Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 44/2015

Do you even Youtube - 44/2015

Pokračování "Do you even Youtube" je zde a s ním i ta nejlepší videa, která spatřila světlo světa v posledním týdnu. Shrnutí celého týdne pro vás opět připravil Honza Kavalír. 

Do you even Youtube - 44/2015

Na Youtube se objevilo moc zajímavé video, které jsem objevil čistě náhodou při brouzdání na instagramu. Caroline Aspenskog, švédská bikini fitnesska s postavou bodyfitnessky, si zatrénovala spolu s legendárním Chrisem Cormierem. Video z tohoto tréninku, který by měl být kompletně na videu, naleznete níže.

Už z prvních záběrů v posilovně můžete vidět, proč jsem mluvil o bodyfitness. Caroline má na sobě hodně svalů. Hlavně zadek a stehna jsou opravdu namakaná. Tahle fitnesska se svalů rozhodně nebojí. Bude z toho zajímavý tvrdý trénink, ve kterém nebudou vidět pouze desítky opakování na strojích? Uvidíme. Má očekávání moc vysoko nejsou, protože se tento trénink uskutečnil pouhé tři dny před soutěží – švédský národní šampionát.  Caroline zde vyhrála svou kategorii.

Trénink před soutěží podle Chrise Cormiera, jak můžeme vidět ve videu, musí mít v pauzách mezi sériemi nějaké to statické protahování procvičovaných svalů. Ptáte se proč? Nevím. Možná je to kvůli tomu, že se tím dostane do procvičované partie ještě více krve a napumpování je tak intenzivnější. Napumpování určitě pomáhá i držení všech opakování v kontrakci. Mačkání svalů je pro kulturisty naprostý základ. Kromě tréninku deltových svalů a svalů zad máte možnost vidět i hodně zajímavé tréninkové metody v procvičování břišních svalů. Já osobně provedení cviků, jako měla ve videu Caroline, ještě neviděl. Na konci videa pak přišel čas také na hýžďové svaly. Na ty jsem já koukal celý trénink, ale na konci je Caroline napumpovala fakt parádně. Pěkný trénink!

Předchozí video mělo hodinu. Chce to kontrast. Následující video bude krátké. Má pouze tři minuty. A nebude v něm tvář, kterou byste neznali, jako tomu bylo u Caroline. Následující postavičku zná téměř každý fanoušek kulturistiky. Jedná se o Franka McGratha. Ten nám ve videu ukáže, jak vypadá jeho volný den – „cheat day.“ Ten začíná u Wendy’s, kde si Frank objednal takové to typické menu. Hranolky, colu a nějaké to maso v houskách. Po tomto zákusku pak pokračuje dál a jde si pro koblihy. Koblihám já moc nerozumím, ale z toho, co vidím na videu, to je už opravdu zajímavý byznys. Za mých mladých let byly koblihy snad jen s jahodovou a meruňkovou marmeládou. Nyní? Nutella, oreo a plno dalších náplní. Hrůza. Jak tohle všechno zvládne za svůj život člověk ochutnat? Na to je jeden lidský život krátký. Jaký je výsledek takového cheat dne? U každého asi trošku jiný. U Franka to vypadá tak, jak uvidíte na konci videa. Nechutné? Nádhera? Sen? To už je na vás. Také si dáte cheat? A pokud ano, je to práce na celý den, nebo to máte tak, jako Frank, a dáte si jen pár „zlých“ jídel?

Pamatujete si videa s Christianem Guzmanem a Stevem Cookem, při kterých je natáčel tým lidí od Gymsharku pro nový videoseriál? První video vyšlo minulý týden a v Do you even Youtube chybět rozhodně nesmí. Na začátku se dozvídáme, že cesty obou našich fitnessáků byly hodně odlišné. Christian při svých asi 180cm začínal s tréninkem jako 50 kilový kluk. Steve Cook sportoval od mala a na střední škole byl jedním z největších a nejsilnějších studentů. Vypadal dobře vlastně od mala. Byl to sportovec. Atlet.  Do železa se oba zamilovali hned potom, co si jej vyzkoušeli. Kdy však začala jejich cesta, kterou můžeme brát jako cestu fitnessáka? Pro Christiana to začalo v 19 letech, když začal točit svá první videa. Steve Cook začal v 24 letech poté, co skončil s americkým fotbalem. Důvodem však bylo také to, že jeho tříleté manželství skončilo rozvodem. Dnes jsou oba obrovskými ikonami v tomto sportu. O Christianovi říkám, že je to v současnosti ten nejpopulárnější fitnessák, kterého živí Youtube (a vlastně už i jeho značky s oblečením). O Stevovi říkám, že má tu nejlepší postavu v IFBB. Já vzory nemám, ale pokud bych měl říct „chci vypadat jako on“, tak chci vypadat jako Steve. Pro Christiana je pak Steve také jedním z největších idolů. Jak moc jsou populární ve světě? To vidíte ve videu. S asi 24 hodinových předstihem dali svým fanouškům oba naši fitnessáci vědět, kde se bude točit video. Kolik fanoušků dorazilo? Stovky. Wow! Tihle kluci prostě ví, jak na to. A i v ČR můžeme v posledních letech vidět lidi, kteří přes internet dokáží něco vybudovat v oblasti, jakou je fitness. Je plno lidí, kteří takového internetové osobnosti nikdy podporovat nebudou. Ale víte co? Nikdo po nich podporu nechce. Za každého takového odpůrce tu je pro fitnessáky desítka lidí, které je podporovat bude. Tu podporu pak Steve i Christian svým fanoušků vrací. Jak? Většinou tím, že je motivují. Motivují je k tomu, aby žili zdravě, vypadali dobře a makali na sobě. A já doufám, že nás budou motivovat ještě pěkně dlouho!

Hledali jste někdy na internetu ten nejhezčí fitness zadeček? Já možná ano, nebo možná ne. To je tajemství. Pokud byste ale vy hledali něco takového, tak vám dost možná google odpoví tak, že vám ukáže jméno Sue Lasmar. Tato brazilská fitnesska s božským zadečkem je ve světě fitness a instagramu nesmírně populární. Před tím, než ji zrušili instagram kvůli útoku hackerů, měla hodně přes jeden milion fanoušků. Její nový instagram se rozjíždí hodně rychle a do konce roku by měla být tam, kde byla i se starým účtem. Pokud právě vy Sue sledujete, tak je to dost možná právě kvůli fotkám zadečku. Ten totiž obdivují jak muži, tak i ženy. Sue má dokonce více těch dámských fanoušků, i když se to možná může zdát někomu divné. Proč tomu tak je? Na to odpoví následující video, ve kterém si Sue odcvičí dolní polovinu těla spolu s Celeste Braun. Celý trénink pak bude pod vedením PJe Brauna. Já věřím, že si video užijete tak, jako jsem si ho užil já. Je vážně na co koukat! A jak řekl jeden můj kamarád: „to je sen!“

Na závěr jedno motivační video. Tentokrát z dílny JerichoDMZ. Motivační videa v Do you even Youtube moc často nenajdete, protože to je povětšinou to samé. Stejná písnička, stejný proslov, ty samé hlášky stále dokola a hlavně záběry, které viděl každý snad stokrát. Následující video se mi ale líbí. Záběry v něm sice nejsou nejnovější, ale zároveň nejsou také v každém motivačním videu, které jste viděli v minulosti. Schválně, jestli se na video podíváte před tréninkem. Někdo to tak stále dělá a prý to funguje líp, jak nakopávač. Závisláci na kardiu pak mohou na video koukat, když půjdou někam na páse.

zdroj: youtube.com
  •