Jillian Michaels - proč pobláznila fitness svět?

21. 2. 2016
4 min. 1 Líbí se mi Komentáře Uložit článek
Jillian Michaels - proč pobláznila fitness svět?

Jillian Michaels je fenomén. To se dá říct, pokud se budu jako šéfredaktor zabývat tím nejčtenějším článkem na našich stránkách. Ano, je to právě její "30 Day Shred", které vzalo útokem nejen stránky Aktin, ale od svého uveřejnění i domovy spousty fitness nadšenkyň. Kdo vlastně je Jillian Michaels a proč pobláznila fitness svět? 

Jillian Michaels - proč pobláznila fitness svět?

Jillian Michaels budete mít pravděpodobně nejvíce spojenou právě s 30 Day Shred, které ji proslavilo nejen v Americe, ale také na starém kontinentu. Tím však její aktivita nekončí, stále vytváří nové a nové tréninkové plány, a za ten další významný můžeme považovat například "Killer ARMS", "Beginner Shred" či "6 Week 6 Pack". Všechna tato videa obletěla svět a udělala z Jillian ikonu fitness průmyslu a jednu z největších fitness obchodnic poslední doby. 

Jillian Michaels je americká populární fitness trenérka, podnikatelka v oblasti fitness a účastnice několika amerických reality show. Narodila se 18. února 1974 a v současné době žije v Los Angeles ve státě Kalifornie. Narodila se jako Jillian Leigh McKarus, její rodiče se však v jejích třech letech rozvedli, na což ona sama doplatila psychickými obtížemi v dětství. K neblahému psychickému stavu se přidaly i posměšky spolužáků, kteří neměli pochopení pro rychle rostoucí Jillian.

Po základních studiích se Jillian dostala na státní univerzitu v Kalifornii, kde již začala pomalu pokukovat po fitness a zdravém životnímu stylu. Jak už to tak ale bývá, během studia si musela přivydělávat, a tak nejčastěji absolvovala po dlouhém dni ve škole a poté ve fitku další štaci jako barmanka. Po studiích pracovala jako agentka v International Creative Management. Tato pracovní stáž však nebyla příliš dlouhá a v roce 2002 otevřela lékařské zařízení Sky Sport & Spa v Beverly Hills. Zde již započala svoji dráhu jako úspěšná osobní trenérka.

Jako osobní trenér, Michaels používá různé techniky patřící mezi silový a silově - vytrvalostní trénink včetně kickboxu, jógy, pilates, plyometrie a klasického tréninku v posilovně. Od roku 1993, kdy se Jillian začala zajímat o fitness, absolvovala následující významná školení a certifikáty: National Exercise & Sports Trainers Association (NESTA) and the Aerobics and Fitness Association of America (AFAA). Je také certifikovanou trenérkou Kettlebell Concepts. Jillian však nezůstala pouze při tom a sama vyvinula systém dalšího vzdělávání pro trenéry AFAA a nutriční poradce (AFPA).

O 30 Day Shred s Jillian Michaels

Nejznámějším počinem Jillian Michaels je její 30 Day Shred. Cílem cvičení je zapojit velmi intenzivně co nejvíce svalových vláken a funkčních jednotek. Výsledky jsou vidět už po pár dnech, ale mnoho lidí se nechá odradit už jen tím, že prostě nechápe, jak má cvičení fungovat. Funguje tak, že si vaše svaly zvyknou na pohyb a posilování, váš zahřátý metabolismus rychle spaluje, a to nejen po dobu samotného cvičení, ale i několik hodin po něm. Toho všeho je docíleno právě díky rychlému střídání jednotlivých cvičení. Není tu místo na pauzy. Během dvaceti minut se zkrátka nesmíte zastavit.

Cvičení je koncipováno pro každého. Jillian myslí na začátečníky i pokročilé. Proto cvičí s blondýnou Anitou, která předcvičuje pro začátečníky a tmavou Nataly představující těžší verze cvičení. Ke cvičení budete potřebovat činky – doporučuje se zátěž mezi 0,5 – 2,5 kilogramy. Zvolte si individuálně tu, která pro vás bude ta pravá. Nevybírejte nejlehčí, ať je cvičení efektivní, zvolte takovou, aby vaše poslední čtyři tahy byly vyčerpávající. A i když ho cvičí ženy, neznamená to, že ho nemohou cvičit muži. Pro ty, které neposilují, to bude určitě přinášet užitek a stačí se podívat na další verze Jillianiných cvičení, kde s ní cvičí přímo muži (jako její Cardio - KickBox či právě nové cvičení z roku 2012 Body Revolution in 90 days).

 

30 Day Shred s Jillian Michaels - level 1

Přidej se k 44 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
1 Líbí se mi Uložit článek