Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 36/2015

Do you even Youtube - 36/2015

Pondělí je tu a s ním další várka těch nejlepších kousků, které se objevily na populární streamové síti Youtube. Co vše se v posledním týdnu odehrálo ve fitness světě, a kde můžeme hledat ty hlavní a zásadní videa? 

Do you even Youtube - 36/2015


O přízeň fanoušků bojuje v poslední době stále víc a víc kulturistů. Videoseriály pro sponzory jsou dnes něčím, co není nic neobvyklého. Společnost BSN rozhodně není pozadu a v dnešním Do you even Youtube se o tom přesvědčíme hned dvakrát. Jedno video zde bude mít Flex Lewis (atlet značky BSN) a jedno zde bude mít také profík, který si letos odbyl svůj profi debut. Dallas McCarver se při prvním startu mezi profíky kvalifikoval na Olympii, protože profi debut vyhrál! A to se nestává moc často. Jeho výsledek je však ještě působivější z toho důvodu, že je Dallasovi pouhých 24 let. Kolik znáte profíků, kterým je 24, hm? Moc jich není. A kolik z nich vyhrává profi soutěže? Nikdo. Dallas má talent a je super, že si toho všimla značka BSN, která ho podporuje už třetím rokem. V seriálu videí Behind the Push se nám Dallas pokusí co nejlépe představit a pokud zaujme, tak snad na Olympii bude míc ještě víc fanoušků, než má právě teď. Video začíná snímky 31 dnů před Olympií. Dallas pózuje před svým koučem Mattem Jansenem, což je podle mě jeden z vůbec nejlepších koučů současnosti. Dallas vypadá úžasně! Hned po vítězství na své první profi soutěži věděl, že na Olympii půjde, a proto se do toho opřel co možná nejvíc, aby zvládl ještě něco nabrat. A podařilo se. Během 3 měsíců nabral minimálně 8kg svalů. A je to znát! Dallas má navíc své vlákno na fóru serveru Muscular Development, kde detailně popisuje svůj trénink i jídelníček. Pokud vás to zajímá, tak můžu dát odkaz na fórum každému, kdo si o něj napíše. Dallas dělá věci tak, jak má, a já si myslím, že bude do 6 let top 3 na Olympii.

Následující video od Christiana Guzmana je plné akce! Začněme ale od začátku. Filmaři z Velké Británie pracující pro Gymshark se objevili u Christiana ve firmě (kde je mimo jiné také jeho posilovna a skladiště pro jeho značku Alphalete), aby natočili něco velkého. Jedná se o nový seriál videí, který bude točený pro Gymshark a v první epizodě budou ústředními postavami videa právě Christian a pátý muž loňské Olympie v men’s physique, youtube celebrita a podle mě muž s nejlepší postavou v IFBB Steve Cook. My máme možnost nahlédnout do zákulisí, podívat se, jak takové profi video vzniká a já si myslím, že si zde přijde na své každý. Dokonce i milovníci dronů! Mě tyhle vlogy od Christiana vážně baví a divím se, že něco podobného nezkouší Phil, nebo Kai. Taková videa by dost možná měla přes půl milionu zhlédnutí a pro propagaci jejich značek to je ta vůbec nejlepší reklama. Ale co já vím. 75 kilový, nejpopulárnější fitnessák na Youtube, Christian Guzman je asi špatný příklad. Nebo i ten Steve Cook. Toho živí sociální sítě už hodně dlouho. Christian a Steve se znají jak díky Youtube, tak především díky letošnímu FIBO, kde oba pracovali společně na stránku Gymsharku. Z první záběrů je vidět, že je Christian stále nervózní a Steva bere jako opravdu velkou osobnost fitness. Ale pak se Christian postupně uklidní a nevnímá Steva jako někoho, kdo je „víc“, než on. Když pak jdou všichni po prvním točení na jídlo, tak se nám Steve svěřuje, že MyFitnessPal aplikace je nejlepší a zároveň nejhorší věcí v jeho životě. Šíleně mu to pomáhá dostat se do formy, ale neskutečně se kvůli jídlu pak stresuje. Všechno musí být tip-ťop. Stevův kouč je Neil Hill, mimo jiné trenér Flexe Lewise a bývalý kouč Milana Kince, který vždy dává Stevovi plán a ten jej i kvůli sobě zkouší dodržovat úplně doslova. To ale k první části stačí. Příští týden, až Christian vypustí na Youtube část druhou, se podíváme, jak to všechno pokračovalo. A co vůbec natočili!

Čtvrtá epizoda seriálu Aff4mation z dílny Flexe Lewise je tady. Tentokrát se nacházíme asi 3 týdny před Olympií a Flex už začíná vypadat jako komiksová postavička. Ne, že by tak nevypadal po celý rok, ale teď už to začíná být vážně nechutné (v tom nejpozitivnějším smyslu, pokud vůbec takový smysl slovo nechutný mít může). Flexe čeká trénink prsních svalů a rozhodně není inspirován tím, co předvádí Branch Warren. Je to intenzivní trénink plný těžkých vah, které jsou zvedány s důrazem na co možná nejsilnější zatnutí procvičované partie. A negativka je kontrolovaná! Gravitace není jediná síla, na které je závislá. Negativka může prodloužit délku série a to celkem výrazně zvyšuje nároky na intenzitu, s jakou kulturista cvičí. Flexův trénink je trénink šampiona. Je to trénink někoho, kdo posilovnu miluje a zároveň ví, jak cvičit. Je to trénink někoho, kdo žije pro tu bolest u posledních opakování a snaží se tu brutální sérii prodloužit co možná nejvíc. Tohle video mě vážně bavilo a jsem rád, že se Flex odhodlal něco takového zveřejnit. Jak asi víte, tak já úplně nesnáším tréninky, do kterých hraje písnička. Nesnáším to! Proč by sakra někdo něco takového dělal? Tenhle trend mi přijde hrozný. Nechte tam přirozeně to, co je v pozadí. Flex byl v posilovně sám, nikdo okolo, písničky nehrály a tvůrci videa tam nepřidali žádný disco-trisko song navíc. Video je pak strhující. Divák musí sledovat každičký detail. Trénink vypadá mnohem intenzivnější. A že Flex řekne slovo začínající na „f“? No a co? To prostě patří k jeho projevu po sérii, která bolela. Mě při sledování videa přišlo, že stojím za kamerou a jsem součástí tréninku. A i kvůli tomu mě video strašně moc bavilo! Za tohle video vážně díky. A za jeho (ne)editování patří dík ještě větší. Pecka!

