Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 49/2015

Do you even Youtube - 49/2015

I po týdnu je tu "Do you even Youtube" s těmi nejlepšími kousky, které proběhly světem internetu a sociálními sítěmi za poslední týden. Podívejte se společně s námi , co se událo a jaký to mělo odraz na sociálních sítích. 

Do you even Youtube - 49/2015


Tématem prvního videa v dnešním díle Do you even Youtube jsou hejteři a negativita na internetu. Pokud máte své fanoušky, tak máte také své hejtery. To je takové pravidlo, které platí úplně ve všem. A youtube to má úplně stejně. Raymond Querido je sice snad ten největší dobrák na youtube, ale i tak se stále najdou lidé, kteří tráví svůj čas spamováním sekce komentářů pod jeho videi. Raymond to řeší jednoduše. Nulová tolerance. Všechno maže a všechny hejtery blokuje. Ve světě sociálních sítí je tento přístup úplně normální. Například Phil Heath to má hodně podobně. Ten sice nic nemaže, ale blokuje vážně ve velkém. V některých případech i docela ostře na komentář odpoví. V případě Phila to jsou fanoušci Kaie Greena, kteří mu spamují sekci s komentáři. Ty má ale Phil rád. Udělat si srandu z takového fanouška je snadné. Proč? No to je jednoduché. Kolik má doma Kai Greene sošek za vítězství na Mr. Olympia? Nula. Zpátky ale k videu. Tentokrát nás ve videu čeká trénink spodní poloviny těla, kde se Raymond, jeho žena Sonia a Tankster zaměří na sílu. U dřepů to budou dvojky až trojky (má naloženo 370 liber a dá dvojky) a u sumo tahů doubly. Tankster bude dřít až na krev. A to doslova. Spustí se mu totiž krev z nosu. U mrtvol pak půjde Raymond na skoro 200kg. Technika skvělá. To musí být paráda tahat skoro trojnásobek tělesné hmotnosti! Po sumo tazích pak přichází na řadu mrtvé tahy s jednoručkami s propnutýma nohama. Já cvičím 6 let a zkoušel jsem je asi jen jednou. Celý posilovací život jezdím rumuny. Asi bych je taky měl zkusit. Třeba je už budu cítit líp, než pět lez zpátky. Nakonec pak ještě lehce těžkolehce lýtka a dodělat se břišáky ve visu. Dobré video! A pak že je potřeba hodně cviků na stehna. Pro většinu lidí rozhodně ne.

Naučné video od krásné lifterky? To tu samozřejmě nesmí chybět. Youtuberka s přezdívkou Megsquats si pro nás připravila video, ve kterém se může každý naučit něco z její rozcvičky před tréninky, kdy jede těžké jedničky. Meg navíc zařadila do své každodenní rutiny jógu, díky které by měla lépe udržovat své tělo flexibilní a pohyblivé k tomu, aby mohla cvičit bez jakýchkoliv problémů a omezení. Každé ráno pak dělává i tzv. Pozdrav Slunci. Video, na které se můžete podívat níže, se věnuje těžkým singlům, které má Meg v tréninku především kvůli tomu, aby byla vždy zvyklá na těžké váhy. Ten pocit, kdy víte už dopředu, jak je činka těžká, je totiž k nezaplacení. Musí se to natrénovat. Nedá se vlétnout poprvé pod těžkou činku a čekat, že bude maximálka vypadat stejně, jako každé opakování v sérii, kde máte cvičit opakování 5, 8 nebo klidně víc. Meg si tento postup pochvaluje, protože v minulosti těžké jedničky v tréninku nemívala. A když už jí náhodou čekaly, tak vůbec nevěděla, co od takového tréninku čekat. V aktuálním rozpisu je tedy má přibližně jednou do měsíce. V posilovně funguje jako rozcvička před těžkými singly hlavně válení se na zemi, kde si Meg protáhne celou oblast třísel a spodek zad. Zabrat dostanou flexory a abduktory kyčelního kloubu. Abduktory se zapojí u chození s gumičkami kolem kolen. Tento cvik můžete v současnosti vidět u více a více cvičenců. Nejen u lifterů. Pro rozcvičku na mrtvé tahy Meg volí shyby. Proč? Pomáhá jí to s aktivací svalů zad při odlepování činky od země. Během naší rozcvičky si stihne Meg i zapózovat. Co říct k pózování? No snad jen to, že úsměv opravdu pomáhá a vše s ním jde lépe. Po rozcvičce dojde i na tanečky.

K jakým vahám se nakonec Meg v testovacím tréninku dostala? 127kg dřep, 66kg bench press a v tahu 156,5kg. 165,5kg už nepotáhla.

