Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

REDOT Natural cup 2015 - výsledky

REDOT Natural cup 2015 - výsledky

O tomto víkendu proběhla v krásném sále města Litoměřice soutěž v naturální kulturistice a fitness, již tradiční REDOT Natural cup. Kdo na ni v tomto roce dokázal uspět a kdo získal medaile nejvyšší? 

REDOT Natural cup 2015 - výsledky


Podzimní počasí sice nepřeje odhaleným tělům v plavkách, nicméně i tak jsme je měli možnost o víkendu vidět. Důvodem je fakt, že toto neplatí pro kulturistiku a fitness. Uplynulý víkend znamenal množství velmi zajímavých akcí včetně podzimní pohárové soutěže v naturální kulturistice a fitness. Ta se z tradičních míst přestěhovala do místa zcela nového, a sice do krásného města Západních Čech do Litoměřic. Zde se v sále kulturního domu uskutečnil tradiční Natural cup, nyní s hlavním sponzorem společností REDOT. 

Více jak stovka závodníků se sjela, aby poměřila svoje síly v mnoha různch kategoriích kulturistiky i fitness. Tou nejlákavější byla samozřejmě kategorie BIKINI nebo mužská kulturistika, nicméně i milovníci Men´s Physique nebo "modelek", které se objevují na našich soutěžních pódiích již velmi tradičně, si přišli na své. Pořadatelské taktovky se pro letošní podzim ujala Jindra Šípková společně s prezidentem svazu Tomášem Procházkou. Moderátorské taktovky pak opět Jindra Šípková a bezchybný Petr Juriga. 

O tom, že bylo na co se dívat, napovídají i velmi časté malé rozdíly v bodech a tak není divu, že nebyla nouze o velmi kvalitní souboje. Ostatně tak, jak je v naturální kulturistice a fitness zvykem. Osobně jsem rád, že se na letošních podzimních soutěží objevilo spousta zcela nových tváří. Vždy to přispěje celkovému oživení sportovního prostředí v dané disciplíně nebo celému sportu, a co si budeme nalhávat, fitness jako sport je na obrovském vzestupu. 

Ač jsem neměl možnost vidět všechny kategorie, měla soutěž svoje velmi výrazné tváře. Absolutním vítězem kulturistických kategorií se stal františek Hoffman. Zcela živě si pamatuji, jak za námi poprvé přišel do obchůdku v Brně s tím, že by chtěl závodit. No a podívejte se dnes. Vyhrává jednu absolutku za druhou a stává se stále výraznější osobností naturální kulturistiky. Na paty mu velmi výrazně šlapalo "choceňské zvíře" Miloslav Nermuť, který rok od roku zraje jako víno a vždy je radost se na něj podívat. Vítězem kategorie Men´s Physique se stal Michal Kadoun, který se zlepšuje každým závodem a na jeho physique prezentaci je vždy radost pohledět. 

Jsem rád, že se nám bikini kategorie, ale obecně i kategorii žen velmi slušně zaplňují a zájem závodnic roste a roste. Není divu, že i zde již nastupují mlaďounké závodnice, a to snad s jedou z nejvýraznějších osobností poslední sezóny s Vaneskou Sedliačikovou, která si kráčí při každém závodě k jasnému zlatému cíli. Pozadu nezůstávají samozřejmě ani bikinky Monika Melčáková, na kterou je v poslední sezóně radost pohledět. I Eva Dlabajová, která si po jarní pauze opět přišla pro zlatou medaili. A když už jsem u žen, tak mi to samozřejmě nedá, abych nezmínil i Miss Sympatie, kterou se stala krásná Lucie Zmatlíková. Jistě ji čeká zajímavá budoucnost. 

Soutěž v Litoměřicích zakončila soutěžní rok v naturální kulturistice a fitness v ČR. Tím však naši závodníci nekončí, již tento pátek cestují do Itálie, kde se koná Mistrovství Evropy v naturální kulturistice a fitness. Držme palce, aby česká výprava dopadla co nejlépe. 

Kompletní výsledky i s bodovým hodnocením naleznete zde

Fotogalerii ze soutěže naleznete zde


zdroj: natural-sport.cz
  •