Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 1/2016

Do you even Youtube - 1/2016

Pokračování "Do you even Youtube" s pořadovým číslem jedna v tomto roce, je zde. Co si pro nás Honza Kavalír připravil za ta nejlepší videa ze světa kulturistiky a fitness? A co všechno se událo? 

Do you even Youtube - 1/2016

Matt Ogus se vrací na soutěžní pódia! Populární youtuber ohlásil ve svém posledním videu, že rok 2016 pro něj bude znamenat návrat na prkna kulturistických soutěží. Je to oficiální! A jak jinak začít, než videem, které se nazývá Matt Versus Season 3, což je seriál videí, který už potřetí bude dokumentovat přípravu Matta Oguse na soutěže v kulturistice. První seriál se točil v roce 2011. Ten druhý v roce 2013. A teď po dvouleté přestávce se Matt vrací, aby byl rok 2016 spojený s třetí sérií. Pokud Matta sledujete, tak víte, že dělá věci chytře. Jí správně, cvičí chytře a nedává si žádné hloupé pauzy od tréninku. Já tedy nepochybuji o tom, že tento seriál videí bude stát za to a Matt se postupně dostane do formy, která hodně lidem přijde nechutná a někdo se jí třeba i bude bát. Matt sice nemá nejlepší tvary, ale to vůbec nevadí. On si to odmaká tak, aby věděl, že do toho dal všechno. Ve videu vás kromě hodně povídání čeká kontrola formy, kterou Matt ukázal. K formě snad mohu dodat jen to, že kulturistika je jedna velká iluze. Matt neváží ani 82kg, přesto vypadá vážně velký. Podle Matta půjde dolů ještě něco mezi 9 – 12kg. Ve videu samozřejmě nechybí náhled do Mattova jídelníčku a tréninku. Mě stejně nejvíc baví Mattova rozcvička, to je vždycky něco, z čeho si můžu něco vzít. Pevně věřím, že právě poctivý přístup k rozcvičkám je důvod, proč má Matt u všech cviků tak perfektní techniku. Pro kulturistické účely určitě technika, kterou se hodí mít. Tohle mě bude bavit! Už se těším na další díl.

Chybět nesmí ani třetí epizoda seriálu videí My Vision od Gymsharku. Tentokrát se v hlavní roli ukáže Nikki Blackketter, ze které se postupně stává jedna z nejpopulárnějších fitness youtuberek. Kdo sleduje Do you even Youtube pravidelně, tak samozřejmě bude Nikki znát dost dobře. Její videa se tu občas objevují a ona sama se objevuje velmi často ve videích Christiana Guzmana, protože spolu už druhým rokem žijí. Spolu s Christianem jsou jedněmi z tváří Gymsharku. Nikki je dokonce vůbec první ženou, kterou Gymshark sponzoruje, i když má v současnosti těch holek trošku víc. Nikki však zůstává, pokud se nepletu, jedinou Američankou. Nikki ve videu říká, že nikdy žádnou vizi neměla. Všechno, čeho dosáhla, je pouze o tom, že udělala chyby a z těch se poučila. Od 18 do 22 byl její život prakticky jen o tom, že dělala servírku, trávila každý večer s kamarády a pila. Všechno bylo špatně a stále lituje toho, že si toto období musela prožít. Ty roky chce zpátky. V roce 2012 se vše změnilo. Starý život už ji nebavil a chtěla něco jiného. Zkusila cvičit a cvičila v místě, kde cvičila snad jen ona a senioři. Měla tedy na vše klid. Výsledky přicházely a ona u toho vydržela. Nikki musela přijít o své staré kamarády, aby se udržela u nového životního stylu, který ji naplňoval. Bylo to těžké, ale teď ví, že to bylo dobré rozhodnutí. A pak už to šlo tak, jak si domyslí každý z vás. Sociální sítě, více a více fanoušků, první peníze z toho, co ji baví a pro co má vášeň, soutěže, sláva, sponzoři… úspěšný život.

