Jakub Cenek: "mým snem je dostat profi kartu"

Aktin Redakce
Aktin Redakce 12. 10. 2015
Uložit článek
Jakub Cenek: "mým snem je dostat profi kartu"

Jakub Cenek vtrhl v této sezóně do soutěží kategorie physique jako absolutní nováček. Přesto dokázal hned na svých prvních závodech získat titul Mistra Moravy. Podzim poté směřoval k amatérské Olympii, která se konala v minulém týdnu v Praze. Jaké jsou jeho další cíle a plány?

Jakub Cenek: "mým snem je dostat profi kartu"

Na jaře jsi se velmi kvalitně připravil na mistrovské soutěže s tím, že jsi získal titul Mistra Moravy. Jak hodnotíš svoji jarní formu? 

Dobrý den, zdravím čtenáře Aktin.cz. Mistrovství Moravy a Slezska se mi velice povedlo. Před soutěží jsem věděl, že nemám takový objem, jako někteří mí konkurenti a tak jsme se s trenérkou (Jana Bendová) zaměřili hlavně na ostrost postavy. Myslím, že se nám to povedlo, čehož důkazem bylo získání titulu Mistra Moravy.
 
Na republice ale vše nedopadlo zcela jak mělo a medaili si nezískal. Čemu přisuzuješ takovou roztříštěnost hodnocení? 
Každý závod je jiný. Jiné složení poroty, jiný pohled a názor na soutěžící. Na republice vedli kluci s většími objemy. Ale o tom to je. Jeden den jsi nejlepší a druhý den už to tak nemusí být. To ale k tomuto sportu patří. Z každého závodu si odnesu nové zkušenosti a to je pro mě důležité. Posouvá mě to stále dál.
 
Startuješ v kategorii physique, kde se stále velmi dynamicky mění celé vzezření závodníků. Na co ty sám kladeš největší důraz? 
Pro mě je hlavní, abych na pódiu působil přirozeně a sebejistě. To se potom odráží na porotu i diváky. A hlavně pokaždé jdu na závody s tím, že si to tam pořádně užiju. 
 
 
Svoji podzimní sezónu jsi zahájil na Olympia Amateur Europe. Byla to tvoje zatím největší soutěž. Jak bys zhodnotil formu? 
Forma se mi myslím povedla. Po jarních soutěžích jsme si s trenérkou řekli, na jakých slabinách musíme zapracovat. Velké nedostatky mám na vrchní části hrudníku, takže hlavním úkolem bylo tady zapracovat a zlepšit se. I když se to myslím povedlo, stále je ještě na čem pracovat.
 
Jak se ti celkově líbila Olympia Amateur Europe? 
Byl to pro mě neskutečný zážitek. Spousta slavných osobností a závodníků. Závody jsem si velice užil a také mně daly velkou motivaci do dalších příprav. Určitě se sem budu chtít zase za rok vrátit a pokusit se bojovat o finálové příčky ...
 
Deváté místo je jistě úspěchem, nicméně ty pomýšlíš jistě výše, co je tvým snem ve physique kategorii?
Asi jako každého závodníka, je i mým snem dostat profi kartu a budu dělat vše proto, abych si tento sen splnil. Cestu mám ještě dlouhou, ale ne nemožnou. Před rokem jsem začal s prvními závody a pokaždé, když jsem stal na pódiu, tak mně to dalo velké zkušenosti pro další závody.
 
Nyní jsi získal absolutku na Fitness Mania. Jak hodnotíš tyto závody? 
Závody se mně velice povedly. Konkurence byla veliká, ale na to závodník nesmí myslet. Já šel na pódium s tím, že jsem se připravil tak, jak nejlépe jsem mohl a šel jsem to prodat. A ono se to povedlo a vyšlo to. Vše kolem závodění je krásné. Vidět, jak se tělo mění, jak pracuje a stát pak na pódiu s medailí na krku, je už jen taková třešnička na dortu ...
 
Co tě v letošní sezóně ještě čeká? 
Určitě plánuji ještě minimálně jednu soutěž. Nyní se chystám na GRAND PRIX ATRIUM v Praze. A pokud by se zadařilo, rád bych se zúčastnil i listopadového Mistrovství světa, ale to se ještě uvidí, jak vše dopadne. Potom začnu s přípravou na další sezónu. Kvalitně se připravit a zúčastnit soutěží jako Arnold Classic, Olympia Amateur a Mistroství světa.
 
Svými objemy v mimosoutěžním období bys mohl velmi snadno konkurovat kulturistům, neplánuješ do budoucna přestup právě k nim? 
Zatím to neplánuji. Physique mi sedí a chtěl bych u něho ještě nějakou dobu zůstat. Ale kdo ví, jednou třeba ano, ale to by mě musely začít bavit cvičit i nohy, a to není má oblíbená partie. Závěrem bych chtěl poděkovat své rodině, přítelkyni a přátelům ( i lidem z Gym Mokrá) kteří mě podporují a motivují do dalších příprav. Děkuji již zmíněné trenérce Janě Bendové, díky které jsem vše dokázal a věřím, že toho spolu ještě hodně dokážeme..
 
Dále posilovně Mišmaš Fitness, kde se mohu kvalitně připravovat na závody.
 
Děkuji za rozhovor Jakube a věřím, že tě uvidíme jednou stát na profesionálním pódiu kategorie physique. 
 


Přidej se k 32 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________