Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 52/2015

Do you even Youtube - 52/2015

Poslední letošní "Do you even Youtube" je zde a s ním i přehled těch nejlepších videí, které se objevily na streamové síti v tomto týdnu. Co všechno se tedy událo?

Do you even Youtube - 52/2015

Minulý týden jsme tu měli video roku s Johnem Meadowsem a Davem Tatem a tentokrát tu máme něco, co dost možná to video z minulého týdne překonalo. Celkově už 9. souboj Strength Wars na kanálu BodybuildingRev se totiž hodně povedl a to ve všech směrech! Čech Adam Raw, legenda street workoutu, se totiž utkal s legendárním zápasníkem Strength Wars Romano Rengelem, který doposud nepoznal chuť porážky. Jaké byly po sobě jdoucí disciplíny, které museli závodníci dokončit bez pauzy co nejrychleji? 20x 30kg na shyby nadhmatem, 20x 60kg na kliky na bradlech a 20x 120kg na dřepy. Pro někoho z vás výkony, které jsou možná i nad hranicí osobního rekordu pro jedno opakování. Pro tyhle dva? Docela hračka, pokud na to máte 9 minut. Video je opravdu povedené. Bez toho, abych jakkoliv prozrazoval výsledek, tak můžu říct, že po tvůrčí stránce je tohle zase krok dopředu tím správným směrem. BodybuildingRev na sobě stále pracuje a každé nové video je kvalitou lepší, než to předchozí. A když k tomu přidáme takové sportovce, jací se utkali právě v tomto videu, tak je jasné, že z toho bude něco velkého. Já si troufám říct, že tohle video obletí sociální sítě a lidé si o něm budou povídat ještě hodně dlouho, protože… no to uvidíte sami. Že už vám video hraje? No dobře, nebudu rušit.

No a Strength Wars nejsou jen v Německu, ale také v České republice! Máme za sebou totiž první díl, jehož hlavní tváří bude Jirka Tkadlčík a vše bude pod taktovkou Swaglift. První souboj, na který se budete moci podívat ve videu, byl mezi kulturistou a strongmanem. Kdo zastupoval v českých Strength Wars tyto sporty? Kulturistou byl Milan Obořil a za strongmany bojoval Jakub Procházka.

Disciplíny byly následující:

  • Dřepy s 140kg pro 15 opakování
  • Loglift s 75kg pro 15 opakování
  • Bicepsové zdvihy s 40kg pro 15 opakování
  • Mrtvý tah s 160kg pro 15 opakování

Výsledky vůbec psát nebudu. Na to se přeci podíváte sami, pokud jste video ještě neviděli. Napíšu ale něco k tomu, jak hodnotím já osobně tohle video. Nejde začít asi jinak, než tím, že tento projekt rozhodně nevznikl se souhlasem německého BodybuildingRev, který s Strength Wars přišel. Vadí vám to? Někomu možná ano. Někomu třeba ne. Můj problém to není, tudíž na to žádné připomínky mít nebudu. Kvalita videa je díky Swagliftu hodně nadprůměrná. Taková videa se v Česku moc často nevidí. Jirka Tkadlčík funguje jako skvělý moderátor a já myslím, že tomu tak bude i nadále a je to moc dobře. Nešlo vybrat lepší tvář projektu. Co mi ve videu chybělo? Rozhodčí. A jasně definované normy pro cviky. Každému je jasné po zhlédnutí videa, že strongman si udělal velkou ostudu na dřepech. To nebyly dřepy. To byla buď snaha podvádět, nebo skutečnost, že dřepy šidí i normálně v tréninku a vyhovuje mu to. Někomu z vás to třeba nevadí. A to je v pořádku. Mě to také nevadí, protože rozhodčí nebyli. Snad ale budou příště a přijdou neuznaná opakování, která známe jako „no rep“. A další věc. Strength Wars není o tom, že válka končí, když jeden závodník vyhraje. Ne. Závod se dokončuje. Vzdát se smí jen tehdy, když přijde zranění. To, že nestačí plíce, nebo jsou svaly „zakyselené“, rozhodně není omluva pro to, aby to závodník zabalil. No a jak to tedy dopadlo? Vyhrál kulturista, který cvičil poctivě, nebo vyhrál strongman, který to šidil? Odpověď naleznete na konci videa.