Místo toho, abych vám nějak detailně popisoval trénink, který můžete vidět v následujícím videu, tak vám povím takový příběh, který možná někoho z vás zajímat nebude, ale někoho by možná bavit mohl. Profík Dusty Hanshaw je člověk, který umí točit videa. Proslavil se svými videi z kuchyně, která byla hodně vtipná. Nebylo to nudné video, kde kulturista vaří kuřecí na vodě s rýži z rýžovaru. Díky těmto videím ho znají fanoušci kulturistiky v Americe. Dusty byl tuším 7 let sponzorován společností iForce a pro tuto společnost byl tím samým, co Kai Greene pro MuscleMeds (Kai už s MuscleMeds není a v červené mikině ho už asi neuvidíte). Letošní rok je ale ve znamení změn. Společnost iForce chce do budoucna podporovat spíše lidi, kteří mají stovky tisíc fanoušků na facebooku a na instagramu. Tito lidé se nechají sponzorovat třeba i za doplňky stravy v hodnotě 250 dolarů měsíčně (a někdy i za míň). Profi kulturistovi tohle nestačí. On chce k doplňkům za 500 dolarů měsíčně i 2 tisíce dolarů. Nebo někdy i 5 tisíc dolarů. Kai Greene měl u MuscleMeds dokonce 40 tisíc dolarů, což je sice informace, která je neoficiální a dost možná mi to věřit nebudete, ale já vám ji i tak říkám. Dustymu se tohle ale nelíbilo. S iForce se rozešel a hledal nového sponzora. Sponzora našel a napsal na Instagram, že má „zítra“ velké oznámení a že nastupuje do letadla. Mezi tím profík Ron Partlow, který pracuje pro Mutant, nahrál na Instagram fotku, kde je u stolu volná židle a na stole nějaká smlouva. Chvilku poté napsal na Instagram, že odjíždí vyzvednout kamaráda na letiště. Mě a několika mým kamarádům, co sledují pozadí kulturistiky spolu semnou, všechno hnedka došlo. Dusty podepisuje smlouvu s Mutantem. A na Instagram jsme hned napsali: „Rone, vyřiď Dustymu, že ho pozdravujeme“. Já jsem s Ronem v kontaktu a Dustyho tohle strašně moc rozesmálo. Věděl, že na to přijdeme. Ron s Dustym už dopředu vymysleli, že si takto pohrají na sociálních sítích a budou sledovat, komu to dojde jako prvnímu. Několik hodin poté, co jsme Ronovi vzkázali, aby od nás Dustyho pozdravil, se na Instagramu objevilo oficiální oznámení, že Dusty podepsal smlouvu s Mutantem. Během svého 30 hodinového pobytu ve Vancouveru pak stihl Dusty pro Mutant natočit asi 12 videí a jedno z nich byl také trénink v posilovně. A na ten se můžete podívat právě teď. Pokud vás příběh nudil, tak se omlouvám.

Poslední video. Trénink nejlepšího naturálního kulturisty historie. Subjektivní názor na to, jestli je nejlepší. A že je Doug Miller naturál taky možná hodně z vás neuvěří. Ale kdo ví, že? Ono asi nemá smysl ro řešit, ale napsat jsem to musel. Tím spíš, když nemám důvod tomu nevěřit.

Jdeme ale na to video! Parádní trénink zad v domácí posilovně. Doug Miller má svou domácí posilovnu vybavenou přesně tak, jak potřebuje. Kvalitní stroje, skvělé osy, platformu, která vydrží těžké tahy a hlavně kotouče, které nemají na šířku 20cm a dají se na osu naložit i ve velkém počtu. Doug Miller necvičí crossfit. Cvičí jako kulturista, který ví, že k tomu, aby rostl, tak je potřeba i nějaká ta síla. A o tom se přesvědčíme hned u prvního cviku, kterým jsou mrtvé tahy. Nebudu vám popisovat, co vidíte na videu. Oči máte své. Povím vám ale něco o jeho výkonech, které má na Youtube zdokumentované. Doug cvičí jak maximálky, tak i velké váhy pro opravdu vysoký počet opakování. Chodí na limit. Mezi jeho nejlepší výkony patří 30 opakování na mrtvý tah se 185kg! Maximálku má něco přes 300kg. S 215kg odjel na mrtvý tah GVT program – 10 sérií pro 10 opakování. 10 opakování zvládl také s 266kg! Doug se s tím prostě nemazlí. V tomto videu, které Douga zachycuje během objemové přípravy, ho můžete vidět cvičit, kromě mrtvých tahů, ještě těžké přítahy v předklonu, t-bar rows, přítahy spodní kladky vsedě a stahování kladky nadhmatem v supersérii s delt-deckem na zadní delty. Odjet takový trénink v domácí posilovně je bomba!

zdroj: youtube.com
  •