Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 6/2016

Do you even Youtube - 6/2016

Pokračování těch nejlepších videí ze světa kulturistiky a fitness je zde a společně s ním i výběr z aktuálního youtube kánálu. Opět si je pro vás připravil Honza Kavalír, a to v celkově 111. pokračování. 

Do you even Youtube - 6/2016

Pomalu už přestávám se stížnostmi na nudné tréninky kulturistů. Ignoruji se. Do Do you even Youtube je nepřidávám a prostor dávám videím lidí, kteří sice nejsou tak známí, ale videa opravdu za něco stojí. Poslední video na youtube kanálu Crossfitu za to opravdu stálo. Trénoval v něm totiž jeden z nejpopulárnějších crossfiťáků současnosti. Dan Bailey. Dan má rád i kulturistické tréninky, trénoval tak dříve. Trénink paží pro něj byl tím asi největším snem, jaký kdy měl, a dopřával si ho tak často, jak to jen šlo. Pumpování mu bere. Věnujme se ale následujícímu videu. Crossfiťáci nemohou v tréninku dělat něco jen kvůli tomu, aby to dělali. Musí mít program, který jim přinese zvýšení výkonnosti. Musí být lepší v tom, co dělají. Musí být lepší vlastně ve všem, pokud zrovna nemají jednu dovednost, která je tak výrazná, že omezuje ty další skilly. Následující trénink nám ukáže něco ze všeho. Běh, dvoj švihy švihadlem, výraz jednoručky, shyby a přemístění jednoručky do dřepu. Tohle všechno pak ve třech kolech, když každý cvik má své časové rozmezí, ve kterém bude procvičován. Mezi koly pak 5 minut odpočinek. Tohle mě baví. Tohle je přesně trénink o tom, že se buď zlepšíte, nebo na sebe budete po tréninku naštvaní. Dan si to podle mě docela dával, a proto zbývá už jen jedna věc. Šlo tričko dolů? No jasně! Tričko musí jít vždycky dolů! Je to přeci crossfit.

Ještě k tomu, co mě baví. Baví mě originalita. Baví mě všechno, co není okoukané. Nejlepší videa z fitness a kulturistiky v sobě musí mít něco z následujících 4 věcí. Tou první je humor. Druhou je kvalita videa. Třetí je originalita. Čtvrtou je poučení a předání nových informací. Ideální je, když má video všechno. Ne každé video je ale stavěné tak, aby mohlo všechno nabídnout. Pak je potřeba, aby něco výrazně dominovalo. Videa Johna Meadowse jsou extrémně poučná, ale někoho nemusí bavit. Antoine Vaillant stavěl na humoru a originalitě. Matt Ogus? Ten má podle mě všechno. Jo a vlastně ještě jednu věc navíc. Je ve formě, která vypadá na videu naprosto dokonale. No dobře, už brzdím. Ale víte jak. Uznávám, že pro něj mám slabost. Každý týden vidím něco pod 100 videí z fitness světa a jeho videa mě nikdy nezklamou. A za to jsem vždy moc rád.

Co vás čeká v následujícím videu? Ve videu vás čeká možnost dívat se 14 minut na Oguse bez trička během toho, co ukazuje svůj poslední nákup. Jak se jí v USA? Co se jí, když je vyznavač IIFYM (it it fits your macros – pokud to zapadá do tvých makroživin) v předsoutěžní dietě? To jsou další dvě otázky, na které ve videu naleznete odpověď. Ale pozor. Po videu budete mít hlad. Pusťte si tedy video nejlépe ráno u snídaně, nebo večer po návratu z posilovny, abyste u něj měli co jíst.

Z tréninkového kempu společnosti Mutant se ke mně v minulém týdnu dostalo video, které mě hodně nalákalo na další video, které bude následovat. Jedná se totiž o moc povedený trailer k dokumentu El Culturista, který bude o venezuelském kulturistovi Manuelu Romerovi. Manuel je jedním z nejvíce geneticky obdařených kulturistů, který málem v loňském roce šokoval kulturistický svět, když podle některých fanoušků klidně mohl porazit Cedrica McMillana na soutěži v Sacramentu. Tam za ním mimochodem skončil třetí Štefan Havlík ze Slovenska. Manuel bohužel po soutěži nemohl v sezóně dále pokračovat z důvodu rodinných problému, které jsou příliš vážně na to, abych se tu o nich já rozepisoval. Z pohledu fanouška to ale byla škoda. Manuel by bez problému vyhrál nějakou z dalších soutěží, kvalifikoval se na Olympii a tam se dost možná umístil v top 10. Nedá se nic dělat. Povede se mu to letos! Do Manuela hodně investuje jak sám Manuel, tak i jeho sponzor Mutant. Výsledkem pak bude film, který by měl být jedním z nejlepších dokumentů ze světa kulturistiky, jaký jste kdy viděli. Podle traileru to bude vážně stát za to!

Ze všeho nejradši mám youtube kolaborace, kde spolu trénuje více youtuberů. Taková spolupráce je vlastně střetem dvou a více světů. Jiná filozofie v tréninku, ve stravě nebo v životě celkově. Lidé spolu v takových videích řeší hodně věcí, které by je nenapadli normálně a člověk se z takového videa může nepřímo něco naučit, nebo si něco uvědomit. Hodně zajímavé video se objevilo na youtube kanálu RZFitnessTV, což je stránka Raphaela Zamory. Ten si zatrénoval se špičkovým amatérským kulturistou z Texasu Jonem Irizarrym (Jonathan funguje jako kouč Raphaela) a kamarádem Jasona Genovy Nathanem Figueroou. Video je jakýmsi vlogem, který dokumentuje den v životě Raphaela, který je aktuálně v dietě. Trénink je to poslední, kvůli čemu bych sem přidával video. Vy se na trénink klidně podívejte, zlý trénink to určitě nebyl. Nic nového se z něj však nenaučíte. Po tréninku pak, jak název videa napovídá, přišlo pořádně jídlo. Burgry! Burger s dvojitým masem, vajíčkem a sýrem by mi vážně bral. To musí být sen. Všichni tito borci se do určité míry drží systém IIFYM. Někdo více, někdo méně, ale je zajímavé, že se tímto směrem vydává víc a víc lidí. Člověk si pak může dát burgry a život je zas o něco příjemnější.

V minulém týdnu se na Youtube objevilo video, které je nesmírně praktické a ušetří vám desítky minut. Pokud se zajímáte o silový trojboj, tak jste dost možná v minulosti hledali světové rekordy. Následující video všechno ulehčí. IPF RAW rekordy v jednom videu! Nechybí ani Josh Hancott, Brett Gibbs nebo Layne Norton. Na videu je nejlepší to, že každý z rekordních zápisů má za sebou trošku jinou techniku a rozsah pohybu. Každý trojbojař si totiž musí najít ten svůj postoj, úchop, nebo místo, kam pokládá činku na hrudník. Pohyb musí být tak efektivní, aby zaručil zvednutí co nejvyšší hmotnosti v mezích pravidel. Mrtvoly jsou z tohoto pohledu asi vůbec nejzajímavější. Těch 370kg+ vypadalo vážně zajímavě, že? Borec měl při dotahu ruce až někde u kolen. A Laynovi dřepy? No to je taky něco.

zdroj: youtube.com
  •