Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 5/2016

Do you even Youtube - 5/2016

Pokračování "Do you even Youtube" je zde a sním i ta nejlepší videa ze světa kulturistiky a fitness, které se objevily v posledním týdnu na stránkách populárního streamového serveru. 

Do you even Youtube - 5/2016

Borci z BodybuildingRev si pro nás v minulém týdnu připravili opravdovou lahůdku. Na souboji strongmana s trojbojařem není nic neobvyklého. Tento duel vídáváme na youtube kanálu BodybuildingRev celkem často. Neobvyklý je tento souboj tím, jaké váhy museli soutěžící zvedat. Nejedná se tady ani zdaleka o váhy, které někdo odcvičí v jedné sérii (až na kládu samozřejmě).

  • 20 opakování na bench press s kládou o hmotnosti 120kg
  • 20 opakování na dřepy s 200kg
  • 20 opakování na mrtvý tah s 200kg

Opravdové peklo, při kterém dostane zabrat komplet celé tělo.

Kdo závodil? Michael Blumstein, nejsilnější Němec pro rok 2014, vítěz světového poháru v mrtvém tahu a dřepech, a Daniele Pauli - trojbojař ze Švýcarska. Jaký byl výsledek soutěže, se tu samozřejmě nedovíte. To se musíte podívat na video. Musím však říct, že vývoj Strength Wars mě vážně baví a jsem za videa, jako je tohle, moc rád. Silový souboj s váhami, které vidíme na videu, to už je opravdu peklo. Kdo takový závod dokončí, tak si zaslouží respekt bez ohledu na to, jak dlouho mu to trvá. A pokud se někdo vzdá? No to je možná ještě lepší konec. Aspoň si každý divák uvědomí, jak náročný takový závod ve skutečnosti je. A jestli se tu najde někdo, kdo si troufne říct, že by to zvládl ještě líp, tak do toho. Nahrajte na net vaše video.

Seriál videí My Vision od Gymsharku ve mně má věrného fanouška. Seriál je točený opravdu velmi kvalitně, profesionálně, a my se v něm můžete dozvědět něco nového o největších hvězdách tohoto týmu. V předchozích třech dílech jsme se dozvěděli něco ze života Christiana Guzmana, Lexxe Griffina a Nikki Blackketter. Čtvrtý díl nám přináší pohled do soukromí Jazmine Garcia. Tato slečna pro mě byla doposud velkou neznámou. V tomto videu jsem ji viděl vůbec poprvé. Jazmine toho ve světě fitness za sebou ještě moc nemá. Cvičí krátce a na sociálních sítích se pohybuje aktivně jen něco přes jeden rok. V soukromém životě toho za sebou má více, než by chtěla. Je to smutný příběh, který si nezaslouží být přepisován v jednom odstavci. Hlavní je ale to, že se z toho všeho Jazmine dostala a je teď motivací pro každého, kdo o motivací stojí. To je i důvod, proč patří do Gymshark týmu. Zároveň je také součástí týmu 3DMJ, což je parta lidí, kteří se snaží obohatit fitness svět tím, že ven pouští pouze informace, které fungují na vědou podložených principech. Jednoduše řečeno – Jazmine je obklopena lidmi, kteří mají v tomto průmyslu tu vůbec nejlepší reputaci. I to je důvod, proč vás tento díl bude bavit a proč možná do budoucna začnete Jazmine sledovat. Já se za Jazmine určitě stavím na stánku Gymsharku v Anglii na Bodypoweru. S touhle slečnou chci fotku! A trénink!

