Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 41/2015

Do you even Youtube - 41/2015

Youtube se opět po týdnu naplnilo těmi nejlepšími videi ze světa kulturistiky a fitness. Co všechno se událo za poslední týden si pro vás opět připravil Honza Kavalír se svým přehledem "Do you even Youtube". 

Do you even Youtube - 41/2015


Na jaké dva kulturisty by se většina fanoušků kulturistiky podívala ze všeho nejvíc, kdyby mělo jít o hodně dobré tréninkové video? Pokud jde o hardcore fanoušky kulturistiky, která je plná svalů, tak si troufám říct, že odpověď „Big Ramy“ by byla na prvním místě. A na druhém? Asi ten nejpopulárnější kulturista současnosti, kterým je Kai Greene. V Do you even Youtube pravidelně nacházíte ty nejlepší videa z oblasti kulturistiky a fitness a následující video zde prostě chybět nesmí a nebude. Dva výše zmínění borci si spolu zatrénovali v Madridu po soutěži Arnold Classic. Já věřím, že plno z vás bude z videa nadšeno. Každý pohyb, který při tréninku Kai udělá, pro vás bude něčím, z čeho se naučíte opravdu moc. Pro někoho to ale bude nudné video dvou kulturistů, kteří cvičí, jako by je trénink vůbec nebavil. O co v tréninku jde? Je to trénink hýžďových svalů a pumpovačka vršku těla. Co k videu řeknu já? No asi to, že by bylo moc super, kdyby Kai Greene vyrazil někdy v prosinci do Oxygen Gymu a na vrcholu objemovky si tam zatrénoval s Ramym všechny partie. Mohli by video natočit a na Youtube vypustit vskutku epický seriál videí. Ramy v tréninku cvičívá 5 sérií dřepů s 225kg po 15 opakováních a Kai je znám tím, že opakování s 300kg mu nedělaly žádný problém. To samé platí o bench pressu. Jejich „hardcore“ trénink by mohl být dalším DVDčkem, které by fanoušci sledovali klidně i za 50 let.

Raymond Querido slaví tento týden návrat do Do you even Youtube! Tenhle profi kulturista z naturálních federací je prostě monstrum. Na videu vypadá obrovský a pod dobrým světlem má snad i soutěžní formu. Jeho videa mě vážně baví. Je to zas něco trošku jiného, má úplně jinou mentalitu, než většina fitnessáků, a cvičí tvrdě! Většina jeho prvních cviků je v rozsahu 3-6 opakování, což je přesně to, jak trénuji já a co mě baví. Raymonda tedy sleduji opravdu pravidelně. Žádné jeho video mi neunikne. Když někam jedu, tak jeho videa v mém mobilu, zabírají vždy několik stovek MB. V dnešním videu uvidíme Raymonda cvičit tlakové cviky a jeho cíl, který si dal před tréninkem, je 6 opakování s 60kg na tlaky s jednoručkami pro série. Minulý týden jel pětky. Jak to vyjde dnes? Jdeme na to. Raymond mluví o tom, že rozcvička není jen rozcvička, ale také jde o aktivaci centrálního nervového systému pro další sérii, větší váhu a vlastně i zbytek tréninku. To je zrovna téma, které jsem včera půl hodiny řešil na facebooku a vysvětloval jej jednomu jedincovi, který do teď cvičíval formou pyramid. Pyramidy jsou metoda rozcvičky, která neaktivuje CNS. Unavuje ji. Raymond to dělá tak, že u tlaků jede s 25kg, poté s 35kg, pak bere 45kg a s tím udělá několik málo opakování. Další sérií jsou dvě opakování s 55kg. A poté jde na pracovní série s 60kg jednoručkou. Sparingové Raymonda se v dnešním tréninku dostali na jednoručky o hmotnosti 41kg a 43kg. Raymond nakonec selhal a skončil u 5 opakování. Pro další sérii tedy vzal 65 kilové jednoručky s cílem udělat dvě opakování. A to se mu povedlo. A pro mě to je motivace. Vzhledem k tomu, že budu teď cvičit 7x týdně celé tělo, tak zařádím do tréninku doplňkově těžké tlaky s jednoručkami, abych si odpočinul od variací bench pressu, a zkusím se dostat na série s 65kg pro pár opakování a třeba časem i pro tři. Raymonde, jestli se mi něco stane, tak to je na tebe! Naši borci pak ve zbytku videa drtí ramena, hrudník a triceps. Raymond nemůže jinak a ukazuje formu.

