Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 38/2015

Do you even Youtube - 38/2015

Populární přehled těch nejlepších videí, které se objevily na streamové síti a serveru Youtube jsou zde. Co všechno se  v posledním týdnu událo na poli kulturistiky a fitness?

Do you even Youtube - 38/2015


Flex Lewis to v přípravě na soutěže nemá vůbec lehké. Už třetím rokem je pro něj velmi náročné navážit limit 212 liber. Musí se snažit nenabírat svaly. Bílkoviny nejsou vysoko, sacharidy jsou dole, trénink je zaměřený na detaily, protože další hmotu navíc Flex prostě nabrat nesmí. Flex to má těžké, ale má kolem sebe tým lidí, kteří ho ženou k úspěchu. Není to jen jeho sponzor BSN, nebo manželka Ali, se kterou čeká dítě. Už od svých 20 let je Flex pod vedením bývalého profíka a jednoho z nejlepších „guru“ na světě – Neila Hilla, který je přezdíván „Yoda“. Flex má samozřejmě i tréninkové partnery a tím nejdůležitějším v letošní přípravě byl kamarád Eric. A to je samozřejmě jen část Flexova týmu. Jeden z vůbec nejpopulárnějších kulturistů současnosti, pro některé dost možná i nejlepší ambasador kulturistiky, má samozřejmě obrovskou podporu fanoušků jak doma ve Velké Británii, tak i po celém světě. USA, Indie, Korea, Čína, Brazílie, Austrálie a i Česká republika. Pro mnoho lidí je právě Flex tím vzorem. A pro mnoho lidí je také největším favoritem letošní Olympie. Tedy byl jím. Já tento článek dokončuji v pondělí brzy ráno a vím, že Flexovi se povedlo navážit limit 212 a dokonce i vyhrát. Vyhrál po opravdu tuhém boji s Jose Raymondem. Mnozí, ne však rozhodčí, Flexe za vítěze neměli, což je vlastně pro Joseho, který o víkendu podepsal kontrakt se sponzorem Jaye Cutlera, úspěch. Nakonec ale nerozhodují názory nikoho jiného, než rozhodčích, a proto je Flex Lewis 4 násobným šampionem lehčí váhové kategorie a příští rok si jde pro pátý titul. Flex chce dokázat něco, co bude pro někoho dalšího snem.

Abychom ocenili Flexe tak, jak se patří, tak přidám ještě druhé, lepší, video z minulého týdne. Je jím jeho vlastní tvorba – seriál Aff4mation. Zde je Flex zachycen pouhých 12 dní před Olympií. Flex se na začátku videa ocitá v ordinaci chiropraktika Nicka, který spolupracuje s velkým množstvím sportovců, kteří žijí na Floridě. MMA fighteři, WWE wrestleři, hráči amerického fotbalu a kulturisté jsou jeho nejčastějšími návštěvníky. Dr. Nick se stará o Flexe klouby a jednoduše řečeno – dává Flexe do pořádku tak, aby všechno sedělo tam, kde má. Flex je podle Dr. Nicka velmi dobrý klient. Je zdravý, pije dostatečné množství tekutin a o své svaly se stará hodně poctivě i doma. Dr. Nick se nám také chlubí s tím, že právě on stojí za obrovskými lýtky Flexe, které vypadají jako dva melouny. Jestli mu uvěříte, nebo se tomu zasmějete, je už na vás. Nick je super! Dále vám musím říct, že někdy je ten pohled na křupající klouby docela zvláštní. Už vám někdo takhle „prokřupnul“ hlavu? Mě ještě ne a vůbec si nedokážu představit, jaký je to pocit. Asi na tom není nic zvláštního, ale sledovat tohle na videu je vždycky hodně zajímavé. Po návštěvě Dr. Nicka pak jede Flex do své posilovny – Project Flex. Čeká ho poslední trénink prsních svalů. Trénink Flexe je podívaná. Úplně z něj čiší intenzita a soustředěnost. Snad si to užijete! A ta lýtka mu nezáviďte. Pokud nemáte jeho genetiku a doktora Nicka v okolí, tak je nikdy mít nebudete. Flexovi se může rovnat snad jen Hulk a Ben Pakulski.

