Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 51/2015

Do you even Youtube - 51/2015

Tradiční nejlepší videa ze světa kulturistiky a fitness jsou zde i v tomto předvánočním čase. Co všechno se událo ve světě kulturistiky a fitness, a co otřáslo s fitness komunitou v posledním týdnu? 

Do you even Youtube - 51/2015

104. díl Do you even Youtube nejde začít jinak, než videem, které bude bavit snad všechny z vás! John Meadows a Dave Tate spolu při tréninku! To je snad ta nejlepší kombinace chlápků, které spolu můžete vidět na videu z posilovny. John je klasický hardcore kulturista, který ale cvičí chytře a pojem old-school chápe trošku jinak, než většina ostatních kulturistů. Dave Tate je člověk s geniálním mozkem, který toho ví strašně moc a s nikým a ničím se ne… nepáře. Tohoto člověka nijak neobalamutíte. S ním nemůžete absolvovat trénink, kde dřete jen tak na oko. Ne. Dave Tate vás donutí makat a vy všechno odjedete precizně a naplno. Celý trénink se navíc uskuteční v posilovně, ve které by snad chtěl trénovat každý člověk, který to s nabíráním svalů a růstem síly myslí vážně. Však si na chvilku zastavte ten záběr v 17. vteřině a pokochejte se.  To je sen! Tohle video je pro mě osobně jedním z nejlepších tréninkových videí v roce 2015 a já doufám, že si jej nikdo z vás nenechá ujít. Posilovna, hudba, osobnosti, jejich tréninkové oblečení, kamera, úhly, muzika, raw momenty z tréninku, výběr cviků a já nevím, co dalšího. Takhle podle mě vypadá dokonalé tréninkové video, které si budu pouštět v průběhu let znovu a znovu. Jdu si ho teď pustit podruhé, tak už mě nerušte a také si jej zapněte!

Upozornění na závěr: Pokud chcete zkoušet tento trénink, tak u sebe mějte odpadkový koš. Je to totiž lepší, než pak utírat zvratky ze země! Majitel fitka vám pak možná i ukáže palec nahoru, když mu nepozvracíte koberec. Pokud koberec pozvracíte, tak bude nahoru směřovat jiný prst a navíc dostanete do ruky hadr.

Máte rádi dřepy? Já ani moc ne, pokud je vykonávám já. Aktuálně je to pro mě cvik, o kterém říkám, že je to peklo. Nesnáším dlouhou rozcvičku, která vede k první pracovní sérii. A dvakrát víc nesnáším všechny pracovní série, které musím v určitý den odcvičit. Peklo. Prostě peklo. Fuj. Dřepy mi ale nevadí tehdy, když je cvičí někdo jiný. V nejlepším případě jde o dřepy, které jsou na videu a cvičí je někdo, kdo ty dřepy opravdu umí. To se totiž jedná o dřepy, ze kterých si můžu vzít něco i já, naučit se to a použít to ve své rozcvičce, nebo tréninku obecně. A to přesně platí i o následujícím videu, ve kterém můžete vidět dva nesmírně silné sportovce. Jedná se o čínské vzpěrače Lu Xiaojuna a Tian Taa. Tihle dva siláci jsou tím nejlepším, co může jejích váhová kategorie nabídnout. Dokonce si troufám říct, že po několika měsících tréninku by vůbec neměli problém s překonáním světových rekordů v dřepu pro jejich váhovou kategorii. Sledovat tyhle dva při tréninku je pro mě opravdu hodně zajímavé a já doufám, že bude video stejně tak bavit i vás. Připravte se na to, že vám spadne brada!

Vzhledem k tomu, že je v kulturistickém světě mimosoutěžní období pro téměř všechny kulturisty, tak je scéna trošku mrtvá. Tím spíš, když máme mluvit o videích na Youtube. Někdo už je sice v přípravě na Arnold Classic a na soutěž Kevina Levrona v Polsku (týden před Arnoldem), ale nikdo ještě není v takové formě, aby se chtěl ukázat na videu. A víte, jak to je s těmi profíky. I když už jsou ve formě, tak to jejich video nestojí za nic, nebo je extrémně krátké. Tohle období je tedy tím nejlepším časem pro hledání nových youtuberů a já vám jich teď tedy ukážu trošku víc. Určitě je někdo z vás znát bude, ale většina z vás nejspíš ne. Kdo jsou ti dva mladí neznámí?