Ve fitness v současnosti existuje takový módní trend, který se zaměřuje na takzvané funkční svalstvo. Já osobně tomu vůbec nerozumím. Pokud vidím nějaké ty funkční tréninky, tak se tomu vyloženě směji. Lidé, které na těchto lekcích najdeme, jsou většinou extrémně slabí a neumí se hýbat. A tréninky, které na funkčním tréninku absolvují, jim sílu a pohyblivost opravdu nezlepšují. Pokud tímto názorem někoho urážím, tak se omlouvám. Opravdu jsem ale neviděl žádný funkční trénink, díky kterému by tělo fungovalo lépe. Pokud někdo z vás čtenářů takový trénink zná, tak mi napište. Zajímá mě to. Zpátky k tomu funkčnímu tělu. Mám pro vás video, kde funkční tělo uvidíte. Uvidíte tělo sportovce, jehož atletické schopnosti jsou na vůbec nejvyšší možné úrovni. Člověk snad nemůže fungovat lépe. Síla, pohyblivost, dynamika, koordinace, schopnost zapojit všechny svaly v těle a všechno další, co vás napadne, když se řekne funkční. To jsou, alespoň v mých očích, vzpěrači. A jedním z nich je také Mohamed Ehab. Na youtube kanálu All Things Gym se objevilo následující video, které opravdu stojí za zhlédnutí. Mě spadla brada z toho, co všechno jsem na videu viděl. Vzpírání je o maximálním využití techniky a právě kvůli tomu musí být tělo jako dokonale fungující stroj. Tělo Ehaba je nesmírně funkční stroj. Užijte si tohle video! Někdo z vás možná v tréninku využije něco z toho, co ho ve videu zaujme. Já dávám video do záložek a mám v plánu využít hodně protahovacích cviků, které jsem se z něj naučil.

V dnešním díle Do you even Youtube nechybí ani zatím nejdelší díl reality show Beauty & Braun, kterou už snad nikomu nemusím představovat. Znovu se zde dozvíme něco ze zákulisí společností, které spoluvlastní PJ Braun a jeho žena Celeste. Dozvíme se, jaké problémy musí řešit PJ jakožto občas státu, který se řadí mezi vyspělé země. Ve firmě se zastaví BrizzyFit (instagram přezdívka) a PJ ji provede po skladišti a poví jí, jak vznikly společnosti Blackstone Labs, Prime Nutrition a Celestial Bodiez. BrizzyFit si tuto prohlídku rozhodně užila! Využila dokonce i masážní křeslo. Celeste pak Brizzy učila, jak se správně fotit, aby na fotkách vypadal zadek co nejlíp. Tento segment videa jsem si já osobně užil ze všeho nejvíc. Na Celeste i Brizzy se dívá opravdu hezky. Zde znovu musím použít hlášku, kterou v poslední době používám až moc často. „To je sen!“ Brizzy dokonce od Celeste vyfasovala nějaké oblečení, ve kterém předvedla své gymnastické dovednosti. Tohle si musel natočit na mobil každý, kdo byl poblíž! PJ to okomentoval jako vynikající reklamu pro oblečení. No nedá se jinak, než souhlasit. Že to je sen jsem již psal, že? Tahle epizoda se vážně povedla a vůbec nevadilo, že v ní tentokrát chyběl Jason Genova. Ten se ale určitě objeví příště. Však se nebojte. Jason nikam nezmizí. A na závěr jedna novinka, kterou nám sdělil PJ na konci videa. Kai Greene opouští červenou barvu a bude teď nosit převážně černou a modrou. To je důležitá novinka, nemyslíte?

Do you even Youtube dnes uzavřeme videem z dílny JerichoDMZ. Ten, jak mnozí z vás ví, vytváří kompilační motivační videa kulturistů a to poslední je docela dobré. Mě se líbilo díky tomu, že v něm můžete slyšet mluvit mladého Dallase McCarvera, kterého já osobně vidím na Olympii někde v top 6. Dallas má podle mě moc zářivou budoucnost a ve sportu může být klidně ještě 20 let. Video je dobré i v tom, že v něm jsou převážně nové klipy. Většina je z letošního roku, takže se nestane, že uvidíte něco, co bylo v motivačních videích už sedmadevadesátkrát. Fanoušci Dallase, Dustyho Hanshawa, Chrise Tuttla, Antoina Vaillanta, Johnnie Jacksona nebo Flexe Lewise si video užijí, protože se tam objeví jejich oblíbený kulturista. Tak si to pěkně vychutnejte a nechte se namotivovat. Třeba před tréninkem!

zdroj: youtube.com
  •