Adél Storzerová: "Profi karta je mým snem"

Aktin Redakce
Aktin Redakce 14. 10. 2015
Uložit článek
Adél Storzerová: "Profi karta je mým snem"

Adél Storzerová je v současnosti tím nejlepším, co nabízí česká amatérská scéna bikini fitness. V rozhovoru se o Adél dozvíte, co všechno už vyhrála a jak se jí dařilo na dalších velkých soutěžích. Já vám můžu říct, že v Adél vidím obrovský talent a nemám pochyby o tom, že se jí bude v tomto sportu hodně dařit. S Adél občas na facebooku prohodím pár slov a vždycky se dostaneme k jídlu. I kvůli tomu jsem tento rozhovor začal takovou otázkou. Adél se totiž za svou lásku k jídlu vůbec nestydí! Pokud jídlo milujete stejně tak, jako ona, tak to je o důvod víc pro vás, abyste ji sledovali na sociálních sítích. Nebo jí sledujte jednoduše kvůli tomu, že je to vynikající fitnesska. Nebudu už psát nic dalšího. Užijte si rozhovor!

Autor: Jan Kavalír

 

Adél Storzerová: "Profi karta je mým snem"

Adél, předem bych ti chtěl poděkovat za tvůj čas, který věnuješ rozhovoru. 
Díky Honzo. Moc ráda se s vámi podělím o zážitky posledních dní.
 
Pořád tě ještě bolí bříško po tom, co ses po soutěži tolik nacpala? Co všechno jsi od amatérské Olympie zvládla sníst?
Pěkná otázečka hned na začátek. Čekala jsem, že se budeš ptát spíš na závody a úspěchy, ale vidím, že tě víc zajímá, jak jsem se nacpala. Netajím se tím, že mám jídlo ráda. To, že jsem závodnice, neznamená, že nejsem člověk a nemám chutě. Akorát vím, kdy si můžu dovolit zhřešit a kdy prostě ne.  Samozřejmě mi v předzávodní dietě chybí spoustu dobrot, které si nemůžu dát a tak si to vždycky vynahradím po závodech. Je to jako taková malá pozávodní oslavička a mojí psychice to vždycky hodně pomůže. K tomu, co všechno jsem do sebe nacpala, bych se radši nevyjadřovala, nebo bych vás mohla vyděsit. Ale bříško už je v pohodě.
 
Máš za sebou hodně povedenou jarní sezónu a podzim pro tebe taky začal moc hezky. Pochlub se prosím se svými zatím největšími úspěchy a jak jsi spokojená s tím, kde se teď v tomhle sportu nacházíš.
Jak říkáš, tyto dvě sezóny pro mě byly zatím neúspěšnější. Na jaře jsem se stala absolutní mistryní ČR a poté i juniorskou mistryní Evropy a vicemistryní v kat. žen. Teď na podzim jsem jako první odstartovala na Arnold Classic v Madridu, odkud jsem si přivezla 5. místo v kat. juniorek a 4. místo v kat. žen. No a jak už asi víte, tak minulý víkend jsem poprvé vystoupila na největších závodech u nás v Česku - Olympia Amateur Europe - a přivezla jsem si zlato. Abych se přiznala, ještě do teď ten úspěch vstřebávám. Bylo to něco neuvěřitelně krásného. Vyhrát a ještě na domácím poli, kde jsem měla obrovskou podporu fanoušků. Ani jsem to nečekala, bylo to úžasné. Jsem rada, že můžu být pro spoustu děvčat motivací a vzorem, co víc si přát.
 
Co dál? Uvidíme tě ještě někde letos na podzim?
Ano určitě. Měla jsem v plánu hned několik závodů. Chtěla jsem toho objet co nejvíc, ale protože AC i Olympie byly pro mne opravdu dost náročné, změnila jsem plány a teď trošku zvolním. Připravuji se až na mistrovství světa, které bude za měsíc v Budapešti. A tím nejspíš zakončím sezónu.
 
Jsem rád, že ses rozhodla zvolnit a připravit se teď právě na to MS. Soutěží jsi letos zvládla opravdu hodně. Jak by měla tvá forma na MS vypadat třeba oproti amatérské Olympii? Budete vůbec něco měnit? A jak bys ráda směřovala svou postavu do budoucna. Co konkrétně potřebujete vylepšit?
Ano, soutěže letos byly opravdu náročné a to nejen fyzicky a psychicky, ale samozřejmě i finančně. V přípravě zatím určitě nic měnit nehodlám, pokud to nebude třeba. Když všechno půjde, jak má, budu se držet toho, co už mám vyzkoušené a hlavně co mi řekne trenérka. Někdy mám tendence dost tlačit na pilu a dělat víc, než bych měla, takže bych se chtěla do budoucna naučit víc relaxovat. Méně je někdy více.
 
S jakými ambicemi se teď budeš účastnit dalších soutěží? Máš v hlavě profi kartu, nebo tě spíše zajímá soutěžení v amatérkách, zlepšování se a získávání dalších soutěžních zkušeností?
Tohle bych si prozatím chtěla nechat pro sebe. Sama ještě nejsem úplně rozhodnutá. Musíme to s trenérkou promyslet a uvidíme, co bude pro mě nejlepší. Profi karta je samozřejmě mým snem.
 