Tím prvním je Hanh Champion. O Hanhovi nevím vlastně vůbec nic kromě toho, že žije v USA (Texas) má přítelkyni Joy, neváží ani 85kg (i když vypadá na stovku) a je extrémně silný. Jeho videa jsem vždy sledoval takovým tím způsobem, že jsem přeskočil na jeho nejtěžší série, ty zkouknul a video vypnul. Tentokrát jsem se ale podíval na celé video. Byla to nějaká pecka? No pro někoho z vás asi ano. Já nejsem ten pravý, kdo by měl hodnotit kvalitu videí, protože vím, že se mi líbí trošku něco jiného, než většině z vás. Důkazem toho je první video v dnešním díle Do you even Youtube. Pro mě video roku, i když třeba Tata asi většina lidí nezná. Vlog Hanha zachycuje nejen v autě, kde si povídá s kamerou (tu drží krásná Joy) o motivaci, ale také při tréninku prsních svalů v jedné z nejslavnějších posiloven na světě. Metroflex Gym Arlington Texas už asi slyšeli mnozí z vás. Je to přesně ta posilovna, ve které trénoval například Ronnie, nebo v současnosti Branch Warren. Takový svatostánek železa. Trénink ani nemá smysl komentovat. V Metroflexu se nikdo flákat nesmí, takže by vás to snad mělo bavit. Nudný trénink si každý nechává do jiných posiloven.

Druhým borcem, kterého asi většina z vás ještě nezná, je kanadský amatérský (a stále ještě juniorský) kulturista Regan Grimes, jehož videa jste měli v DYEY možnost sledovat tuším někdy o prázdninách, když se připravoval na kanadský národní šampionát. Teď se ale do DYEY vrací a vy se můžete těšit na další video z tréninku prsních svalů. Máte tak tedy možnost srovnat jeho postupy, kterých se drží při tréninku, s tím, jak cvičil například Hanh Champion. No a stejně jako Hanh i Regan necvičí sám. Má sebou svou přítelkyni Victorii D’Ariano, která také soutěží. Trénink znovu nebudu nějak detailně popisovat. Není to instruktážní video, ale jeden příklad jednoho konkrétního tréninku, který Regan absolvuje ve své přípravě na amatérský Arnold Classic v Ohiu. I pro tuto soutěž bude svou přípravu konzultovat s Chrisem Acetem. Má tedy stejného nutričního poradce, jako například Big Ramy. Ano, je to tak. Chris a Ramy spolu znovu spolupracují! Informace je oficiální už asi 3 týdny. Užijte si trénink, snad vás bude bavit. Možná si dokonce i někdo z vás na Regana vzpomene častěji a zařadí jeho videa do playlistu videí, které chce vidět každý týden. Pro mě je Regan budoucnost kulturistiky a myslím si, že do 5 let vyhraje svou první pro show. Má úplně brutální tvary! Uvidíme. Teď hlavně ta profi karta z Arnoldu!

Konec dnešního dílu Do you even Youtube obstará video ze společného tréninku Hidetada Yamagishiho a jeho dobré kamarádky desetinásobné vítězky Olympie Iris Kyle. Divíte se hned na začátku videa, že je Iris stále nějaká velká i přes to, že je v kulturistickém důchodu? Také bych se divil, kdyby se okolnosti trošku nezměnily. Iris Kyle totiž ohlásila svůj návrat na prkna a v příštím roce ji uvidíme znovu závodit! Video, které pro nás natočil Dave Bourlet, je prvním z mnoha dílů seriálu Championship Training, který bude mapovat nejen přípravu Iris a Hideho, ale také jejich tréninkové postupy, které využívají v tréninku různých svalových partií. Možná se dostaneme i k tématům, která jsou součástí jejich životů mimo posilovnu. Iris je jinak v kulturistických kruzích považována za někoho, kdo je velmi inteligentní. Sama funguje jako trenér a nutriční poradce a její služby využívá například i Hide (jeho trenérem je však Patrik Tuor). V tréninku se Iris snaží o kvalitu všech opakování. Její trénink vůbec nevypadá jako to, co v posilovně předvádí například Branch Warren. O tom se můžete přesvědčit i u prvního cviku, kterým jsou shyby. Důraz dává Iris jak na svalovou kontrakci, tak i kontrolovanou negativku. Na to samé dbá i u svého mladšího menšího kamaráda Hideho, který jede trénink od Patrika. V tréninku je ale také místo pro velké váhy, ale nikdy ne na úkor techniky. To vidíte například u dotahů. Je to tedy zase trošku jiný trénink, než to, co vidíme na videích většiny profi kulturistů. Pokud se vám tento tréninkový styl líbí, tak jen dobře. Pokud si z něj něco vezmete a aplikujete i ve svém tréninku, tak dobře pro vás!

zdroj: youtube.com
  •