V následujícím videu vám představím nejroztomilejší závodnici kategorie women’s physique, jakou kdy uvidíte. Dani Reardon je úžasná a zamilují si ji i ti největší odpůrci ženských svalů, protože v normálním oblečení Dani namakaně rozhodně nevypadá. A to ani v soutěžní formě, která je rozhodně tou z těch vyrýsovanějších. Dani čekal ve středu před Olympií jeden z posledních tréninků, kde pumpovala vršek. Pro ní už takový trénink není o velkých vahách a nějakém ždímání glykogenu ze svalů. Z takového tréninku se často sval nedokáže pořádně zregenerovat a na soutěži není plný. Je to opravdu jen pumpovačka. Mezi sériemi je pak čas si zapózovat a ukázat na kameru třeba brutálně napruhovaný triceps. Svaly na Dani vypadají tak, že uvolněné jsou pevné, ale nikdo by se jich nelekl. Jakmile je ale sval zatnutý, tak je to vážně brutální. Nohy, záda, ruce i hýžďové svaly. Všechno vyrýsované a napruhované. Do článku vám ale fotky dávat nebudu, můžete se podívat sami na její instagram, nebo na fotky ze soutěže. Dani na Olympii brutálně zabojovala. Na prknech působila moc sebevědomě a nakonec vybojovala úžasné 4. místo, což nečekal asi nikdo. Její prezentace byla skvělá. Kdyby podobně bojoval Shawn Rhoden, tak je dost možná už dvojnásobným Mr. Olympia. Ale tak to je jen můj názor. Po pumpovacím tréninku čeká Dani nákup a to je také důvod, proč do Do you even Youtube dávám její video. Dani vypadá jako superhrdinka. Je to vlastně takový Antoine Vaillant v ženském provedení. Baví mě. Po nákupech se samozřejmě musí všechno jídlo uvařit – ve Vegas na hotelu Dani nebude mít kuchyni. A po vaření následuje hodinka s terapeutem, který se stará o její klouby i svaly. Na videu pak uvidíte uvolňovací techniky pro její svaly, které ji pomohou na prknech pózovat bez jakýchkoliv potíží s rozsahem pohybu. Do budoucna můžu slíbit více videí s Dani, která rozhodně nebudou točena tři dny před soutěží. Měla by tam mít více energie, než dnes. Ale nebojte, svou osobnost dokáže ukázat vždy. A abych to tu měl černé na bílém – příští rok vidím Dani na třetím místě v women’s physique.

Další video musíme věnovat hvězdám expa na Olympii. Baileyovcům. Tradičně nejpopulárnější osobností na expu je Dana Linn Bailey, která jezdí všude se svým manželem Robem Baileym. Expo v podání této dvojce a vůbec značky Flag Nor Fail je prostě chaos. Fronta na Danu prý letos dosahovala délky tři hodin. To mám od člověka, který si tu frontu letos vystál, protože fotka s Robem a Danou byla něčím, co chtěl letos na expu ze všeho nejvíc. Nejhorší na tom dlouhém čekání je pak to, že ani po třech hodinách čekání s Danou nepokecáte déle, jak minutu. Nejde to. Fronta je tak dlouhá, že i 20 vteřin je někdy dost. Musí přijít na všechny. Ano, je to tak, podle Roba musí přijít na všechny, kdo jsou ve frontě. A to i za cenu toho, že se kvůli nim zavře expo později, než by mělo. Podle Roba někdo musel dokonce čekat i pět hodin. Znovu tam bylo plno sporů se sekuriťáky. Oni sice dělají svou práci, ale Rob s nimi prostě nesouhlasí. Však to uslyšíte ve videu. Ale znovu ne všechno. Rob musel být sprostý, tudíž to Ragz vypípal (pustil přes to písničku). Po dlouhém expu musí následovat, jako vždy, trénink. Baileyovci na Olympii vypustili do světa svou značku suplementů – Run everything labs. Konečně tedy můžou brát něco svého a nemusí zkoušet předtréninkáče, které jim posílají snad všechny společnosti, které vyrábí doplňky stravy. Předtréninkáč je navíc nutností, pokud jdete cvičit po expu někam, kde bude celá fitness komunita. Vždyť bude všechno na videu. Při takové příležitosti nemůžete cvičit jak Lionel Beyeke, který při cvičení vypadá, jako by ho to vůbec nebavilo. Ne ne. Tréninky po expu jsou ty nejlepší, jaké kdy budete mít. A na tohle by Dana řekla „Hell yeah!“

Nakonec video Eddygo Unga, kterého jste už v Do you even Youtube viděli. Eddy je 3 týdny před soutěží a vy máte možnost znovu nahlédnout do jeho tréninku. Pokud si tedy užíváte tréninková videa, tak vás zde čeká 25 minut záběrů převážně na tréninky v posilovně. Snad vás bude video bavit. Eddy má brutální tvary, super formu a necvičí v mikině, takže při tréninku dokonce i něco uvidíte. Velká škoda, že podobná videa netočí profíci. Ve videu je samozřejmě i dost klipů z pózování. Pokud bude Eddy ve videu mluvit, tak ho neposlouchejte. Nic mu nerozumíte. Mluví australsky. Masážím například říká „mesáč“. Ale jednu dobrou radu přeci jen rozdal. Pokud váš masér dost netlačí, tak mu řekněte, aby přitlačil. Na tom není nic špatného. Když už si za to platíte, tak ať je to k něčemu.

zdroj: youtube.com
  •