Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Mr. Olympia 2015 - otevřená cesta pro Heatha?

Mr. Olympia 2015 - otevřená cesta pro Heatha?

Již za několik málo dnů se můžeme těšit na největší svátek kulturistiky a fitness, který se každoročně koná v Las Vegas. Ano, Olympia Weekend je na spadnutí, a s ním i prestižní soutěž Mr. Olympia. 

Mr. Olympia 2015 - otevřená cesta pro Heatha? 


Celkem 24 jmen. To je počet závodníků, který by se měl v tomto roce objevit na pódiu soutěže Mr. Olympia. V posledních dnech se navíc zdá, že by se mohlo jednat o poměrně snadnou cestu pro čtyřnásobného vítěze Phila Heatha, který aktuálně přišel o jednoho ze svých největších soupeřů. Právě to by se dalo považovat za senzaci aktuální profesionální kulturistiky. O koho se jedná a kdo bude tak mít šanci stát se stříbrným medailistou? 

Seznam nominovaných

Abiad, Fouad

Canada

Bannout, Mohamad Ali

Lebanon

Bonac, William

Netherlands

Charles, Maxx

USA

Compton, Justin

USA

Curry, Brandon

USA

Delarosa, Jonathan

USA

Elssbiay, Mamdouh

Egypt

Greene, Kai

USA

Heath, Phil

USA

Jackson, Dexter

USA

Jackson, Johnnie

USA

Jellali, Abdelaziz

Morocco

Kuclo, Steve

USA

Lockett, Michael

USA

Martinez, Victor

Dominican Republic

McMillan, Cedric

USA

McCarver, Dallas

USA

Morel, Juan

USA

Obaid, Essa

UAE

Piotrkowicz, Robert

Poland

Rhoden, Shawn

USA

Rockel, Ronny

Germany

Rowe, Brad

USA

Smalls, Fred

USA

Warren, Branch

USA

Winklaar, Roelly (Egberton)

Curacao

Wolf, Dennis

Germany

Právě tito závodníci se nominovali z předchozích ročníků Oympia Weekendu, z prvních míst na profesionálních soutěžích nebo díky své aktivitě v letošní sezóně. Do nominace se dále dostali díky svému umístění v žebříčku profesionálů tito závodníci: 

  • Steve Kuclo
  • Victor Martinez
  • Robert Piotrkowicz
  • Justin Compton
  • Brad Rowe
  • Michael Lockett

Neúčast Kaie Greena!

Svoji neúčast na Olympii již potvrdili Justin Compton, Fouad Abiad a Michael Lockett. V dnešních ranních hodinách se k těmto závodníkům přidal i jeden z velkých favoritů soutěže. Dokonce ten téměř největší. Stříbrný medailista z posledních ročníků Kai Greene dnes v emotivním videu potvrdil to, o čem se spekulovalo na sociálních sítích již celý poslední týden. Nebude startovat na Mr. Olympia 2015, i když se dle všech dostupných informací připravoval opravdu svědomitě. Podle svých slov vše přisuzuje zákulisním tahům, o kterých není schopen mluvit, a zřejmě mu překazí i účast na samotném Olympia Expu. Toto se dá považovat za jednu z největších senzací poslední doby v profesionálním kulturistickém světě a můžeme se jen těšit na to, jakou toto bude mít dohru, a jak bude ovlivněna budoucnost tohoto velmi talentovaného závodníka. 

Kdo bude bojovat o prvenství? 

Favorit je jasný a zdá se, že Phil Heath bude mít letos poměrně snadnou cestu, podobně jako v době, kdy se z ročníku 2012 omluvil Jay Cutler. Bude tedy směřovat za prvenstvím? Pravděpodobně ano, nicméně se dá předpokládat, že jeho forma bude opět o chloupek horší, než v letech předchozích. Ostatně tak, jak u něj bylo každý rok zvykem. Osobně považuji tento ročník za poslední, který dokáže Phil vyhrát a jeho vítězství již bude lehce kontroverzní. 

Možná se ptáte proč. Odpověď je jednoduchá. I v letošním ročníku se objeví jména jako Shawn Rhoden, Juan Morell, Dennis Wolf, Dexter Jakcson nebo Mamdouh Elssbiay. Právě ti mají největší šance a předpoklady k tomu, aby dokázali šlapat Heathovi na paty a dokázali jej sesadit z trůnu. Možná se najde i takový, který bude svoji formou konkurovat zcela dostatečně. 

Kdo může překvapit? 

Pokud nebudeme počítat závodníky, kteří jsou vyjmenovaní výše. Můžeme očekávat poměrně zajímavé "Věci" i od Cedrica McMillana, Roellyho Winklaara nebo Essa Obaida. Tito černí koně soutěže by měli šlapat na paty finálové pětce a bohovat o slušné finanční prémie. Naopak z velkých jmen můžeme očekávat, že se neprosadí Branch Warren, Ronny Rockel nebo Johnie Jackson. Právě tito závodníci počítají dle mého již svoje poslední chvilky na Olympii. 

Těšme se tedy již tuto sobotu. Olympia Weekend bude opět k sledování na internetu v online streamu a samozřejmě i jako aktuální dění na našich stránkách. 

ONLINE STREAM NAJDETE ZDE


  •