Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 47/2015

Do you even Youtube - 47/2015

Sice není číslo 47 nijak jubilejní, nicméně se pod ním schovává trochu jiné výročí. Do you even Youtube dnes slaví své 100. pokračování. Ano, již více jak dva roky nám Honza Kavalír přináší ty největší zajímavosti ze světa fitness a kulturistiky. 

Do you even Youtube - 47/2015


100. díl Do you even Youtube musíme začít nějak speciálně. Já tedy volím první díl seriálu videí, který se věnoval road tripu společnosti Universal nutrition po Texasu! Universal dlouhodobě točí ta nejlepší videa, která můžeme jakožto fanoušci kulturistiky sledovat a tentokrát by měla být úroveň ještě výše, než v minulosti. Důvod? Nové, kvalitnější, vybavení a nový způsob editování videí. Tak schválně Bude to taková pecka, jako bychom čekali?

Hlavními tvářemi tohoto road tripu byli Chris Tuttle, Antoine Vaillant a Eric Schwartz. Pánové, které už z Do you even Youtube moc dobře známe. První zastávkou road tripu byla Lockout Gym. Posilovna, která prý stojí za to, tak se tedy jdeme podívat. Před tréninkem si Antoine a Chris připravují své předtréninkové mixy a já musím říct, že je sranda sledovat Antoina. Ten chlápek je pořád stejný! Znám ho z Youtube už vlastně asi 5 let a pořád je lehce šílený! A na živo je úplně stejný! Antoine jede paže a vždy začíná izolovaným cvikem. Eric jede ramena a Chris pak zádové svaly. Chrisovi závidím tu možnost odcvičit si záda na pull-overu, který míval i Dorian. Parádní stroj nejen pro kulturisty! Celý trénink se opravdu odehrává v moc pěkné posilovně, ve které si může zacvičit každý. Žena, která se chce jen lehce zpotit, chlápek, který chodí do posilovny a nevadí mu, že je 5 let bez výsledků, začínající kulturista a také profík. Pro každého něco. Další věcí na pořadu dne je bungee jumping. A kdo z našich protagonistů to odnese? Profík Chris Tuttle. O-ou. Já ho lituji. Já se výšek bojím a tohle vážně ne. Já bych do toho nešel. Chris však nahoře zjišťuje, že mu ty výšky také trošku vadí. No ale víte co? Nejkratší cesta dolů je skokem. Tak do toho! Ani nebudu překládat, co Chris křičel, když padal. Slušné to však nebylo. To teda ani trochu! Kolem 16. minuty přichází na řadu jedna opravdu hardcore atrakce. Já u ní musel odkliknout pryč a nedívat se na video, udělalo se mi z toho špatně. No fuj. Já jsem vážně srábek! A Antoine, alespoň podle toho, co mi šlo do sluchátek, také možná maličko litoval, že na atrakci nasedl. No ufff. Lidé od Universalu si to prostě umí užít!

Reality show Beauty & Braun pokračuje! Každý týden vychází asi dvě nová videa a my se tentokrát podíváme na to, které vzniklo 17. listopadu. PJ Braun, majitel několika společností souvisejících s fitness průmyslem a bývalý špičkový amatérský kulturista, a jeho žena Celeste Braun, bývalá WWE diva Kaitlyn, se za svůj život nestydí a ukazují jej všem na Youtube. Jak tedy vypadal jejich 17. listopad? Všechno to začalo ranní jógou, kterou tento pár zařadil do svého života především kvůli tomu, aby začal den klidně a bez stresu. Pro PJe pak pokračoval den tak, že na něj v práci čekala youtube celebrita Jason Genova (Jason ve stém díle Do you even Youtube chybět nesměl, to je snad každému jasné), který si do skladu chodí pro doplňky stravy, které dostává od PJe zadarmo. PJ dokonce lehce Jasona podezřívá, že Jason prodá to, co od něj vyfasuje. Jaká je pravda nikdo neví, ale Jason rozhodně nic, co je zadarmo, neodmítne. Jason byl hlavní postavou tohoto videa. Ve skladu byl vážně dlouho a kromě toho, že pořád chodil za PJem, tak také pózoval pro Celeste. Jason je aktuálně těsně před soutěží a má životní formu. Byl se sebou tedy velmi spokojený. Jason navíc ukázal i hodně dobré vakuum. Z Jasona nikdy nebude dobrý kulturista, ale jsou věci, co by se od něj mohl naučit třeba i Mr. Olympia. No a nejlepší věc na celém videu, která udělá 100. díl Do you even Youtube legendární? V čase 24:25 ukazuje Jason na videu svůj slavný nehet na palci. To je snad i na zápis do Guinessovy knihy rekordů! A jak by řekli Delray Misfits – sickening!

