Markéta Kovačová & Tomáš Javůrek: STAY MOTIVATED (I.)

Aktin Redakce
Aktin Redakce 29. 10. 2015
Uložit článek
Markéta Kovačová & Tomáš Javůrek: STAY MOTIVATED (I.)
Jak už samotný název napovídá, projekt STAY MOTIVATED, neboli zůstaň motivovaný, je zaměřený na čistou motivaci, která je hlavním lidským motorem k dosažení určených cílů. Ať už se jedná o cíle dílčí, nebo konečné je zde faktor lidské motivace nezbytnou součástí. 
 

Markéta Kovačová & Tomáš Javůrek: STAY MOTIVATED (I.) 

Každý jedinec má určitý okruh činností, ve kterém vyniká a naším je sport, pohyb a vášeň skrytá ve fyzickém výkonu. Nezáleží na tom, která cesta je ta, jež vás naplňuje, uspokojuje a dodává pocit seberealizace, všechny jsou dlážděny trny a ať už si vyberete jakoukoliv, pakliže máte dostatečnou motivaci, motor je otázkou času, kdy se trny změní v růže.
 
SLOVY MARKÉT: V mém světě, ve světě fitness je to jako na horské dráze, jednou jste nahoře a než se nadějete, jste zase dole a ještě dál… někde na konci fronty, kde teprve čekáte na lístek. Z toho důvodu jsme se rozhodli udělat tento projekt a točit pro vás motivační/výuková videa v průběhu roku ať už jednou s lepší, nebo horší formou, ale stále s vášní a láskou k tomu co děláme. Je to úžasné mít krásné vyrýsované tělo, obdivovat se a být obdivován, ale co pak? Co zbytek roku, co zdraví, co když se něco pokazí? Co naše psychika, jak to s ní zamává? Kdo se z fitnessek a kulturistů po závodech potýkali se syndromem vyhoření a depresemi? Proč v jejich offseason najednou ubudou fotky a příspěvky na jejich internetových sociálních profilech? Proč to všechno? Nemyslím si, že by nás to, co je naší vášní mělo zotročit. Myslím si, že bychom se měli vždycky zamyslet nad tím, zda nám to, čemu věnujeme tolik času více dává než bere a naplňuje, než vysává. Dělám fitness, protože nebudu nikdy dobrý ekonom ani právník, miluji fitness, protože mi pod nohy klade neustále nové cíle, chci být fitness dívkou, protože jsem se zde našla a právě fitnesslife-style je mojí největší motivací a motorem! Najdi vášeň, najdeš sám sebe! Zůstaň motivovaný a dokážeš skály lámat! Najdi svůj motor!  STAY MOTIVATED s láskou vaše Markét. 
 
SLOVY TOMA: Zůstat motivovaný pro mě znamená motor života. Už od dětských let jsem se svými ambicemi a ctižádostí šel za svým. Motivace pro mě není lidská vlastnost, je to stav, do kterého se musíte dostat sami. Musíte věřit v samy sebe, ve své schopnosti, podstoupit tu dlouhodobou ,,mravenčí,, práci a být připraveni i prohrát. Jedině tak se dostanete tam, kam chcete. Jsem realistou a vím, že svému osudu neuniknu. Ale proč bych nemohl v životě dokázat to, co chci? Proč bych měl poslouchat, že něco nejde? Nemusím vůbec nic!  Ale to co chci, za tím si jdu. A ,,STAY MOTIVATED“ je to, co mě k tomu dovede, Tom.
 

Účastníci projektu o sobě

Markéta Kovačová (25 let): Ahojte moji milí sportovci, dlouho jsem se prostřednictvím Aktinu neozvala, nicméně jsem fitnessově stále velmi aktivní (nebojte). Jsem zde pro vás jako Fitness trenérka i výživová poradkyně, ale hlavně stále jako Fitness blázen, který tomuto světu propadl a podřídil veškeré fungování. Závodění jsem na chvilinku odložila na hřebík, abych mohla rozvíjet svůj kariérní směr a také Fitness projekty, kterých stále přibývá. Jedem z nich prave STAY MOTIVATED. Doufám, že se vám bude líbit.

Tomáš Javůrek (31 let): Již po prvních svých krůčcích jsem začal kopat do balónu. Fotbal se stal náplní celého mého dětství a dospívání, avšak po dvou těžkých zranění kolen jsem toho musel nechat. Moje hyperaktivní povaha a každodenní trénink mě donutil si najít jinou činnost, která by mě naplňovala a neomezovala zdravotně. Od svých 18ti let pravidelně cvičím a tato aktivita postupně přerostla v nefalšovaný Fitness life style, kdy všechny činnosti s tímto spojené se staly mou vášní a životním motorem. Prvním milníkem a zkouškou mého odhodlání byly roky 2006 a 2007, které pro mě znamenaly vítězství v Grand Prix časopisu Svět kulturistiky v katergorii do 25 let. Moje vášeň pro Fitness Life Style je natolik silná, že jsem se letos rozhodl posunout o kousek dál a začal jsem se připravovat na  podzimní soutěž Smartlabs Cup a navíc jsem se stal součástí projektu “STAY MOTIVATED“, do kterého dáme svoje srdce a odhodlání, a který donutí k pohybu i ty největší lenochy.
 

STAY MOTIVATED - Markéta Kovačová & Tomáš Javůrek

 

zdroj: youtube.com

Přidej se k 32 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________