméně rozložení tréninku, cviky, váhy a opakování jsem nechal zcela na ni. Už naše úvodní zahřátí a zmínka o tom, že málokdo v naší republice dokáže trénovat opravdu intenzivně mně dalo tušit, že dneska to opravdu nebude sranda. No a taky nebyla. I dnes s odstupem měsíce mám trénink zarytý do paměti. 


Čím jiným jsme mohli po rozehřátí začít, než úpředkopáváním v supersérii s výpady. hezké 4 rozehřívací série, které v parném létě doslova nacpaly nohy krví a připravily je na další zátěž. Ta přišla v podobě těžkých čelních dřepů se zátěží až do 100 kg tupě tlačících do krku a dusících vás při každém dalším opakování. 


Co by to bylo za trénink, kdyby zde nebyly i tlaky nohama. Nicméně ne klasické, hezky dynamicky. Naopak k tomu do supersérie ultra pomalé opakování hacken dřepů s již velmi znatelnou zátěží. Další na řadě bylo zakopávání. Ani zadní strana nesmí chybět, a aby i ta přední dostála svého, tak přidáme dřepy s výskokem. Čtyři série po dvaceti. V tomto bodě jsem již jen lapal po dechu. Svaly pálely a bolely, nicméně již byly tak otupené, že byly schopny to vydržet. Oproti tomu nervová soustava dostávala zabrat, a tak občasné "vypnutí" dolní končetiny bylo zcela běžné. 


Abychom měli tu sestavičku na přední stranu komplet, tak nesmí chybět opět tři série výpadů s power bagem i s vlastní vahou, kombinované s dřepy s vlastní vahou a výdrží ve dřepu. V tomhle bodě, už moje nohy nevěděli, čí jsou a ani já netušil, jestli je doopravdy mám, nebo se z nich pomalu stávají dva gumové pendreky. No, tím ale nekončíme. Ještě kačáky, žabáky a animal walking. No a na závěr lehčí hyperextenze. No a dnes je hotovo. Docela pohoda nemyslíte. 


Ne, teď vážně. Tenhle trénink byl jedním z nejtvrdších, které jsem měl možnost absolvovat. Katka je profesionálka každým "coulem", a to nejen tím, jak trénuje, ale i jak mluví nebo jak se prezentuje. Jsem rád, že jsem měl tu možnost podílete se pod jejím dohledem na destrukci svých noh. Vy si opět užijte video z tréninku. 

Kateřina Kyptová a Jan Caha - trénink 2015

 

Video vzniklo za podpory společnosti Trec Nutrition v prostorách Victory fitness Praha. 

zdroj: youtube.com

Jan Caha a Katka KyptováJana Cahu podporuje Kateřinu Kyptovou podporuje
  •