V dalším videu uvidíte mladého kluka, který je v kulturistickém světě relevantní už hodně dlouho. Xavier Wills je kulturista, ale kromě toho dělá také hodně dalších věcí. V kulturistickém světě je znám tím, že velmi dlouho fungoval na stránce RX Muscle Australia, kterou dokonce založil! Já Xaviera znám moc dobře, protože jsem poslouchal jeho podcasty. Jeho hlas jsem tedy slyšel asi víc, než 200 hodin. O čem je ale následující video? Jeho nejnovější blog zachycuje estetického Australana v přípravě na dvě soutěže v klasické kulturistice. Od té první je 11 týdnů a od té druhé, kterou bude Arnold Classic Australia, je pak týdnů 12. Jak ale vidíte na videu, tak jeho forma převyšuje už teď formy, které vidíte například na českých mistrovských soutěžích. Xavier se vyzná v tréninku, v jídelníčku a celkově v přípravě na soutěž a ví, jak to má všechno vypadat, pokud má přijít úspěch. Klasická kulturistika je o připravenosti a to je rozhodně to, za čím celou přípravu Xavier půjde. V budoucnu pak plánuje vyzkoušet novou kategorii, kterou bude classic physique. Já doufám, že Xaviera uvidíme v Do you even Youtube často. Má hodně co nabídnout. Především videa z jeho pózingu jsou vždy zajímavá. V současnosti je jednou z jeho prací také to, že vede lekce pózování!

Je tu nový rok – 2016. I proto se do dnešního dílu hodí i následující video. V něm bych vám chtěl představit Ivana. Ivan má obrovská lýtka, celý je vlastně takový velký, je mu 26 let, vypadá na 46, ale má cíle a motivaci se sebou něco udělat. Motivace je větší s každým úspěchem, kterého dosáhne na cestě, která ho bude provázet ještě hodně dlouho. Ve videu má Ivan o 46kg méně, než měl na začátku své cesty. A to je super! Super je i tohle video. Oficiální Crossfit kanál v poslední době nahrává hodně videí lidí s různými příběhy, ale žádné video mě ještě nezaujalo tolik, jako to Ivanovo. Kdo chce motivaci, tak se na video podívá. Ivan je pro mě borec, maká na sobě a vy byste měli také. Mě osobně je ale jedno, jak se rozhodnete. Každý tohle totiž dělá pro sebe. Pokud jste bez motivace, tak klidně seďte dál na gauči a dělejte tam to, co vás baví. Vždyť vás to baví! Ivana však ten pohled do zrcadle moc nebavil.

Nakonec ještě jedno motivační video. No dobře, to slovo motivační není asi úplně typické pro video, které nám ukazuje jednu novou posilovnu, ale fanoušci Do you even Youtube dobře ví, o co jde. Kdo sleduje Christiana Guzmana, tak ví, že mít vlastní posilovnu byl jeho velký sen. Posilovnu má dlouho, ale teprve na Nový rok ji oficiálně otevřel i pro veřejnost. Čekal na dokončení, ladil detaily, aby bylo všechno perfektní. A všechno je konečně tak, jak si Christian představoval. Následující video je příběhem někoho, kdo z ničeho vybudoval něco a z něčeho všechno, o čem se mu snilo. Se splněnými cíli však přichází cíle nové a větší. I tak se ale člověk občas musí zastavit a podívat se zpátky a mít radost z toho, co se povedlo. A to si Christian uvědomuje. Zastavuje se v čase a vždy se podívá za sebe, aby viděl, jak dlouho cestu ušel. Jeho splněné cíle jsou motivací pro každého, kdo má nějaký ten svůj cíl a cesta k jeho splnění teprve začala. Jaký je ten váš cíl? Chcete mít vlastní posilovnu? Máte v sobě něco, díky čemu bude pro lidi vaše posilovna zajímavá? Tak do toho.

zdroj: youtube.com
  •