Já jsem se tak lekl, když jsem otevřel následující video a v něm začalo hrát to, co tam začalo hrát. Co to jako má být? Proč dává Silent Mike takovou písničku do videa, od kterého já osobně očekávám brutální palbu informací směrem k divákovi? Miku, tohle mi už nedělej! Pojďme ale k tomu, o čem je video. Mike říká, že v přípravě na soutěže v silovém trojboji preferuje tréninky, kde jede vlastně jen ty verze soutěžních cviků, které využívá přímo na soutěži. Když sumo, tak sumo. Když dřepy hodně na široko, tak dřepuje hodně na široko i v tréninku. To samé pak platí i u bench pressu. ALE. Zlepšování se v trojboji není něčím, co by bylo zrovna snadné. Chce to desítky hodin plánování, kde člověk vezme v potaz jak aktuální výkonnost, tak i schopnosti regenerace, pravidla na předem určené soutěži (USAPL Nationals je soutěž, kde musí být dřepy dost možná hlubší, než na IPF MS), čas na přípravu atd. Naprosto základním faktorem úspěšné přípravy je schopnost sportovce trénovat bez toho, aby měl nějaká zranění. Je tedy potřeba umět odpočívat a v rámci programu vymyslet týdny, které budou volnější. Každý je pak může nazvat, jak chce. Kontrastní týden, pauza, deload, off-season atd. Silent Mike toto období mívá a snaží se v něm cvičit cviky, které by jinak nejel. Cvičí variace soutěžních zdvihů, které mu i v této lehčí fázi přípravy pomohou k tomu, aby měl dlouhodobě ty nejlepší výsledky. Jaké cviky tedy Mike volí pro zlepšení mrtvého tahu? To uvidíte ve videu. Za zkoušku pak určitě nic nedáte.

Video od Universalu jsme tu neměli pěkně dlouhou dobu, ale dnes se to mění. Pokračujeme totiž 4. dílem Universal Road Tripu, který Erica Schwartze (naturalguy na amerických fórech) zavedl do Texasu. Sebou si vzal dva profíky, jejichž úkolem bylo Erica chránit a dělat srandu sobě i okolí. Jako vždy ve videu nechybí ani trénink v pořádné posilovně a jídlo, které splňuje všechny definice cheat mealu. Tedy ne pro Chrise. Ten byl v přípravě na soutěž a musel si sníst asi něco svého, nebo po tréninku půstoval. Kdo ví. Já jsem se ho neptal.

Při sledování videa myslím na to, že je super vidět Antoina. Mě osobně dost chybí. Jeho videa byla vždy originální a člověk se u nich zasmál. Antoine má talent, který z něj dělá jednoho z nejzajímavějších kulturistů vůbec. Aktuálně si Antoine prochází obdobím, kdy asi ani on sám neví, co chce. Uvidíme v budoucnu, jak se rozhodne. Pokud se vrátí ke kulturistice a nebude mít žádné osobní problémy, tak bude Youtube zase o něco zajímavější. A vlastně i celý svět kulturistiky a fitness bude lepší s ním, než bez něj.

Workout je sport, na který se podívám snad ještě raději, než na silový trojboj nebo vzpírání. Je pro mě totiž hodně snadné vcítit se do toho, co tito sportovci dělají. Výkony jsou nejen o maximální síle, ale také o kontrole těla, silové vytrvalosti, svalovém rozvoji (ano, možná tomu tak není pro všechny, ale najdou se i tací, co cvičí workout kvůli svalům) a tréninku dalších aspektů, které ovlivňují to, jak se workoutista může zlepšovat. Je to sport, kde se můžete zlepšovat v mnoha směrech. Často zde jde o směry, které jdou proti sobě, a člověk pak musí najít rovnováhu, aby dospěl k co nejoptimálnějšímu rozvoji. Když se tedy objeví na Youtube nějaká kompilace, tak si ji hned musím pustit. A ta poslední, kterou jsem viděl v minulém týdnu, se mi vážně hodně zalíbila. Snad bude bavit vás. Chybět v ní nebude ani česká superstar street workoutu Adam Raw. Pro mě je tohle více „motivační“, než kompilační videa současných kulturistů.

zdroj: youtube.com
  •