Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Byli jsme na EVL´S Prague Pro 2015

Byli jsme na EVL´S Prague Pro 2015

Nejvýznamnější česká kulturistická soutěž je za námi. Jak vypadala, a co všechno se na ní v letošním roce událo a změnilo? Zde krátká reportáž z celého průběhu. 

Byli jsme na EVL´S Prague Pro 2015


Již čtvrtý ročník EVL´S Prague Pro přivítalo naše hlavní město a nutno říct, že tato významná kulturistická akce je již tradičním lákadlem podzimní soutěžní sezóny. Do Prahy se opět po roce sjela kulturistická špička, která před dvěma týdny soutěžila na té nejvyšší kulturistické soutěži. Diváci si tak opět přišli na své. Jako již tradičně, tak se sobotní EVL´S Prague Pro rozdělovalo na tři hlavní kategorie. Jak je již také v posledních letech zvykem, tak v každé z nich se objevil některý z českých závodníků. 

Kategorie do 212 liber

Hodnocení této kategorie nemůžu začít jinak, než slovy "splnění kulturistický sen". Přesně to se událo v kontextu se jménem Milana Šádka. Zdálo se dokonce, že celá soutěž a diváci jsou zde právě a jen kvůli němu a přišli mu fandit. Vzpomínám na to, jak Milan mluvil o profi kariéře již před deseti lety, kdy jsme se potkávali na kulturistických soutěží. V sobotu se jeho sen stal skutečností, a to takovou, že mu aplaudovalo více jak 5 000 diváků, kteří sledovali, jak se utkává se svými soupeři. Přiznám se, že to dojalo i mne. Přeci jen ho sleduji velmi dlouho, a když zůstal stát na pódiu nejprve jako jediný, a pak s těmi nejlepšími ze své kategorie a "olympioniky", kteří mu zvedli ruce nad hlavu na známku úcty, byl jsem lehce "naměkko". Milan také zaujal nejlepší umístění z našich kulturistů, skončil na pátém místě, což je vzhledem k jeho premiéře na profi scéně, více než skvělé. 

Druhý náš závodník Honza Kubík nepřekvapil, ale ani nezklamal. Jeho účast v TOP 10 byla oprávněná, a i když je velmi netypickým profíkem, který se pravidelně účastní pouze EVL´s Prague Pro. Má v profesionálním táboře jistě co dělat. Vítězem se stal Jose Raymond, druhé místo pak získal David Henry. Jeden z minulých vítězů Olympia 212 Showdown. 

Kategorie BIKINI

Zde se nesešla kompletní špička, nicméně největší favoritky bychom mohli hledat v účastnicích letošní BIKINI Olympia. V posledních letech se v "bikinách" událo poměrně mnoho a celá kategorie se posunula k méně vyrýsovaným a svalově štíhlejším dívkám, s tenkýma nohama, velkým zadkem, vyrýsovaným břichem a velkými prsy. Poněkud nepřirozené, nicméně velmi příjemné. 

Kategorie BIKINI V Praze měla jasnou favoritku Janet Layug. Ta skončila na poslední Olympii na druhém místě, a tak bylo jasné, kdo bude bojovat o finanční prémii 20tis. dolarů. Na druhém místě skončila Courtney King, také výrazná postava Olympie z poslední doby. Třetí pozici získala k radosti českého publika Vladimíra Krásová, která tak potvrdila svoji pozici na špičce bikini z Evropy i v celosvětovém měřítku. 

Kategorie OPEN

Na OPEN kategorii se těšili snad všichni návštěvníci soutěže. Kdo by se také netěšil. Vždyť se zde sešli ti nejlepší kulturisté z poslední Mr. Olympia. Dokonce pokud se podíváme na celé klání, tak byla na pódiu kompletní TOP 5 z letošní Olympie, a to včetně samotného vítěze, který byl čestným hostem. Zde bych lehce poznamenal, že se mohl Phil předvést trochu více, než pouze jako předávající hlavních cen. Mohl jako ambasador účinkovat více, nebo alespoň předvést svoji aktuální formu. 

Dle "papírového" očekávaní se stal vítězem Dexter Jackson. Nestárnoucí kulturista se představil opět v perfektní formě, i když velikostí na svoje soupeře již nestačil. Jeho připravenost a symetrie byla skvělá a dokonalá. Druhé místo obsadil obrovský Mamdouh Elssbiay. Třetí pozici získal velmi estetický Shawn Rhoden, který dle mého předvedl také jednu z nejhezčích volných sestav celého večera. Obhajující šampion z předchozího roku Dennis Wolf skončil bohužel až na čtvrté pozici. 

Kategorie OPEN byla také obsazena českými závodníky. Dalibor Hájek ani Tomáš Kašpar příliš nepřekvapili, o to více se dařilo skvěle připravenému Lukáši Osladilovi, který při své premiéře v kategorii OPEN získal osmou pozici. 

Olympia Amateur Europe

Součástí EVL´s Prague Pro víkendu byla i amatérská Olympia. Na té se představilo mnoho Čechů, nicméně nejvýznamnější stopu za sebou zanechala Adéla Storzerová, která získala zlato v kategorii nejvyšších BIKIN. Osobně jsem ji viděl na prvním místě i v boji o profesionální kartu, nicméně se tak bohužel nestalo. 
 
Celý víkend, kdy se konalo EVL´s Prague Pro a kdy se konala "amatérská" Olympia byl velmi povedený. Pořadatelé opět odvedli skvělou práci a spojení s veletrhem v jednom sále bylo více než výhodné. Snad jen rušivý pohled na rozestavěné stánky nebo jejich boření během finálového večera, by nemuseli návštěvníci absolvovat. Těšme se však na další ročníky, které jak doufáme, budou pokračovat. 
  •