Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 3/2016

Do you even Youtube - 3/2016

Třetí pokračování "Do you even Youtube" je zde a s ním i ta nejlepší videa, který spatřila světlo světa v tomto týdnu. Co všechno se událo, a co pro vás vybral Honza Kavalír jako ta nejlepší videa? 

Do you even Youtube - 3/2016

108. díl Do you even Youtube je tady! Na internetu jsou tisíce kvalitních článků k tomu, jak dřepovat. Videí, která jsou kvalitní, bude také několik stovek. To je ale většině lidí úplně jedno a dřepovat stejně neumí. Dřepy nejsou hluboké, lidé dřepují přes špičky, vršek zad není vůbec zpevněný a kdo ví co ještě. Je to hrůza. Výsledkem není jen to, že člověk nemůže mít optimální výsledky, ale také to, že dlouhodobě přetěžuje klouby, které mají být při správné technice relativně v bezpečí. U dřepů si snadno můžete odpálit lokty, nebo ramena. Jak tedy správně dřepovat? Následující video vám odpoví na mnohé otázky a snad i pomůže s tím, že váš další trénink dřepů bude celkově lepší, vy budete silnější, pohyb bude plynulejší a místo zad a kolen vás budou bolet jen kvadricepsy, adduktory a zadek. Poslechněte si tedy rady, které Furious Petovi dali Mark Bell a Silent Mike. Video vážně stojí za to. Mnozí z vás si totiž neuvědomují, že dřepy jsou hodně o tom, co při dřepů dělá vršek těla. Ten pohyb rozhodně není jen o stehnech. Stehna jsou ta jednoduchá část dřepů.

Následující video mě hodně bavilo. Na oficiálním kanálu Crossfitu se objevilo video ze společného tréninku Brooke Ence a Steva Cooka. Pokud nevíte, kdo tito dva sportovci jsou, tak Steve je profík ve federaci IFBB a patří k těm vůbec nejlepším v kategorii physique. Nejspíše už ale soutěžit nebude, protože nesouhlasí s tím, jak jsou soutěže hodnoceny. A Brooke? To je nesmírně kvalitní crossfiťačka, která na první pohled každého zaujme tím, jak je osvalená. Ve světě crossfitu patří mezi ty vůbec nejpopulárnější atlety! Ve videu se můžete podívat na to, jak jdou oběma atletům přemístění silou (oba si dokonce zvednou osobní rekordy) a dřepy s trošku delší negativkou. Po silové části bude následovat WODko, které bude trvat nekonečných 7 minut. A co na konec? Pumpovačka paží. Užijte si to! Crossfiťáci si ten trénink rukou užili pořádně! Hlavně tedy Brooke. Ta se na ten trénink bicepsů těšila snad 20 let.

V následujícím videu se, jak napovídá název, dozvíte něco o technice, díky které budete vypadat vždycky o něco líp, než skutečně vypadáte. O co se jedná? „Half-natty lighting“ je světlo, díky kterému vypadáte naturálně jen z půlky. Svaly jsou opticky větší, je vidět více detailů a pod světlem vylézají také nové žíly, které při klasickém světle neuvidíte. Tato technika není zakázaná vůbec nikde. WADA, USADA, Antidopingový výbor ČR, naturální federace i IFBB s tím nemají žádný problém. O čem ale bude zbytek tohoto půlhodinového videa? Matt bude mluvit o tom, jako po dni, kdy toho snědl opravdu hodně (tuků snědl asi třikrát víc, než obvykle), navážil ráno na lačno zatím nejnižší váhu v letošní přípravě. Druhým výraznějším bodem videa bude pózování 13 týdnů před první soutěží. Mattovi leze forma opravdu hodně rychle. Pro mnoho lidí je vršek asi už bez tuku, ale Matt tohle vnímá trošku jinak. Když už na soutěž, tak bez tuku doopravdy. Ne tehdy, když lidé v posilovně říkají, že už nemá co spalovat. Hodně zajímavou částí videa je tréninkový segment. Matt začíná kardiem, po kterém následuje trénink s činkami. Proč to dělá? Zkouší to. Zkouší, jak bude tělo reagovat. Výhodou tohoto postupu je to, že se při kardiu těšíte na trénink. Odchodíte si to a pak můžete jít cvičit. Když děláte kardio po tréninku, tak se vám do něj vůbec nechce. Vyzkoušejte si to a udělejte si na tohle vlastní názor. Já tohle kardio neuznávám pro své účely vůbec. Nic jiného, než pravý HIIT, bych už nedělal. Pokud vám ale vyhovuje tento postup, tak dobře pro vás. Každý musí dělat to, co mu přinese ty výsledky, které očekává. Při tréninku pak uvidíte i to slavné světlo, díky kterému se stanete naturálními jen z půlky. Tak co, budete dnes při tréninku hledat v posilovně světlo, díky kterému budete větší a bude vás díky němu bavit cvičení zase o trošku víc?

