Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 39/2015

Do you even Youtube - 39/2015

Sice není pondělí, nicméně máme první pracovní den a s ním je tu i pokračování těch nejlepších videí ze světa kulturistiky a fitness. Co všechno se stalo v poslední době právě na tomto poli? Podívejte se společně s námi a Honzou Kavalírem. 

Do you even Youtube - 39/2015


Úplnou náhodou jsem narazil na Youtube na následující video. Maxx Chewning si totiž zatrénoval s youtuberkou Meg (MegSquats na Youtube) a to mě přivedlo na její kanál, na kterém jsem našel následující video. Meg je hodně dobrá lifterka a cvičí v parádní posilovně, ve které cvičí snad pouze lidé, kteří cvičí těžce a trénink milují. Rozhodně to tak vypadalo. Ve videu uvidíte, že mají v posilovně parádní atmosféru a navzájem se povzbuzují a podporují. Někoho čeká těžká série – všichni ostatní se na něj dívají a fandí. A všichni chápou, o co jde. Osobák, těžká trojka, těžká jednička nebo AMRAP. Každý chápe, jak důležitou sérii před sebou má ten člověk, který se zrovna chystá na výkon. 63kg vážící Meg tentokrát dřepovala a její top série byly takové, že musela provést tři jedničky s 275 librami (asi 125kg). Její mrtvý tah je, pro zajímavost, těsně nad 170kg. Ta holka má páru! Dobrý den v posilovně rozhodně neměl Maxx Chewning. Ten si chtěl z legrace zkusit, jak snadné je přemístit 100kg ze země na ramena a selhal. Úplně bez šance. Dokonce se při tom pokusu přizabil. Ale já se mu nesměju. Já vím, jak je tento cvik náročný a upřímně? U nás v posilovně by 100kg na ramena 95% lidí nepřemístilo. Chudák Maxx. Jeho pokus bude do konce internetu na Youtube. Každopádně tohle video mě moc bavilo, Maxxovi jsem se nesmál, Meg má ve mně fanouška a v Do you even Youtube ji nejspíše uvidíme i znovu. Tentokrát však při tréninku z New Yorku, protože se stěhuje. Snad tam najde stejně dobrou posilovnu!

Raymond Querido slaví návrat do Do you even Youtube. Tento kulturista s brutálními tvary se letos vydal na Olympii, aby se sešel se všemi přáteli, které si našel ve světě fitness a to nejen díky svému Youtube kanálu. Komunita se většinou schází na expech, kde buď fitnessáci pracují na stáncích a propagují své sponzory, nebo se jdou jednoduše podívat a užít si to. V případě Raymonda, který je na Youtube už docela celebritou, je výlet do Vegas možností potkat se s fanoušky a vrátit jim tam zase trošku jinak jejich podporu, kterou dokazují jak sledováním videí, tak hlavně nakupováním oblečení, které Raymond propaguje. Takový společný trénink s oblíbeným fitnessákem je pro fanoušky vždycky něco velkého. V posilovně se tentokrát jela záda a to je znovu jedna velká show. Stačí několik sérií, Raymond dá dolů dlouhé rukávy, a v tílku pod parádním světlem ukazuje svou formu. A pak i bez tílka. Já myslím, že takhle vypadat by chtěla asi většina z nás, nebo ne? Pro mě je Raymond motivace z toho důvodu, že si drží nízké procento tuku po celý rok. Já na tom chci být stejně, tak snad to vyjde. Držet se po celý rok na 10% je celkem snadné, ale mít po celý rok 5%? To bude asi hodně náročné na vůli. Mimochodem – víte, jak se Raymond stravuje? Dříve jedl klasicky 6-8 jídel denně, ale poslední dobou praktikuje po většinu týdne přerušované půstování, když půstuje 12-16 hodin po posledním jídle dne. A evidentně to funguje.

Následující video je náhledem do přípravy jednoho z nejvíce hardcore kulturistů současnosti. Dusty Hanshaw je podle mě jedním z posledních zástupců této skupiny lidí, která postupně vymírá. No dobře, nevymírá. Spíše se tito cvičenci vytrácí. Tréninky kulturistů jsou většinou pouze o pumpování. A já neříkám, že to je špatně. Evidentně jim to přináší výsledky, které chtějí. Ale já na takové kulturisty kouknu jednou a pak už raději nikdy. Když už video, tak tvrdý trénink, kde kulturista sval dokáže taky trochu zatnout a kontrolovat negativku. A to je přesně Dusty. Dusty trénuje už pěkně dlouho tréninkovým stylem, který vymyslel Dante Trudel. Doggcrapp trénink (DC training – tak si jej můžete najít na internetu) je tréninkový systém, který se hodně podobá tomu, jak cvičil Dorian Yates. Série jsou odcvičeny až na limit. Cvičí se s dopomocí, prodlužuje se doba pod činkou tím, že je negativka vykonávána někdy i 10 vteřin a po nejtěžších sériích následují rest pauzy – například 5 hlubokých nádechů, po kterých jdete na další série. Tenhle trénink je prostě tvrdý a bolí. A musíte ki němu mít adekvátní trénovanost. Na internetu je považován za jeden z vůbec nejlepších tréninků pro nabírání svalové hmoty a to je přesně názor, který sdílí například i profík David Henry. Dusty má na videu sice 17 dnů do profi debutu, ale trénink je stále celkem brutální, i když už je spíše na strojích. Ale stroje jsou někdy pro tento náročný trénink docela vhodné, protože na nich můžete líp odhadnout, kdy už je čas sérii ukončit. I tak má ale Dusty potřebu omluvit se svým fanouškům, že není trénink 17 dní před soutěží tak brutální, jako v mimosoutěžní sezóně. Dopředu už nám tedy slibuje další tvrdá tréninková videa. A máte se opravdu na co těšit. Při jeho spolupráci se společností Mutant můžeme očekávat opravdu ta nejkvalitnější videa, jaké kulturisti natáčí.

