Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 40/2015

Do you even Youtube - 40/2015

Tradiční pokračování "Do you even Youtube", které se na našich stránkách objevuje již více jak dva roky. Co všechno se za poslední týden událo ve světě kulturistiky a fitness, a co proběhlo po sociálních sítích? 

Do you even Youtube - 40/2015


Cody Montgomery je historicky nejmladším absolutním vítězem NPC USA’s, což znamená, že je v současnosti také jedním z vůbec nejmladších profíku. Nebo abych byl přesný – mladšího profesionálního kulturistu dnes nenajdete a v historii se profi kartu povedlo vybojovat jen několika mladším kulturistům, než byl Cody. Dokázal bych je spočítat na prstech jedné ruky. Ve videu si Cody zacvičil s fitnesskou Lindsay Ray, když spolu jeli nohy. Cody má od přírody moc krásné tvary. Kvadricepsy možná nejsou největší, ale tvarově jsou na tom hodně dobře. Jako slabina na soutěžích nikdy působit nebudou. Hamstringů není ale nikdy dost, a proto se Cody v tréninku stehen soustředí spíše na ně. Začíná jimi. Zakopávání a obrácený hacken dřep jsou cviky, které si vybral tentokrát. Poté následují cviky spíše na kvadricepsy. Hodně vymazlený legpress, nebo výpady na multipressu. Výpady jsou hodně zajímavý cvik – u těch se můžete zaměřit na různé svalové partie, i když u nich vlastně pracuje celá dolní končetina. Místo mají v tréninku úplně každého. A asi hlavně v dietě. Výpady vás totiž donutí opravdu makat. Cody zařazuje také dřepy na multipressu na široko. S jakým cílem? Vnitřek stehen. Především v profi divizi je potřeba mít stehna opravdu komplexní. Pokud vám bude vnitřní část stehen chybět, tak přední i zadní pózy vyhrávat nebudete. Trénink pak končí dopumpováním hamstringů na zakopávání v sedě. Po tréninku pak Cody míchá speciální mix suplementů, ve kterém najdete mimo jiné fytonutrienty, multivitamin a esenciální aminokyseliny. No jsem rád, že nejsem sám, kdo dává většinu vitaminů a minerálů po tréninku. Jak to máte vy? Ráno, po tréninku, večer, nebo nikdy?

Největší úspěch z posledních videí Christiana Guzmana mělo určitě následující video, které nás bere znovu trochu hlouběji do zákulisí marketingu jeho značky. Video se však jmenuje „the bulking physique“, což znamená, že nám ve videu navíc Christian ukáže svou objemovou formu. Slovo „bulking“ – objem – Christian moc často nepoužívá. Vždy byl spíše zastáncem pomalého nabírání svalové hmoty bez toho, aby šel nahoru tuk. Jasně, jde to. Můžete nabrat svaly, bez tuku. Vždyť to tak Christian také dělal. Ale jde to hodně pomalu a dá se říct, že to je časově hodně nevýhodné. Pro další fázi své přípravy tedy Christian zkouší něco nového. Nebude řešit tuk, co nabral, bude se soustředit na to, aby byl den za dnem lepší. Objemovka v jeho podání rozhodně není to, co vidíte v českých posilovnách. Není to stupidní přejídací jídelníček, ve kterém se každé jídlo zapíjí gainerem. Výsledek není 25% tuku. Tohle je postup, který zkouší lidé, co o cvičení a hlavně stravě vůbec nic neví. Tady si ale myslím, že tito lidé na server o fitness, kulturistice, tréninku, nebo výživě vůbec nechodí. Tyto lidi tedy asi nemá smysl řešit. Christian to vidí tak, že půjde maximálně na 15 procent tuku. Kromě ukázky formy se tedy ve videu můžeme podívat do zákulisí značky Alphalete, což je značka s oblečením, kterou vlastní právě Christian. Jeho tým lidé zde aktuálně pracuje na promo videích, které budou fungovat například jako reklama na Youtube. Že se Christianovi daří, můžete vidět ve videu moc dobře. Takových krabic a regálů s oblečením, to značí úspěch. Christian totiž nikdy neobjednává nic na dluh. Za všechno platí tím, co si vydělal za prodej předchozí várky oblečení. A co mu zbyde, tak investuje jinde. Christian je aktuálně jedním z nejpopulárnějších fitnessáků vůbec a já myslím, že je tohle teprve začátek. Do dvou let tu vidím i nějaký posun, který přivede jeho produkty mezi širokou veřejnost.

