Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 2/2016

Do you even Youtube - 2/2016

Letošní druhé pokračování "Do you even Youtube" je zde a s ním i ta nejlepší videa z posledního týdne na sociálních sítích. Co všechno se stalo a odehrálo? Tahle videa nás baví a věřím, že směska, kterou si pro vás připravil Honza Kavalír, bude bavit i Vás.  

Do you even Youtube - 2/2016

Nový díl začínám videem, u kterého si nejsem jistý, jestli je zacílený pro pány, nebo pro dámy. Jsou tam velmi zajímavé tipy pro dámy, které pánové asi nikdy nevyužijí. Kvůli tomu je video určitě pro dámy. Ale pánové budou video zapínat také s velikým zájmem. Ve videu totiž můžete sledovat Sue Lasmar, která má jak krásný obličej, tak i perfektní zadeček. Je na co se dívat. Když jsme tu měli několik měsíců zpátky společný trénink Sue s Celeste Bonin, tak mi lidé spamovali facebook s tím, ať jim toho o Sue pošlu víc. Sue je nesmírně populární u všech. Kluci, holky, vegani, marťani atd. Prostě u všech. I přes to, že ji někdo dvakrát hacknul instagram, tak má přes půl milionu fanoušků a číslo stále roste. Sue lidí zajímá. Pojďme ale k videu. Ty tipy na začátku přeskočím. Mě tipy k péči o nehty a vlasy nezajímají. Trénink? To je něco jiného. Sue se povedlo za dva roky zvětšit obvod kolem zadečku o 15cm z 95cm na 110cm. Jak toho docílila? Spodní polovinu cvičí často a tvrdě, ale zároveň ji nechává regenerovat. Chce to balanc. Pro růst svalů se v minulosti Sue zaměřovala na těžké dřepy o nižším počtu opakování. Dřepy cvičila silově a z toho ji to rostlo. V současnosti už jezdí s menší vahou pro více opakování, čímž se snaží velikost a tvary udržovat. Líbí se jí, co má. Je to pro ni dokonalost. U nás říkáme, že to je sen. To je zadek! Pánové si tohle video určitě užijí a dámy budou do příště vědět, jak pořádně odcvičit zadek! Já se kvůli tomuto videu zamiloval do tanců. To se mi na videu totiž líbilo vůbec nejvíc!

Videa od Animalu jsou v poslední době hodně nudná. Je to asi tím, že s každým jejich atletem natočili už skoro všechno, co se ve světě kulturistiky dává do videí. To se časem stane. Proto je potřeba mít v záloze něco nového, využívat nové posilovny, nové tréninkové partnery, zkoušet nové tréninkové postupy, nebo natočit něco, co nemá s kulturistikou vůbec nic společného. Prostě to, co má ten sportovec rád a je to součástí jeho života. No nedá se nic dělat. Já do Do you even Youtube vkládám následující video s tím, že je nudné. Je na něm nudné vlastně úplně všechno až na jednu věc. Postava Franka McGratha. Jedna z vůbec nejšílenějších oblud v kulturistice, kterou všichni známe kvůli brutální žilnatosti jeho končetin. Stehna, lýtka, bicepsy a hlavně předloktí jsou opravdu jako z jiného světa. Frank ani nevypadá jako člověk. Brutální, šílené a z mého pohledu úžasné! Takovou genetiku bych chtěl mít i já, protože žíly mě moc baví. Pokud jste i vy fanouškem žil, nebo se prostě jen považujete za fanoušky Franka, tak si tohle video užijete. Pokud ho zapínáte s tím, že uvidíte chytrý trénink, ze kterého si něco odnesete, tak doporučuji ctrl+w. Tohle video by vás dost nudilo a zklamalo.