Delray Misfits jsou také zpátky. Tentokrát je událost, při které natáčel Andew Fiedelman následující video, docela významná. Jason se, tuším po třech letech, vrátil na soutěžní prkna. A nebyl v tom sám. Ruby Classic se letos zúčastnil i velký Lenny. Nejopálenější člověk na světě a zároveň člověk s největším břišákem na světě. Soutěž byla velkým úspěchem pro oba. Lenny vypadal parádně. Měl opravdu minimum tuku. Zadek napruhovaný bez tuku, ramena také šíleně nadrátovaná a celkově se dá říct, že Lenny nemohl udělat víc. Jasně, to obří břicho má stále, ale co s tím, že? Toho už se nezbaví. A Jason? Jasonovi se povedlo kvalifikovat se na národní šampionát, kde může získat profi kartu. Možná se vám nezdá, že to je něco velkého, ale tohle se docela cenní. Tím spíš, když vypadáte jako Jason. Pokud máme ale Jasona srovnávat s tím, jak vypadal v minulosti, tak je současná forma tou životní. Jason nikdy nebyl na soutěži tak velký a zároveň vyrýsovaný. Ve videu můžete vidět, že si to Jason celé moc užil a lidé kolem něj mu moc přáli, aby si soutěž takto vychutnal. Jason byl ze svého úspěchu a výhry velké sošky opravdu dojatý. Videa, jako natáčí Andrew pro Delray Misfits, opravdu jinde neuvidíte. Tohle je něco úplně jiného a mě je jasné, že to některým z vás přijde hloupé, ale pravda je, že mi po vydání každého Do you even Youtube píšete nejvíc právě kvůli misfitům. A ještě něco nakonec – gratulace Lennymu k tomu, že si zlepšil zdravotní stav. V minulosti měl žluté bělmo, ale v současnosti už je znovu bílé. Lenny v poslední době opravdu vypadá o dost lépe, než třeba před rokem. Je to vidět i na jeho chování. Je mnohem víc v pohodě.

Videa Alberta Nuneze mám moc rád z jednoho prostého důvodu. Se vším, co říká, tak souhlasím. To samo o sobě ale není moc super, protože pokud s někým na 100% souhlasíte, tak se od něj nemáte moc co naučit. Většinou se naučíte nejvíc od někoho, kdo myslí trochu jinak, než vy. Ve světě internetu, kde máte možnost nalézt tisíc odpovědí na jedinou otázku, je pro mě ale skutečnost, že s Albertem souhlasím, hodně uspokojivá. Mám pak větší jistotu, že nedělám věci špatně. Alberta sleduji už dlouho a vlastně v každém jeho videu mě překvapí něco jiného a něco dalšího se naučím. Tentokrát mě překvapil fakt, že Berto cvičí už 15 let. To jsem nečekal. 15 let zpátky jsem hrál Civilizaci II a Dune 2 a o něčem, jako je kulturistika, nebo vlastně silový trénink a činky, jsem nevěděl vůbec nic. Nevěděl jsem, že něco takového existuje. Arnold z filmů je velký? Super. Jak toho docílil? To je jedno, prostě je velký a svalnatý. Někdo je silný? Paráda. Asi se tak narodil. No a 15 let zpátky začínal cvičit právě Alberto Nunez a i přesto, že o cvičení tehdy nic nevěděl, tak vytrval a výsledek můžete vidět na videu. 15 let tréninku, dlouhé vlasy a hodně svalů. Jasně, nemá tolik svalů jako profíci, které sledujete na Olympii, ale na Olympii neuvidíte naturálního kulturistu. Alberto a naturální kulturistika je trošku něco jiného. Je to úplně jiný sport. V dnešním díle nám Alberto vypráví svůj posilovací příběh. Jak to pro něj všechno začalo, jak se posouval dopředu a jak se dostal tam, kde je teď. Pokud se přes jeho monolog zvládnete dostat, tak máte možnost sledovat i jeho trénink. Ten je v druhé půlce videa. Alberto jede v tréninku KAATSU techniku na legpressu. Hodně zajímavá technika pro rozvoj nejen paží, ale vlastně končetin obecně. Ve videu najdete také několik záběrů z expa na Olympii. Užijte si to!

zdroj: youtube.com
  •