Trénink s profíky - Filip Šteflovič

Jan Caha
Jan Caha 29. 12. 2015
Uložit článek
Trénink s profíky - Filip Šteflovič

Další pokračování seriálu tréninkových videí je zde. Dnes se náš šéfredaktor podíval do kategorie Physique, kde vyzval na trénink Filipa Štefloviče. Jak dopadl jeho trénink ramen a paží?

Trénink s profíky - Filip Šteflovič

Jenda Caha o tréninku s Filipem Šteflovičem: V tréninku s Filipem jsem udělal lehkou výjimku. Možná víte, že není profesionálem v kategorii Physique. Nicméně osobně jej považuji za aktuálně nejlepšího reprezentanta této kategorie v ČR, a to nejen díky sportovní formě, kterou předvádí na soutěžích. Ale také díky tomu, že je velmi aktivním v oblasti podnikání, edukace a reprezentování "physique" životního stylu. 


S Filipem jsme si na trénink nemohli vybrat nic jiného, než klasické physique partie, tedy ramena a paže. Co  by byl chlap bez ramen. Abych řekl pravdu, Filip mě hned ze začátku překvapil. Je velmi silný. Jsem zvyklý se dlouho rozcvičovat, třeba i 15 minut než se dostanu do tempa. Nicméně tady jsem se s úspěchem moc nesetkal a prvním cvikem bylo upažování s těžkými jednoručkami. Dostali jsem se v první i druhé sérii na 17 kg v sedě. Následovaly těžké tlaky na stroji, a samozřejmě těžké tlaky s jednoručkami. Celou partii jsme doladili delt deckem a upažováním ve stoji. Ramena byla rozpálená do běla. Popravdě nyní už vím, proč má Filip tak hezká kulatá ramena. Moje tréninky nikdy nebyly tolik zaměřeny na boční delty, jako tady tyto. 


Co by byl physique trénink, kdybychom lehce nedoladili i paže. Popravdě jsem byl po ramenou již poměrně unavený, ale 3 cviky na každou stranu paže nemohly chybět. Těžký bicepsový zdvih s velkou činkou, zdvih s jednorukčami a scottova lavice. To všechno nemohlo chybět. Stahování kladky, kliky na bradlech a francouzský tlak na Nautilu. Všechny tyto cviky napumpovaly paže až k prasknutí, a tak jsme mohli směle začít pózovat v zrcadlovém sále. No, myslím, že moje physique pózování by se mělo trochu oprostit od kulturistické strnulosti. Poté by bylo snad dobré. Tenhle trénink byl velmi těžký, těším se na to, až se nám Filip opět představí na pódiu, a věřím, že se mu již podaří supět tak, jak si on sám představuje. 

Filip Šteflovič a Jan Caha - trénink 2015

 

zdroj: youtube.com  

Přidej se k 32 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________