Následující video věnuji Vojtovi Hrazdírovi. Jedním z jeho oblíbených fitnessáků je totiž Lex Griffin z Anglie. Jedna z tváří Gymsharku. Vojta má rád Lexe kvůli tomu, že si Lex nechává podle Vojty růst vousy i vlasy. Je to tak Vojto, viď? Kromě toho je ale Lex hodně vtipný, tvrdě cvičí a je hodně originální. V dnešním videu se podíváme na jeho zkušenost s letošní Olympií, kde byl na stánku společnosti Guest Nutrition, která vyrábí proteinové tyčinky, které všichni milujeme. Ve Vegas trávil samozřejmě čas se svou přítelkyní (nebo už jsou manželé?) Lainey Keogh. Lainey má Lexe ráda i přes to, že se občas Lexovi dostává cukr do vousů. Beastshade Vojta Hrazdíra to má prý podobně. Vojta by si měl s Lexem zatrénovat a natočit to všechno na video pro Youtube. To by bylo video, které by mě bavilo! Vojto, nechceš se vydat do Anglie na výlet? Pojďme ale zpátky k videu. Kdo Lexe sleduje, tak ví, že Lex miluje jídlo. Jak ale může milovat jídlo někdo, kdo je skoro celý rok vyrýsovaný? Chce to balanc. Musíte vědět, kdy je potřeba tvrdě dietovat, abyste pak měli prostor si trošku dopřát. Tím dopřáváním myslím třeba mořské plody, nebo palačinky. Součástí všech návštěv velkých výstav jsou samozřejmě i tréninky. Většinou zde cvičí všichni spolu, v posilovně je osmkrát víc lidí, než normálně, nikdo nic pořádně neodcvičí, ale každý si to užije. Lex si tentokrát chtěl zacvičit, a tak se vydal do posilovny přes den. Cvičili sami s Lainey. Taky možnost. A o důvod víc si pak dopřát nějaké dobré jídlo. Odměna za tvrdý trénink, že? Lex má těch odměn ale vážně hodně. Cheesecake mezi ně patřil tentokrát také. No ale já toho už víc psát nebudu. Užijte si zbytek videa, kde se dozvíte třeba i to, jak správně stříhat tričko, aby vám to parádně slušelo. Ostatně o tom je i název videa.

Tentokrát v Do you even Youtube nechybí ani další fitnessák, který je mimochodem velkým kamarádem Lexe, když jsou oba tvářemi značky Gymshark. Christina Guzmana ale všichni znáte moc dobře, takže ho nebudu dále představovat. Video začíná v jazyku, kterému nerozumím. Christian mluví o tom, jaké latté si koupil ve Starbucks. Já ale nic z toho nepobírám. Kávu jsem v životě nepil a o latté platí to samé. Jsem velký fanoušek vody. A kdo mě zná, tak ví, že jsem ve vztazích věrný. Voda mě nikdy neztratí. Guz ale latté asi opravdu potřebuje. Má toho teď hodně. Dokonce se mu rozrůstá i tým lidí, kteří pro něj pracují, protože byznys roste víc a víc. Vždyť to uvidíte i ve videu. V prvním tréninku ve videu pak Christian cvičí stehna. U dřepů to má aktuálně tak, že první pracovní série je sérií, kdy do toho dává všechno. Je to AMRAP, kdy dá s určitou váhou maximální počet opakování. Tentokrát si Christian zlepšil osobák se 165kg na 10 opakování. Z videa uvidíte, že se jedná o dřepy, o kterých bych já osobně neřekl ani to, že jsou na paralel. Ale o to ani nejde. Christian se zlepšuje v tom, co dělá. Pokud nějak děláte určitý cvik a opakování a síla v něm jdou nahoru při stejné technice, tak víte, že se zlepšujete. A to je také cíl. V druhém tréninku pak Christian cvičí prsní svaly. Zde je cíl také jasný – zlepšit vršek prsních svalů, které jsou jeho slabinou. Christian zde cvičí pracovní série se 102kg u bench pressu hlavou nahoru. Pak samozřejmě využívá i více izolované cviky, kde už jen pumpuje, stejně tak, jako u cviků na triceps. Na konci videa i kontrola formy. Christian tipuje své procento tuku na 13. Je to podle vás 13%, nebo méně?

Minulý týden jsem dostal zprávu, když mě někdo prosil o nějaké „motivačky“. Prý nějaká motivační videa na písničku, nebo nějaký motivační proslov. A k tomu hardcore trénink v pozadí, který nakopne do tréninku. On to vážně ještě někdo sleduje? Já občas kouknu na Zhasniho videa, ale jinak nic. Ale nevadí. Co bych pro vás, čtenáře, neudělal. Lehce jsem zabrouzdal po internetu a po zhlédnutí několika videí vybral následující. Proč jsem ho vybral? Proslov jsem slyšel jen jednou a záběry, které jsou ve videu, jsem často i nikdy neviděl. A to se mi opravdu nestává moc často. Pokud tedy můžu sledovat video, které nabízí kompilaci klipů, které neznám, tak mě to baví. Snad bude bavit i vás. A otázka pro vás. Kdyby před svým tréninkem z Madridu tohle video viděli Kai a Ramy, vypadal by trénink jinak? Možná ano, že?

zdroj: youtube.com
  •