Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 10/2016

Do you even Youtube - 10/2016

Je pondělí, a tak pro vás nemůže chybět naše oblíbené a tradiční "Do you even Youtube", které pro vás připravujeme již více jak dva roky na stránkách Aktin.cz. Co se událo na poli kulturistiky a fitness v posledním týdnu? Podívejte se s námi. 

Do you even Youtube - 10/2016

„Jak s jistotou přijít do posilovny, která je opravdu hardcore? Najděte 150ti kilového kulturistu, který je majitelem nějaké posilovny. V takovém případě je docela vysoká šance, že si on pro sebe postavil posilovnu, ve které to můžete brutálně rozsekat i vy!“ To je promo na začátek videa, kterým představuje kanadský profík Big Ron Partlow nový díl seriálu Mutant on a Mission. V posledním díle se byl spolu se svým kameramanem podívat v G-Standard posilovně, kterou vlastní americký amatérský kulturista Gabe Moen.

Na první pohled vypadá G-Standard posilka jako mix hardcore prostředí a komerční posilovny. Naleznete tu však něco od všeho. Zajímavostí je určitě platforma na mrtvé tahy, která je jakýmsi projevem úcty k nejsilnějšímu profi kulturistovi posledních let Stanu Efferdingovi. Hezké, originální. Hodně originální je i soupis pravidel posilovny na zdi. Normálně bývá pravidel 5, 7 nebo 10. Tady jich máte 11. To vidím také poprvé. A pravidlo číslo 1? Ego nechte za dveřmi. Dobré! Ve zbytku videa samozřejmě následuje kompletní prohlídka posilovny a kulturistický trénink ramen a trapézů. Užijte si to! Takhle kvalitní videa se na Youtube od hardcore značek moc neobjevují.

Ze zajímavých Strength Wars se maličko stává komedie. Místo toho, abychom měli možnost sledovat sportovce, kteří jsou dobří ve všem, musíme sledovat závodníky, kteří jsou dobří jen v hodně málo disciplínách. Vše ostatní je bída. Již třetí letošní souboj proti sobě postavil dva trojbojaře, kteří měli za úkol dokončit v co nejkratším čase následující tři disciplíny.

  • 20 opakování s 200 kg na mrtvý tah
  • 20 opakování v nadhozu s 35 kg jednoručkou
  • kachní chůze s 200kg

Mrtvoly byly super. Oba závodníci předvedli výkon, který moc lidí v jejich váhovce nedokáže. Všechno po mrtvolách mi pak ale přišlo podivné. Nechápal jsem, proč by pro sotva 80ti kilové kluky někdo vymýšlel disciplíny, jako jsou nadhozy 35 kg jednoručky a kachní chůze. Pro projekt, jakým jsou Strength Wars, se tyto disciplíny absolutně nehodí. Nehodí se pro soutěž samotnou a divácký zážitek také nic moc. Ale třeba se pletu a někdo z vás si to užil. Určitě dejte vědět. Já se teď těším na souboj Adama RAW s kýmkoliv, kdo jej vyzve na souboj o titul ve střední váze. Adam si dal jako podmínku, že jednou z disciplín bude mrtvý tah (20x180 kg) nadhmatem bez trhaček. Chytré.

V týdnu Arnold Classic se musíme zaměřit také na videa, která mají něco společného s tímto festivalem. Volba je celkem jasná. Vítěz kategorie Open Kai Greene předvedl ve finále pózovačku, která okouzlila svět. Jasně, najdou se tací, kteří rutinu kritizují za to, že patří spíše někam do strip clubu, ale já tento názor nesdílím. Kai Greene dokáže skloubit mnoho prvků dohromady a svou postavu prezentuje tak, jak si on sám myslí, že je to nejlepší. Trénink této rutiny mu zabral desítky hodin. Výsledek? Podle některých lidí na fórech epická rutina, o které budeme mluvit ještě dlouho. Užijte si video s pózingem člověka, který má dost možná nejlepší postavu na světě. Snad jen fandové Phila Heatha a Cedrica McMillana jsou těmi, kteří s tímto tvrzením souhlasit nebudou. I tak si ale myslím, že je bude pózovačka bavit.

A když už jsme u těch rutin, tak přidávám ještě jednu. Ta mě osobně zaujala z celého Arnolda vůbec nejvíc. Oksanu jako sportovce miluji. Uctívám ji. Je to pro mě osobně nejlepší fitnesska v historii sportu. Její rutiny nemají konkurenci. Jsou o dvě třídy lepší než to, co předvádí konkurence. Nikdo se na ni vůbec nechytá. Oksana drtí soupeřky ve všech směrech. Nápad. Výrazy v obličeji. Technická náročnost prvků. Zastoupení prvků z mnoha disciplín. Intenzita. Spojení s publikem. A hlavně emoce. Už tolikrát jsem slyšel, že se lidé při sledování její sestavy rozbrečeli. Její předchozí sestava „The Joker“ v lidech vyvolávala opravdu silné emoce. No a její poslední sestava, kterou poprvé ukázala právě na Arnoldovi, se lidem líbila opravdu hodně. Mluví se o ní všude. Oksana Grishina vs. Michael Jackson. Užijte si to! Já na video v minulém týdnu koukal pětkrát.

Antoine Vaillant je zpátky již třetím týdnem, a proto je na čase přidat i něco s ním. Nechtěl jsem přidávat jeho první videa, ale teď už je velká naděje, že to vydrží a Antoine znovu nespadne do problémů. Starý dobrý Mantoine je vážně zpátky. Nijak se nezměnil. Jen je možná o něco rozumnější, což však ve videích nepoznáte. Na youtube totiž vyvádí blbiny, jí a cvičí. V posledním videu, které věnoval Arnoldově festivalu, přišla řada na to poslední, tedy trénink. Antoine se zaměřil na cviky, které známe z filmu Pumping Iron. Nebo také Pumping Arnold, jak tento film někteří lidé označují. A že jich není málo. Snad se vám bude tohle video líbit. Třeba už kvůli tomu, že je v něm právě Antoine. Já vím, že Filip s Verčou si tohle video pustí večer před spaním. U videí Antoine totiž vždycky začínají cheat night. To je noc, kdy můžete sníst úplně cokoliv, a ono se to vlastně nepočítá. Já zas díky videu budu lidem na bro-fist nabízet high-five. To mě naučilo tohle video.

zdroj: youtube.com
  •