„Cho-cho-chó!“ Následující video je hodně vymazlené. Jedná se o další super video z youtube kanálu BodybuildingRev. Tentokrát se jedná o souboj ve dřepech. Dráhový cyklista Robert Förstemann, světový rekordman v silovém trojboji Andrej Mostovenko, evropský šampion v silovém trojboji Victor Beilmann, berlínský šampion v silovém trojboji Thomas Faber a nám dobře známý strongman Tetzel Schmidt spolu vytvořili pětici, která si to rozdala v 5 minutovém závodě, kde musel každý z nich převést co nejvíce dřepů s činkou, která odpovídala jejich hmotnosti. A aby to bylo ještě složitější, tak museli osu přemístit ze země a poté ji dostat na svá záda. Kdo sleduje tento druh videí, tak ví, jak dobře se na takový souboj kouká. Nebudu vás tedy zdržovat. Posaďte se, položte si deku přes stehna, ať jste v teple, a užijte si tohle našlapané video! Abych vám tu ale nenechal tak krátký text, tak se pochlubím s něčím i já. Já nedávno zkoušel AMRAP se 100kg při ranní hmotnosti asi 92,5kg a za 3 minuty a 10 vteřin se mi povedlo 52 opakování. Tady bych rozhodně nevyhrál. Byl by ale můj výkon nejhorší? Na to se podívejte vy. Tohle video vás bude bavit! Celkem uvidíte 313 opakování! BodybuildingRev mě poslední dobou vážně baví!

Pokračujeme videem, kde uvidíte dvě hardcore holky! Dana Linn Bailey měla návštěvu, kterou asi většina z vás znát nebude, ale to vůbec nevadí. Poznáte ji! Jedná se o Mirandu Oldroyd, což je crossfiťačka (crossfiterka?), která je talentovaná ve všem, co dělá. Dokonce bych řekl, že její dovednosti v mluvení jsou lepší, než ty sportovní. Vážně si ji zamilujete. Miranda toho u Baileyovců v posilovně odcvičila hodně a vzniklo z toho také dost videí, ale mě osobně zaujalo nejvíce právě tohle video. O čem je? No o tréninku přeci. A ten vás snad bude bavit. Pro DLB je to samozřejmě něco úplně jiného, než na co je zvyklá a to samé platí o Robovi. Miranda si pro Baileyovce připravila opravdové WOD peklo. Jaká byla hmotnost činek pro WOD, který museli odjet? Jednalo se o asi 85kg na přemístění silou, 170kg mrtvý tah a 115kg bench press pro kluky a holky jely s asi 93kg na mrtvý tah, 65kg bench press a asi 48kg pro přemístění silou. Tak do toho, bude to docela hardcore. Hlavně tedy pro holky, ty to odjely celé až do konce. Rob a jeho bratr Drew nakonec WODko nedokončí, protože Roba začalo něco tahat u prsního svalu, tak to vzdal. Znáte to. Výmluvy! Také bych ale simuloval, kdyby po mě někdo chtěl, ať něco takového odcvičím.

Americký physique závodník Jason Poston dává na rady fanoušků a konečně rozjíždí svůj youtube kanál. Pro mě je následující video tím prvním, které vidím s tímto profíkem, a zcela jistě mohu konstatovat, že začátek je to teda hodně dobrý. Kvalita videa je na dost vysoké úrovni. Video je profesionální a to je důvod, proč v následujících měsících získá kanál Jasona hodně nových fanoušků. Ve videu toho uvidíte vážně hodně. Je to 50 minut dlouhé video, které nenudí. Kromě odpovídání na dotazy fanoušků na Instagramu si Jason také uvaří, ukáže nám svou pracovnu, odtrénuje nohy a aplikuje inzulin do svého těla. No a k tomu inzulinu. Jason má cukrovku. To je obecně známý fakt. Jason si na to nijak nestěžuje a dokonce říká, že mu cukrovka pomohla s tím, že stravu řeší víc. Musí přesně vědět, co jí. Musí být důsledný. A to je v tomto sportu velmi důležité. Každá složka potravy se v těle chová trochu jinak. Tělo využije sacharidy hodně rychle, kdežto bílkoviny a tuky se tráví trochu déle. Kvůli tomu musí Jason aplikovat vůbec druhů inzulinu. Charakteristiku těchto typů inzulinu si každý můžete najít sám. Tím vás tu já nudit nebudu. Jasona tohle nenudí. Zvykl si. Je to nutná součást jeho života. Musí to tak dělat. Po jídle pak následuje trénink v posilovně, kterou mnozí z vás budou znát. Destination Dallas. Skvělé místo, kde nechybí snad vůbec nic. Kluci jdou na to. Užijte si trénink! Mě to sice moc nebavilo, ale na fyzíka dobrý. U profi kulturistů jsem viděl o hodně horší tréninky, ze kterých bylo vidět, jak moc je to v posilovně nebaví. Jason si to užil a trénink vycházel dokonce i z nějakých hlubších principů. Nešlo tam jen o přemístění zátěže z bodu A do bodu B.

zdroj: youtube.com
  •