Ve stém díle Do you even Youtube by neměl chybět ani člověk, který mívá v současnosti na Youtube ty nejsledovanější videa. Ano, je to Christian Guzman. Pravidelní čtenáři Do you even Youtube tohle dobře ví. Christian rád vymýšlí nové věci, dává si nové cíle a načíná další a další projekty.  Tím nejnovějším projektem je jeho Youtube seriál videí s názvem What we live for (Pro co žijeme). Na začátku videa Christian všechno vysvětluje. Vysvětluje svůj největší projekt, kterým je jeho značka Alphalete. Alphalete je o tom, že se stáváte nejlepší verzí sama sebe. Dřete. Makáte na sobě. Nejste líní. Děláte věci na plno. Dáváte si cíle, které plníte. Jste den za dnem lepší. V tomto seriálu videí se Christian zaměří na to, aby zachytil všechny momenty v životě, které jsou spojeny s možnostmi, které mu život přináší. Možnosti a příležitosti, díky kterým se posune někam dál. Ve videích samozřejmě nebudou chybět záběry zachycující dny v životě Christiana. A zde jsou důležitou součástí dne samozřejmě i tréninky. Tréninkové záběry máme rádi přeci všichni! Tím spíš, když je s ním v posilovně krásná blondýnka Nikki Blackketter! Další hodně dobrou věcí na těchto videích bude kvalita. Jasně, střih videí nesedne nikdy každému. Ale já myslím, že většině tohle sedne. V každém videu by měly být také záběry z tréninku. Já jsem fanda dlouhých tréninkových videí, kde vidíme sportovce alespoň po dobu jedné celé série, ale vím, že tohle nebaví všechno. Christian tentokrát zvolil kratší klipy. Tak vás to snad zaujme.

Pamatujete první díl Gymshark seriálu „My Vision“ ve kterém si zahráli Christian Guzman a Steve Cook? No tak tento seriál pokračuje zrovna dnes. Kdo bude hlavním protagonistou druhého dílu? Jedná se o jednoho z nejoriginálnějších fitnessáku současnosti. Lex Griffin. Lex je, jak říkají v Americe, nebo spíše v Anglii, protože odtamtud Lex je, „badass“. Vlasy, vousy, tetování, sportovec a tvrďák ve všech směrech. Bývalý MMA fighter. Miluje motorky. Mívá plno sporů na internetu, protože se s ním chtějí prát jeho hejteři. Nakonec však každý z nich vycouvá. Lex je jiný a my se podíváme na to, jaká je ta jeho vize. Jeho vize v tréninku a výživě je však tou vůbec nejzákladnější. Trénuj tvrdě a zlepšuj se. Jez to, co máš a všechno si hlídej. Žádné jídlo však není zakázané. Žádné jídlo není špatné. Všechno plánuj dopředu. V životě má svůj styl. Přesně jako jeho sponzor Gymshark. Je to o tom být jedinečný. Nedělat nic podle druhých. Dělat věci podle sebe. Dělat věci tak, aby vyhovovaly hlavně jemu. Život Lexe je speciální už od rána. Vždyť na sobě má župan se znakem supermana! Speciální byl už do mala. Jeho rodiče ho poslali běhat ven, když zlobil. Už mala tedy věděl, že sport, fyzické aktivity, na něj fungují. Cítí se díky nim lépe. Cítí se klidný. Jako každý sportovec věděl, že základ všeho je zlepšovat se. A tak se zlepšoval. Dával si nové cíle. Neflákal se (stejně jako Guzman). A když už v životě dostal něco zadarmo. A tím myslím příležitost, která se mu náhodou naskytla. Tak ji chytl za pačesy a nepustil. Držel se jí. A využil ji naplno! Jednou z těch příležitostí byla i nabídka Gymsharku. Ten si ho všiml. Lexe kontaktoval. A Lex šel do toho. S Gymsharkem je dodnes! Díky Gymsharku se pak dokonce i seznámil se svou přítelkyní Lainey Keogh, ze které je v současnosti také vynikající fitnesska. Hezká vize. Hezký příběh.

Mysleli jste si, že ve 100. díle Do you even Youtube neuvidíte pořádný trénink? Tak by to nešlo. Poslední video je věnováno tréninku. A kdo bude trénovat? Australské kulturistické hvězdičky. Tou první je Eddy Ung – naturální Mr. Olympia - a tou druhou, o několik desítek kilogramů větší, je Calum von Moger – Mr. Universe federace WFF. Kromě toho, že jsou oba z Austrálie (Calum ale žije v USA), tak jsou oba také sponzorováni společností Strong Lift Wear, která je sice pořádně drahá, ale jejich tílka jsou bezkonkurenční. Teď už ale hurá na trénink. Calum je sice maličko z formy, ale to vůbec nevadí. On při tréninku vždycky vypadá jako monstrum. A Eddy? Ten pod světly Gold’s gymu bude vypadat úplně šíleně! Cvičit se budou záda a ramena, což jsou určitě partie, při kterých jsou detaily vždycky hodně vidět. Trénink ani nemá smysl nějak komentovat. Tohle není instruktážní video. V klidu se tedy posaďte. Zapněte si pásy. Chytněte se něčeho, co vás udrží na místě. A užijte si trénink. Kluci se při něm určitě nenudili. Bavil je. Calum celou dobu srandičkoval na kameru, Eddy se svlékal a prohlížel sebe i Caluma v zrcadle. To všechno ale bez toho, aby nějak zbytečně prodlužovali pauzy mezi sériemi. Napumpování se ve svalech musí udržet od začátku tréninku až do závěrečné pózovačky. A pózovačka stála za to. V Gold’s gymu totiž mají speciální pózovací místnost s těmi nejlepšími světly na světě. A ta světla na ní nejsou to nejlepší. Nejlepší jsou zrcadla. Vidíte prostě všechno!  Po Eddym si pak lehce zapózoval i Calum a bylo vidět, že i když je už z formy, tak stále nosí méně tuku, než drtivá většina lidí v posilovnách. Dva kulturisti s minimem tuku, i když ne v nejlepší formě, stejně vždy vypadají na videu líp, než trénink dvou pašíků v objemu. Takže za mě palec nahoru pro tohle video!

zdroj: youtube.com
  •