10 typických cvičenek z fitness center

Aktin Redakce
Aktin Redakce 10. 12. 2015
Uložit článek
10 typických cvičenek z fitness center

Cvičence z posiloven již máme za sebou, najdeme jich zde celou řadu a mnoho z nich je velmi typických. To stejné ale platí i v případě žen. Koho tedy můžeme potkat ve fitness centru, a kdo nám zde může pomáhat s uvolněním atmosféry? Podívejme se na ženy. 

Autor: Jan Caha

10 typických cvičenek z fitness center

Ženy dnes již do fitness center bez pochyby patří. Jsem za to rád, přeci jen ty tam jsou doby, kdy jsem v posilovně narazil na ženu je v sobotu ráno, a to z toho důvodu, že sem šla uklidit sprchy. Ano, přesně tak to fungovalo v naší klubové posilovně. Ženy sem prostě a jednoduše nechodily. Ostatně jejich zvýšený zájem o tento sport zažíváme až v posledních několika letech a tak není divu, že i z obyčejné návštěvnice fitness centra, žena přešla do modulu rozdělování na určité typy cvičenek, které mají svoje vlastní stereotypy a žijí si svůj mikroživot. Stejně jako v případě mužů je velmi snadno poznáme. Ptáte se jak? Podívejme se na ty nejklasičtější…

1) Závodnice

Fitness závodnice poznáte velmi snadno. V posilovně jednoduše dřou a je to dobře, motivují svoje okolí a ukazují mu, jak se vlastně dá trénovat. Jsou hvězdami posilovny, a dobře si to uvědomují. Občas ale sklouznou k tomu, aby na nich bylo soutěžení opravdu vidět. Nasadí sluchátka, vyladí obleček a před soutěží volí stále menší a menší kraťásky i tričko. No co, aspoň se mají pánové na co koukat. Pokud je ale potřeba ve cvičení zabrat, tak zaberou. Na úroveň závodnic se dostává i malá skupinka prozatím nestartujících cvičenek.

2) Budoucí BIKINI závodnice

Možná budou velmi podobné předchozí skupině cvičenek. Také dřou, dokonce cvičí velmi často i správně. Pokud ale předchozí "závodnice" občas sklouzly k tomu, aby byla jejich snaha vidět. Tak budoucí BIKINky se snaží, aby na nich opravdu bylo vidět, že ony jednou budou ty hvězdy, a že proto tedy makají. Velmi často uslyšíte, jak v rožku hekají a téměř padají na zem bolestí v nohou a zadku, který zrovna drtí sérií těžkých dřepů. Právě proto, aby si všichni uvědomili, že ony opravdu dřou nejtvrději.

3) Modelka

Pokud jste si do dneška myslely, že ve fitku nemusíte být namalované a vaše vlasy stačí sepnout do drdolu, tak se naprosto pletete. "Modelky" to již pochopily, a do fitka nosí večerní líčení, nesmí chybět rtěnka a vkusné oblečení, ideálně rýsující jejich ženské křivky v černé barvě, šperky nesmí chybět. Pravděpodobně budou chvilku šlapat na stepperu v rozhovoru s kamarádkou nebo při brouzdání na isntagramu, anebo zvolí zábavnější konverzaci při chůzi do kopce na pásu. Co naplat, v posilovně stále tápou a velmi zřídka nakouknou do zóny, kde se pohybují volné osy a jednoručky. 

4) Kardio maniak 

Že máte v posilovně jen jeden pás a jeden crossový trenažér? Nic se neděje, pokud tedy vaše fitko nenavštěvuje také kardio maniak. Asi nebude složité zjistit, jak jej poznáte. Jednoduše pro vás tak, že nebudete moci provést svoje zahřátí na kardio stroji. Kardio maniak totiž chodí do fitka pouze za jedním, a to za nutností odšlapat minimálně hodinu na aerobním stroji. Bez toho by přece nebyl den, ba co více, hrozilo by to, že by ztloustla. 

