Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 45/2015

Do you even Youtube - 45/2015

Pokračování "Do you even Youtube" je zde a sním i klasický a tradiční přehled těch nejlepších videí ze světa kulturistiky a fitness, které jsme mohli za poslední týden vidět. Jak jinak než v režii Honzy Kavalíra. 

Do you even Youtube - 45/2015

Matt Ogus se konečně rozhoupal a začal točit pravidelné vlogy z tréninku a ze života. Každý vlog má navíc nějaké téma, o kterém Matt ve videu mluví, zatímco na obrazovce běží klipy z jeho posledního tréninku. Jeho vlog z minulého týdne, na který se podíváme dnes, se zaměřil na tréninkové partnery v posilovně. Matt mluví o tom, že dříve s někým cvičil prakticky každý trénink. Přišlo mu, že parťáky potřebuje, aby ho tlačili dopředu. Aby ho motivovali. Aby mu pomohli překonat limity, o kterých si myslel, že jsou pro něj nepřekonatelné. V současnosti si Matt vystačí sám. Proč? Protože má dopředu jasně naplánováno, co zvedne. Necvičí do selhání, necvičí s dopomocí, má svůj styl a tréninkového partnera nepotřebuje. Jasně, klidně si s někým jde zacvičit, ale nefunguje to tak, že je ten člověk u každé série za ním. V posilovně aktuálně cvičí i se svou přítelkyní, ale každý si jede svůj trénink. Na činku mu nikdo nešáhá. Nepotřebuje to. Matt nezvedá to, co nezvedne sám. A říká to i ve videu celkem jasně. A pro někoho možná i namyšleně. Podle něj však s dopomocí trénují lidé, kteří toho o cvičení moc neví. Cvičit s dopomocí se podle něj prostě nemá. Máte to stejně, jako Matt? Nebo jste spíše zastánci toho, že se má cvičit do mrtva buď u každého cviku, nebo vlastně i v každé sérii?

Máme tu další silový souboj. BodybuildingRev kanál na Youtube zveřejnil souboj, ve kterém se ve třech po sobě jdoucích disciplínách utkal kulturista se strongmanem. Po souboji kalistenika s powerbuilderem je toto druhý souboj, který můžete vidět v Do you even Youtube. Tentokrát to nechám bez spoilerů. Na výsledek se musíte ve videu podívat sami. Musím však říct, že průběh tohoto souboje byl opačný, než bych čekal. Jak tedy šly disciplíny za sebou? 20 opakování s 150kg na dřep, 30s držení 120kg v každé ruce zároveň – farmer’s hold a na konec 80kg kláda pro 15 opakování. Souboj byl vážně vyrovnaný, tak hurá na video. Snad vás bude bavit! Je to vážně strhující souboj!

Brooke Ence a Mat Fraser v Do you even Youtube! Tohle video mě vážně bavilo! Mat je můj oblíbený crossfiťák už skoro dva roky. Sice nejsem nějaký velký fanoušek crossfitu a netrávím volný čas načítáním novinek, ale můžu říct, že jsem si poslechl každý podcast, ve kterém byl Mat Fraser hostem. A Brooke? Tu znám asi půl roku. Moc toho o ní nevím. Je to vlastně jen o tom, co vidím ve videích na oficiálním Youtube kanálu crossfitu. A podle toho vám můžu říct, že je tahle holka větší, než většina lidí v českých posilovnách. A ta hloubka zad! To je vážně něco. Ruce ani nekomentuju. Není se ani čemu divit. Brooke cvičí silově a hlavně tvrdě. Každý ví, že z flákání se většina lidí nevyroste. Také každý ví, že když budete pravidelně podávat v posilovně ty nejlepší výkony, jakých jste schopni, a budete k tomu jíst (třeba i koňské maso, hodně čokolády a sýr), tak budete den za dnem lepší. Během osmé minuty videa, a to je taková perlička, můžete vidět ve videu Michala Velkova, Michala Mičku a Filipa Trojovského. České crossfiťáky. Vůbec nevím, jestli je tohle fakt, ale nedivil bych se, kdyby to bylo vůbec poprvé, co byl nějaký Čech ve videu na oficiálním Youtube kanálu crossfitu. Ve videu toho uvidíte hrozně moc. Jsou tam samozřejmě i záběry z tréninku, ze soutěže a z cestování po Švýcarsku. Snad se vám bude video líbit!

V poslední době jsou v Do you even Youtube tréninky bicepsů docela často. Moc se mi to nelíbí. Co bych však pro fanoušky CT Fletchera neudělal. Jeho videa bývají populární. Pokud jste tedy připraveni na to největší napumpování bicepsů, jaké jste kdy zažili, tak si pusťte tohle video v posilovně a jeďte podle Marka Bella a CT Fletchera. Křičet u bicepsových zdvihů nemusíte, ale můžete. To je na vás. Výhoda tohoto tréninku je v tom, že se dá odjet každý den. Jak říká CT Fletcher: „Každý den se hodí pro bicepsové zdvihy, každý den.“ Tak do toho. Na řadu v tomto videu přijdou i nejtěžší izolované bicepsové zdvihy, jaké kdy uvidíte na internetu. Těmi je CT vyhlášený. CT zde začíná na 35kg. Na Marka Bella je to moc. Silent Mike si bere radši jen 22kg a to mu na začátek stačí. Tenhle cvik ale nikomu nedoporučuji. Já bych se strašně bál, že si urvu biceps. CT zde nakonec jde až k 45kg. To je sakra výkon! Trénink je ale i o jiných cvicích. Tak sledujte.

Po dlouhé době nás čeká video od Baileyovců, tak se na něj hned pojďme podívat! Rob Bailey si nedávno koupil jeden Gold’s gym, aby ho přestavěl na Warhouse gym, což je obchodní značka Baileyovců. Cílem je mít tento řetězec posiloven po celém území Spojených Státu Amerických. Cílem je podmanit si tento průmysl a být jednička na poli posiloven. Ambiciozní cíl? Možná. Ale není nikdo, kdo k tomu má předpoklady, jako Rob Bailey a jeho žena Dana Linn Bailey. V tomto videu máme možnost podívat se na to, jak posilovna vypadá aktuálně. Celý komplex koupil Rob pár týdnů zpátky, a tak všechny práce teprve začaly. Posilovna je obrovská. Baileyovci však dopředu ví, co kde bude jinak. Posilovna bude samozřejmě rozdělená na sekce podle toho, jakou v té sekci budete moct procvičovat partii. Nohy, záda, prsa, ramena, břišní svaly atd. Všechno bude mít svůj „koutek“. Podél zrcadel bude nekonečná řada jednoruček. Jednoručky zde budou všechny. Od nula kilo až po nekonečno kilo. Prostě všechny. Jako bývá zvykem ve většině Gold’s gymů, tak většina kardio strojů je v prvním patře. Každý, kdo dělá kardio, tak může sledovat, co se děje v posilovně. Holky budou mít možnost sledovat kluky při tréninku a třeba si i někoho vybrat. Tak nějak to funguje. Nejlepší věcí na nové posilovně bude podzemní část. To bude místo, kam budou chodit ti hardcore cvičenci. Trojbojaři, vzpěrači, crossfiťáci. Lidé, co zvedají váhy. Lidé, co si potřebují u tréninku zakřičet. Lidé, co potřebují hlasitou hudbu k tomu, aby se cítili v posilovně dobře. Warhouse gym tedy bude mít jak část posilovny, která bude komerční, tak i sekci, která bude hardcore! Já se už těším na tréninková videa, která z této posilovny budou přicházet na Youtube. Bude to pecka!

zdroj: youtube.com
  •