Ty, Olivia Pohanková, Sabina Pleváková nebo Ľubica Bérešová jste aktuálně to nejlepší, co může evropská amatérská scéna nabídnout. Myslíš, že už formami a vystupováním na prknech patříte do profi? A pokud ne, tak co musíte změnit, abyste tam patřily?
Myslím, že každá máme něco, čím jsme výjimečné, ale taky máme určitě nějaké nedokonalosti. Stále je na čem pracovat a co zlepšovat. Sabina Pleváková měla podle mě mít pro kartu už dávno a myslím, že to není jen můj názor. Už několikrát po sobě dokázala, že je jedna z nejlepších. A pokud jde o mě, určitě bych do pro musela přidat na objemu a nabrat víc svalové hmoty. Hlavně na nohách, protože s těmi jsem věčně nespokojená. Měřím 177 cm, a proto, že jsem tak vysoká, je pro mě opravdu dost těžké naplácat hodně svalů na takové chůdy. Ale to chce čas.
 
 
Spolupracuješ s Olivií Pohankovou, která si v tobě udělala soupeřku, která jí v poslední době začala porážet. K tomu všem jste navíc hodně velké kamarádky. Pověz mi, co pro tebe Olivia znamená.
Olívii nevnímám jako soupeřku, ba naopak. Občas se přistihnu, že jí úspěch přeju víc než sobě. Vždycky pro mě byla a bude velkým vzorem a to nejen sportovním, ale i v osobním životě. Jak jsme si říkaly, byla to taková láska na první pohled. Když jsme se poprvé viděly na tréninku, bylo hned jasné, že k sobě prostě patříme. Myslím, že toho máme hodně společného. Rády tvrdě trénujeme, stále se smějeme a děláme opičky. A to se ani nebavím o tom, jak se společně dokážeme nacpávat po závodech. Po celou přípravu držíme při sobě a pomáháme jedna druhé. O tom to přeci je, ne? To je na tom to krásné.
 
V rozhovoru výše jsme se bavili o jarní části sezóny, která se ti moc povedla. Změnili jste v přípravě na podzimní soutěže něco, nebo se držíte toho, co fungovalo?
Popravdě jsem trošku přípravu pozměnila. Snažila jsem se zůstat plnější, a tak jsem jela těžké tréninky až do konce. Ani s kardiem jsem to v závěru nepřeháněla, abych nebyla příliš vyhublá. Vyšlo to.
 
Adél, teď ještě návrat k začátku našeho rozhovoru. Já se tě přeci musím zeptat na to, o čem se spolu bavíme ze všeho nejvíc. Nemůžu čtenáře ochudit o tvou největší vášeň. Navíc právě lásku k jídlu sdílíš s naprostou většinou lidí, kteří budou tento rozhovor číst. Když mi ale nechceš povědět, co všechno jsi spořádala po soutěži, tak mi prosím pověz, jak řešíš ten následující den po přejídacím dnu. Je tam nějaký postup, díky kterému z toho všeho jídla v tréninku vytěžíš maximum? Tipoval bych to na těžký „legday“.
Ano Honzo, máš naprostou pravdu. Po takovém „cheat-day“ utáhnu sacharidy a dám si většinou takzvanou nulu, což už přece jen není tak příjemné. Bezsacharidové dny moc nedávám a nejsem na to zvyklá, ale v tomto případě se nemusím bát o svaly, protože ty jsou z předešlého dne pěkně naplněné, a tak mi den bez sacharidů vůbec neublíží. Samozřejmě k tomu šoupnu pořádný „legday“, jak už si zmiňoval (je vidět, že mě znáš). Klidně si pořádně naložím a zařadím i shazované série, abych svaly úplně vyždímala a využila přijatou energii na maximum. Pak už najíždím na svůj obvyklý režim.
 
Adél, jsme tu konce! Pokud bys chtěla někomu poděkovat a něco vzkázat svým fanouškům, nebo těm, kteří si o tobě něco přečtou poprvé, tak máš možnost. 
Děkuju Honzo. Hrozně bych chtěla poděkovat mojí rodině a příteli, za to, že to  semnou celou přípravu vydrží a pomáhají mi, jak jen můžou. Fanouškům bych chtěla poděkovat za jejich obrovskou podporu jak na mojí oficiální stránce na FB, tak přímo na závodech. Poprvé v Praze za mnou chodili fanoušci pro podpisy a fotky a to mě strašně motivuje a posouvá dál. Jsem šťastná, že můžu být vzorem pro další sportovce. Dál bych ráda poděkovala firmám Tosca projekt s.r.o. a Kalírna Chytil-Zlín, díky jejichž finanční podpoře jsem mohla startovat na těchto velkých závodech. Potom samozřejmě Fit-pro.czech, kteří mě zásobují suplementací celou přípravu, Nebbii za oblečení do fitka i na volný čas, www.fitnessplavky-karnabel.com za nádherné závodní bikiny, firmě Tarani za kosmetické přípravky a kadeřnickému salónu Evy Formánkové, který se stará o moje vlasy. Snad jsem na nikoho nezapomněla.
 

Adél najdete i na INSTAGRAMU a FACEBOOKU 

 

Přidej se k 33 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________