Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Mr. Olympia 2015 - Phil Heath opět vítězí

Mr. Olympia 2015 - Phil Heath opět vítězí

Phil Heath dnes ráno stanul opět na trůnu nejprestižnější soutěže profesionálních kulturistů na soutěži Mr. Olympia. V Orleans aréně nenechal nic náhodě a získal již svůj pátý titul. 

Mr. Olympia 2015 - Phil Heath opět vítězí


Phil Heath dnes v brzkých ranních hodnách našeho času potvrdil pozici jasného favorita soutěže Mr. Olympia a získal již svoje páté vítězství. Ač se nezdálo po semifinálě, že by musely být karty jasně rozdány. Finálová klání, mírné zhoršení Rhodena a vyvolání v "posedown" velké desítky dalo tušit, jak se nakonec rozhodčí rozhodnou a kdo si pro sebe uzme další titul z této nejprestižnější soutěže. 

Phil Heath ve formě připomínající rok 2011 opanoval soutěž. Zde zřejmě i po odstoupení Kaie Greena nebylo pochyb, že by neměl titul obhájit. Na druhém místě skončil Dexter Jackson, a to já osobně považuji za ukázku sportovní dlouhověkosti. Opět tak proti sobě stanuli dva vítězové soutěže Mr. Olympia v závěrečném vyhlášení vítěze. Dexter zvítězil na Olympii již v roce 2008 a dnes po sedmi letech byl opět reálně blízko toho, že by mohl získat sošku opět do svých rukou. Předvedl velké zlepšení od posledního ročníku, a tak již jako dlouholetý veterán soutěže ukázal všem mladíkům, jak že se to dělá. 

Třetí pozici bral evidentně nespokojený Shawn Rhoden. Jak by také ne, po semifinále se zdálo, že by to měl být právě on, kdo bude nejvíce usilovat o první nebo druhou pozici. Ve finále však nepůsobil tak impozantním dojmem a cenou za nové objemy bylo i těžko zvladatelné pózování břicha. 

Čtvrtou pozici pro sebe získal Dennis Wolf. Miláček publika se musel s pokojit s "bramborou". Nicméně úplně stejně mohl počítat i s jednou z medailových pozic. Rozhodčí však zvolili takto. 

Pátou pozici pro sebe získal objev předchozích dvou let Mamdouh Elssbiay. Tento závodník nenaplnil zcela svoje očekávání, a to i přes to, že pátá pozice by mohla být snem pro mnoho závodníků. Zpracovávat takové objemy bude zřejmě ještě chvíli trvat a tak se těšme, že další ročníky nám již The BIG Ramy předvede, co v něm je. 

Mr. Olympia 2015 - TOP 5 

  1. Phil Heath
  2. Dexter Jackson
  3. Shawn Rhoden
  4. Dennis Wolf
  5. Mamdouh Elssbiay

Na článku se pracuje....

  •