Rok 2016 by měl být ve znamení Kaie Greena. Kai je v přípravě na dva Arnoldy – ten v USA a ten v Austrálii. Oba by měl vyhrát, kvalifikovat se na Olympii a tam pak poprvé vyhrát sošku Sandowa. Mezi tím by pak měl také pracovat na tom, aby jeho značka Dynamik Muscle získala co největší podporu fanoušků. Kai bude mít svůj stánek jak na Arnoldu v USA, tak i na Bodypoweru v Anglii. Bude i na FIBO? Zatím nevím, ale zkusím to zjistit. Je to i v mém zájmu. Já zatím nic prozrazovat nebudu, ale věci se teď mají tak, že se na jaro opravdu těším. U Kaie v týmu mám ale více informátorů a od jednoho z nich jsem se dozvěděl, že Kai bere marketing opravdu vážně. Jeho příprava na Arnold nabírá na obrátkách a my bychom se měli v nejbližší době (snad již tento týden) dočkat videa z tréninku hrudníku, kde si Kai naložil na tlaky hlavou nahoru 225kg! Bude to sranda! Já sice nejsem Kaiův největší fanoušek, ale těším se opravdu hodně. V následujících týdnech pak bude Kaiova příprava sledována formou videí hlouběji a hlouběji. Dost možná se dočkáme videí každý den. Ale to se teprve uvidí. Doufat můžeme spolu. No a o čem je tohle video? Jedná se o pumpovací trénink především spodní poloviny těla, který Kai bere spíše jako kardio trénink. Malá váha, hodně opakování, hodně sérií a hodně zatínání. Jakmile vše důkladně odcvičí, tak ještě lehce napumpuje vršek a má hotovo. Budu se Kaie muset zeptat, jak tyto tréninky vymýšlí. V současnosti se jedná o jedinečný tréninkový postup, který nikdo další mezi profíky nepraktikuje. Mě to docela fascinuje. Mít čas, tak to vyzkouším také. Je jasné, že by to přineslo hodně změn. Podle mého názoru by ty změny pozitivní nebyly, ale rád bych se nechal překvapit. Moc rád.

Do you even Youtube je tentokrát hodně dlouhé, pokud se rozhodnete sledovat všechna videa. Proč si tedy na konec nevyzkoušet něco, k čemu nepotřebujete plnou funkční kapacitu vašeho mozku. Pro někoho bude video hardcore, pro mnohé bude video hodně hloupé, dalším přijde hodně zábavné a plno z vás si z toho třeba něco vezme a získá tak motivaci. To je ale na každém z vás. Já se tomu všemu zasmál. CT je ve světě kulturistiky znám přesně těmito videi. Vymyslí nějakou výzvu a ten člověk, který je v posilovně s ním, ji musí splnit. Video s názvem „řada smrti“, nebo také „přítahy smrti“ není vůbec složité na pochopení. Tak se usaďte a buď se u něj rozčilujte, nebo se hezky zasmějte. Ono to vyjde na stejno. CT z toho totiž bude mít o jedno kliknutí navíc.

zdroj: youtube.com
  •