5) Věčná dietářka

No nebudu vám lhát, těchto žen je ve fitku opravdu mnoho. Co by daly za to, aby shodili ta 3 kila, která se snaží shodit již posledních 5 let. Stále ale nic. To je však neodradí a budou ve vlnách makat dál a dál. Kardio, silový trénink a domů, nachystat krabičky a další den znovu. Jejich tělo se již adaptovalo na nedosažení cíle, a tak se dá předpokládat, že se ho ani do budoucna nedočkají. Pracují však ve fitku poměrně intenzivně, dělají mnoho kardia, občas jim ale ujede ruka v jídle. Vánoce, Velikonoce a narozeniny jsou pro ně kritické a tak se vždy dostávají zpět do začarovaného kruhu nehubnutí. 

6) Podnikatelka

Jejich výhoda je, že chodí cvičit v době, kdy je pravděpodobně nezastihnete. Budou ve fitku ráno, nebo velmi brzo odpoledne. Pro nás takřka zapovězený čas. Pronajímají si toho nejhezčího trenéra z fitka, kterému naprosto věří a mohou ho lehce rozmazlovat. Jejich trénink tedy povětšinou dává smysl a jsou schopny se dále posouvat ve výkonnosti. Jak by také ne. Mají rády preciznost a výsledky své práce a rozhodně nebudou platit za něco, co jim nevynášelo. Na kardio nemají tolik času, a tak hned po tréninku prchají do svého SUV a zpět do kanceláře. 

7) Podnikatelova žena

Podnikatelova přítelkyně je na tom podobně, jako podnikatelka sama. Ráno tráví mimo domov. Nákupy, kávička a fitko jsou pravidelnou denní rutinou. Chodí do fitnesscentra, kde pracují podnikatelovi přátelé, a proto jim vybral i jednoho z kamarádů, jako trenéra. Má aspoň jistotu, že se nebude nic "zvláštního" dít. Jsou hezky oblečené a většinu času stráví s trenérem. Pokud to jde, tak stráví ještě hodinku na páse, aby pokoukly nové informace na sociálních sítích. Pravděpodobně se tam také vyfotí, aby všichni věděli, že makají.

8) Učitelka "zdravotní tělesné výchovy"

Možná jste ji také potkali. Celý čas tráví v zóně pro rozcvičení, kde se protahuje, dělá statické pozice a pracuje na svém CORE. Pánové, holku s takovým břichem a schopností ovládat svoje tělo můžete vnímat jako skutečný sen. Nicméně její záliba ve zdravotním cvičení ji trošku "leze" na mozek, a tak by vaše povadlé bříško dlouho nevydrželo a dostalo by se na přetřes hned na třetí schůzce. Cvičí velmi správně a má štíhlou a šlachovitou postavu. 

9) Miss Avarage 

Průměrňačky se bohužel najdou i v ženském osazenstvu. Neměly v životě štěstí, mají pár kilo nahoře, trápí je nevzhledný tukový pás okolo břicha a zadku, a stehýnka jim velmi často připomenou vánoční várku pomerančů. Mají hezkou kamarádku, se kterou chodí do fitness centra a těží z toho, že si jí všichni všímají jako té "co ji zná". Je pro ni zároveň i ohromnou motivací. Pracují však velmi svědomitě a věří tomu, že i z ošklivé kačátko může jednou být labutí. To je i jejich tréninkovým cílem. Paradoxně se z těchto cvičenek stávají ty sportovně nejvyzrálejší a nejsvědomitější návštěvnice fitness centra. 

10) Strongmanka 

I ženy se zálibou v síle se samozřejmě ve fitness centru najdou. Není jich mnoho a měli byste navštívit specifická fitness centra, abyste jich našli opravdu veliké množství. Nicméně existují, pravděpodobně se budou pohybovat převážně v mužském kolektivu, od kterého přeberou také velmi mnoho nehezkých zvyků. To z nich dělá dobré sportovce, nicméně to velmi "destruuje" jejich ženskou postavu a do budoucna zadělává i na sociální problémy. 

Přidej se k 32 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________