Trénink s profíky - Jiří "Denisa" Procházka

Aktin Redakce
Aktin Redakce 18. 10. 2015
Uložit článek
Trénink s profíky - Jiří "Denisa" Procházka

Chvilku jsme se odmlčeli, nicméně to nemění nic na tom, že s tréninkem s profíky pokračujeme a dokonce s takovými, kteří dnes již patří k evropské a světové špičce. Jedním z nich je i fighter Jirka "Denisa" Procházka, se kterým Jenda Caha potrénoval v jeho domácím Jetsaam gym Brno. 

Trénink s profíky - Jiří "Denisa" Procházka

Jeden z nejlepších českých fighterů Jirka "Denisa" Procházka se nechal přemluvit od našeho šéfredaktora, aby se společně dostavili na trénink do Jetsaam gymu v Brně. Právě zde je Jirkův sportovní domov a zde i absolvuje všechny tréninkové dávky, které mu jeho trenéři a sparingové připravují. Jak vypadalo jejich společné setkání?

Jenda Caha o tréninku: "Abych se přiznal, tak jsem z tohoto měl respekt. Bylo letní počasí, venku 35 °C a já připravený na ledasco. Je vám asi jasné, že bychom nemohli seriózně absolvovat trénink ve stylu "sparingu". Myslím, že bych odcházel s obličejem připomínajícím nákup v řeznictví.  Nicméně i tak jsem se těšil na to, co mi Jirka připraví. Už když jsme si volali a domlouvali se na lekci, řekl mi, že se bude jednat o klasický trénink na kondičku, takový ten standart, co fighteři absolvují. No, myslel jsem si, že kondici mám, a docela dobrou. Přeci jen jsem měl naježděného kardia až až z přípravy a stále byl v plném tréninkovém procesu. Co ale přišlo, jsem nečekal. Nebudu vám lhát. Jirka naplánoval celkem 4 kola kruhového tréninku. Boxování s činkami, animoal walking, angličáky, dobíjení, kopy a údery. Vše s maximální intenzitou. Po lehkém rozcvičení a zahřátí. Bylo v plánu první kolo. Nečekal jsem, že to bude takové peklo, po kterém bych rád vyndal svůj žaludek a plíce a zahrál si s nimi fotbálek. Druhé kolo si snad ani nepamatuji, jak jsem byl v jednom ohni a nestačil mi dech. Třetí kolo jsem pak zvládl jen na začátek a musel být předčasně ukončeno. Takto intenzivní a dechově náročný trénink. Tedy okolo o sedmi minutách naplno a s maximální intenzitou, jsem ještě neabsolvoval. Kam se hrabou jiní sportovci se svojí intenzitou. Fighteři jsou v tomto králové. Abych se rozdýchal a my neodcházeli po třiceti minutách, dali jsme ještě závěrečné lapy a techniku kopů a úderů. Dělalo mi docela radost zkusit "lapy" s takovou hvězdou, no a nezbývalo nic jiného, než si poté na celý den dát volno a jít vše rozdýchat vklidu domů do postele. Myslím, že ze mě měli radost v blízké restavuraci, kam jsem zašel na polévku. Když jsem jim propotil všechny ubrousku ze svého i okolních stolů. Bohužel se nedalo jinak, takto intenzivní trénink jsem zřejmě ještě neabsolvoval."

Jirka "Denisa" Procházka a Jan Caha - trénink 2015

 

zdroj: youtube.com

Děkujeme Jetsaam gym za umožnění natáčení videa ze seriálu "trénink s profíky". 

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________