Supertraining se stává pravidelnou součástí Do you even Youtube! Tentokrát Silent Mika a Marka Bella navštívil jeden z mých vůbec nejoblíbenějších fitness youtuberů – Furious Pete. Pete má za sebou hodně složité období. Podruhé ve svém životě se dozvěděl, že má rakovinu. První souboj vyhrál a ten druhý nedávno také. Já doufám, že je to už naposledy, co musel Pete s touto nemocí bojovat. Už toho bylo vážně dost. Teď je ale zpátky a vrací se nejen do normálního života, ale také zpátky k těm svým výkonům, které měl ve své největší slávě. Pokud si to pamatuji dobře, tak bench press měl snad okolo 3 opakování s 184kg. Uvidíme, kam až se dostane ve videu. Rozcvička je ale pěkně dlouhá. Navíc cvičí snad v 5 lidech. Ale nebojte, utíká to rychle. Výkonům tentokrát pomohlo to, že kluci testovali během tréninku revoluční postup ve výživě. Před každou sérií bench pressu si totiž dali koblížek. Aby bylo dost energie, víte? Pete navíc v souboji s rakovinou ztratil asi 16kg a musí je nabrat zpátky. Každá kalorie se počítá! Docela by mě ale zajímalo, jestli se ty kalorie počítají i tehdy, když se kobliha naloží na osu vedle velkých kotoučů. Jak tohle funguje? Počítá se hmotnost koblihy, nebo energetická hodnota? Je pak činka ve skutečnosti lehčí, protože kobliha je vážně kalorická bomba? Odpovězte někdo, prosím. Já si nevím rady. Petovi to ale asi šláplo. Jel trojky do asi 163kg a pak si vzal sling shot a zvládl další trojku s nějakými 184kg. Krása! Ten sling shot si příští rok objednám i já. Ne všude se totiž dají jezdit dotlaky a sling shot tento problém vyřeší. To už by ale stačilo. Supertraining uvidíme asi zase v příštím díle. Poslední dobou si totiž zvou do posilovny hodně osobností. A to je moc dobře. Miluji videa, u kterých se člověk může smát a zároveň se i něco naučí. Negativity je na sociálních sítích už tak dost.     

Protože je Pete mým oblíbeným youtuberem, tak nesmí chybět ani jeho poslední video ze seriálu videí „Furious Would Tour“, kde Pete cestuje po celém světě, poznává jiné kultury a jí tolik jídla, kolik se do něj jen vejde. Tou poslední tour je jeho návštěva Číny, konkrétně Šanghaje. Šanghaj je tím vůbec největším městem na světě, pokud máme jako měřítko brát počet obyvatel přímo ve městě. Návštěva takového města tedy musí být sama o sobě obrovským zážitkem. Pete má ale možnosti, které nemá běžný turista. Jeho pobyt v Číně je bláznivá jízda a Pete nás na ni vzal sebou. Velkým zážitkem musel být bezesporu výlet na místní trh, kde Pete viděl věci, které by si normální člověk snad ani nedokázal představit. Ta škeble byla hodně zajímavá, že? A obří krevety? No mňam. Pete spolu s místním kuchařem zvládl všechno důležité nakoupit, aby si na všech dobrotách pochutnal v restauraci, která nabízí dechberoucí výhled na supermoderní část Šanghaje, která z dálky připomíná Manhattan. Já si snad ani lepší oběd představit nedokážu. To je sen. A tak nějak podobně to je i ve zbytku videa. Pete si žije svůj sen a já mu to moc přeji. Tím, co dokázal na Youtube vytvořit, tak otevřel cestu hodně dalším lidem, kteří si mohou na Youtube vydělávat a dělat tak to, co je baví.

Poslední video se na Youtube objevilo až na poslední chvíli. Je to video mého kamaráda z Austrálie. Leigh Carmichael je Australan žijící v Japonsku, konkrétně v Tokyu. Co tam dělá? Pracuje. Žije si svůj sen. Jeho práce je v podstatě jen v zábavním průmyslu. Točí reklamy, hraje ve filmech a v seriálech, soutěží na kulturistických soutěžích, část příjmů má z focení a vůbec nejzajímavější prací, kterou má, je to, že si hraje na Magic Mika. Jeho přezdívka je sice Leigh Tokyo, ale já mu říkám Magic Leigh. Magic Mike je film, ve kterém skupinka pánů tancovala a svlékala se pro ženy a to přesně dělá i Leigh. Je v tom dokonce hodně dobrý. Videa z jejich show můžete najít na Youtube a to, jakou reakci na něj mívají ženy, které jsou na této show osobně, můžete vidět i v tomto videu. Leigh je superstar, která si žije svůj sen a já jsem moc rád, že natočil právě tohle video. Tímto videem navíc vstoupil do soutěže, kterou pořádá společnost Blackstone Labs. Já si myslím, že to je tak dobré video, že by měl Leigh také zvítězit. Hlavní cenou jsou tuším dva tisíce dolarů. Pokud vás zajímá, jak vypadá život namakaného Australana v Japonsku, který se svléká za peníze, tak si tohle video užijete. Já myslím, že lepším videem snad ani rok 2015 nejde zakončit! Strip tease v limuzíně, no koho tohle napadlo! To je sen.

zdroj: youtube.com
  •