Jose Raymond je v současnosti jedním z těch vůbec nejpopulárnějších kulturistů, které můžeme vidět v IFBB. Kdo ho sleduje, tak ví, že je strašně moc vtipný a v pohodě. Určitě ho i velká část z vás poznala na EVL’s. Tam Jose tento víkend vyhrál a vypadal hodně dobře. Nebyl tak ostrý, jako před týdnem v Korei, ale podle mého názoru byl mnohem lepší, než všichni, co byli za ním.  Jose je vynikající kulturista a v následujícím videu budete moct jeho postavu ocenit ještě o něco víc, protože bude pózovat na svém hotelovém pokoji pod naprosto parádním světlem, ve kterém vylezou snad úplně všechny detaily. Wow. Chris Aceto, kouč Joseho, byl s formou svého klienta hodně moc spokojený. Forma to totiž byla životní. Pas nebyl velký, detaily takhle Jose vidět nikdy neměl a svalů měl o poznání více, než na letošním Arnoldu. Povedlo se to. Letošní Olympia ukázala toho nejlepšího Joseho Raymonda vůbec. Pojďme si ale něco říct k tomu hotelovému pokoji. Jose nám totiž dává super tip. Jakožto účastník Olympie má pokoj placený přímo od pořadatele Olympie. Jose v takovém případě dělá jednu moc chytrou věc. Rezervaci si nechá vylepšit, něco málo si připlatí, a tím získá naprosto parádní místo, ve kterém se může cítit opravdu dobře a neřešit maličkosti. Žádná malá lednička, kuchyně jen s mikrovlnkou a sprcha, do které se sotva vejde. Ne. Ne. Luxus. Velký luxus. Obrovská manželská postel, parádní kuchyň, sprcha, do které by se vešlo i 48 Raymondů a parádní obývací pokoj. Na gauči pak mohl spát Joseho bratr Tito. Až se tedy někdo z vás dostane někdy na Olympii, tak víte, jak si užít víkend zase o něco líp. Využijte upgrade a nechte si pokoj vylepšit.

Tentokrát něco pro odvážné, nebo pro crossfiťáky. Záleží, jak normálně trénujete. Půjde o trénink Riche Froninga, který se objevil na Youtube kanálu Crossfit jako inspirace pro nás. Nebo spíše pro vás. Já při tréninku umřít nechci.

WODka jsou následující AMRAPy (kolik opakování jen zvládneš v časovém limitu) trvající 7 minut:

2-4-6-8-10-12-14- … atd.

Mrtvý tah – 100kg (spíše než libry to budu psát v kg, které v ČR naložíte trochu líp)

Striktní klik ve stojce

Poté 5 minut odpočinek, po kterém následuje další 7 minutový AMRAP.

2-4-6-8-10-12-14- … atd.

Přemístění (do polodřepu, nebo spíše do stoje vzhledem k hmotnosti činky ) se 70kg

Dřep na jedné noze

Tak co, na kolik si troufáte? Do jakých kol se dostanete?  Rich končil u prvního WODu u 16 a u druhého kola se sotva dostal ke kolu o 16 přemístěních. Tam zvládl jedno opakování. Já myslím, že pokud do toho půjdete, tak kola o 12 opakováních budou cílem asi pro většinu. Já netuším, kde bych končil, ale dřep na jedné noze neudělám.

Poslední den 24denní cesty Baileyovců po USA je tady. Celý výlet končil v Nebrasce, což je stát, ve kterém žije Čechoameričan IFBB Pro Zdeněk Vopřada. To ale jen tak mimo. Baileyovci se týden před Olympií vydali na cestu do Vegas a po Olympii pak pokračovali tam, kam je vítr zanesl. Mezi tím se u nich doma děly věci. Koza Max jela velkovýkrm. Gainery a pizzu zajídala senem a brutálně jí narostlo bříško. Dana se to dozvěděla a myslela si, že má Max zaražené prdíky, které nechcou jít ven, ale nakonec se zjistilo, že tomu tak není. Max je prostě tlustá koza, která hodně jí. Která jí hodně a ráda. Která jí hodně ráda seno. Ale pozor Maxi. Až se Dana vrátí, tak nastane režim. Budeš dělat kardio. To už ale na videu nejspíše běží první záběry z tréninku Dany a Roba, takže konec povídání o Maxíkovi a pojďme do posilovny. Dana samozřejmě nezapomínala trénovat ani na cestách. Vždyť je to v jejím životě jedna z nejdůležitějších věcí. Nemůže bez cvičení žít. A i tady trénovala před nejspíše stovkami lidí, kteří se na ni přijeli podívat, vyfotit se s ní a prohodit pár slov. Mysleli jste si, že Šádkománie je něco velkého? Baileymánie, to je teprve hukot! Každopádně Baileymánie zas na nějakou dobu končí, Baileyovci jsou doma a bude následovat zasloužený odpočinek. Rob ho bude určitě potřebovat. Řídil 22 hodin v kuse a během toho zvládl ještě 30 minut prospat. Nebo tak nějak. Asi během řízení nespal. Nevím. Budete se muset zeptat Dany, ta je jediná si to celé ještě trochu pamatuje.

zdroj: youtube.com
  •