Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Olympia Weekend - co nás čeká zajímavého?

Olympia Weekend - co nás čeká zajímavého?

Olympia Weekend se nezadržitelně blíží a již za několik málo hodin odstartují první akce spojené právě s tímto svátkem kulturistiky a fitness. Co všechno se bude odehrávat v Las Vegas a jaké jsou ty největší soutěžní taháky? 

Olympia Weekend - co nás čeká zajímavého? 


Svátek kultristiky a fitness je zde, a sním opět vyvstává otázka, kdo usedne na trůn těch nejočekávanějších soutěží, které se v Orleans aréně odehrají. Včera jsme vás informovali o tom, že soutěž Mr. Olympia je poznamenaná neúčastí (nemožnosti soutěžit) pro Kaie Greena. O titul tak bude bojovat zejména Phil Heath, který by se tak stal vítězem již po páté. Mimo Mr. Olympia jsou zde však další soutěže, které strhávají stále více a více pozornosti. 

Česko a Slovensko na Olympii

Tento ročník je velmi specifický, a to poměrně významnou stoupou závodníků z Česka a Slovenska. ČR bude ve stratovním poli reprezentovat Vladimíra Krásová, která se na poslední chvíli dostala bodově natolik nahoru, že získala možnost startu v kategorii BIKINI Olympia. Věřme, že jí forma z poslední soutěže vydrží, a že získá velmi dobré umístění. 

Mimo Vlaďku se však na pódium chystá i Adéla Ondrejovičová. Ta překvapila na své první profesionální soutěži v kategorii Figure, získala zlatou medaili, ale také postup mezi elitní závodnice. Dá se předpokládat, že i na Olympii předvede velmi slušnou formu a bude atakovat finálové pozice.

Posledním zástupcem středu Evropy je Marian Čambal, tento profesionální kulturista získal možnost startu již na podzim loňského roku a my se tak můžeme těšit, jaký výkon nám v kategorii do 212 liber předvede. Pevně věřím, že se mu podaří probojovat do TOP 10.  

Zajímavé kategorie

Kulturistika do 212 liber - Tato kategorie má svého jasného favorita. Tím není nikdo jiný než Flex Lewis, který si bude pravděpodobně i v tomto roce velmi směle kráčet za prvenstvím a další pomyslnou soškou "malého Sandowa". Cestu mu může zkomplikovat Jose Raymond, Eudardo Correa nebo Aaron Clark. 

BIKINI Olympia - Ashley Kaltwasser se bude i v tomto roce snažit získat prvneství na pódiu Olympia Bikini. Již dvakrát se jí to povedlo a stala se tak první bikinkou v historii, která dokázala prvenství obhájit. Zkomplikovat se jí to budou snažit hlavně India Paulino, Amanda Latona a velmi se těším na výkon Ally Semenovy. 

Men´s Physique - Stále populárnější kategorie, která nemá zcela jasného favorita. Velmi aktivním je nyní Sadik Hadzovic, který si brousí zuby na svůj první titul z Physique. Mezi soupeři má však taková jména jako Jason Poston nebo Anton Antipov. 

Figure - Zde se těšíme zejména na vystoupení Adély Ondrejovičové, nicméně k největším favoritkám patří Nicole Wilkins - vítězka dvou posledních ročníků. Své si řeknou jistě i závodnice jako Candice Keene nebo Brittany Campbel. 

Women´s Physique - V minulém roce všichni očekávali, že zvítězí Dana Linn Bailey, nestalo se tak. V roce letošním očekáváme, že se o to pokusí znovu. Nicméně proti sobě bude mít celou řadu soupeřek včetně loňské vítězky Juliany Malacarne. 

Fitness - Divácky velmi atraktivní klání v klasickém fitness letos přinese jasnou favoritku. Tou je loňská vítězka Oksana Grishina. 

Olympia Weekend je na spadnutí. Sledujte tedy naše stránky, sledujte online stream a sledujte facebook. Právě zde budeme uvádět všechny informace a aktuality týkající se soutěž. 

  •