Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 12/2016

Do you even Youtube - 12/2016

Další pokračování úspěšného seriálu o tom, co vše se odehrálo a událo ve světě kulturistiky a fitness je zde. Co proběhlo sociálními sítěmi ve světě kulturistiky a fitness, a co všechno se událo na portálu Youtube? 

Do you even Youtube - 12/2016

Mutant na misi je zpátky! V nejnovějším díle zavítal kanadský profík Ron Partlow do jedné z nejslavnějších posiloven v USA. Quads Gym se nachází v Chicagu a je to rozhodně posilovna, o které se dá s čistým svědomím říct, že je hardcore. Jako vždy nás čeká prohlídka, na kterou Rona vzal majitel. No co vám budu povídat. Posilovna vážně stojí za to. Nejlepší na celé posilovně je samozřejmě místnost pro trénink stehen. Tomu ostatně napovídá také název posilovny. Skvělé stroje na předkopávání, legpress nebo variace dřepů. Nádhera. Ron Partlow tedy využívá možnosti a spolu s jedním místním cvičencem se pouští do tréninku kvadricepsů. Během tréninku, po odcvičení 4 cviků, musí jít dokonce o patro níž, kde je čeká poslední cvik. Cesta po schodech je v této chvíli vážně peklo. Za ten stroj to ale stálo za to. Stroj vypadá jako opravdový zabiják kvadricepsů. Ta dráha pohybu je parádní. Oba však trénink zvládnout dokončit úspěšně. Je ale pravda, že měl Ronův parťák na mále. Asi rýma.

Já už také vím, jaká posilovna nás čeká příště. Bude to australská Doherty’s Gym, kterou Ron navštívil v minulém týdnu. Čeká nás pořádný trénink stehen v posilovně, která rozhodně patří mezi ty nejlepší fitka na světě. Máte se na co těšit!

Pokud budete po lidech ve fitness odvětví chtít jméno jako asociaci k pojmu mobilita, tak vám naprostá většina odpoví následovně. Kelly Starrett. Mým úkolem zde není Kellyho představovat. Pokud vás o něm zajímá něco (mnohem) víc, tak si ho můžete vygooglit, nebo proletět všechna (ano, vážně všechna) videa na Youtube. Budete pak jasně vědět, kdo Kelly je. Jako bonus se také něco naučíte. V tomto videu se Kelly snaží pomoct Marku Bellovi, kterého už dlouhé roky trápí lokty. Kelly toho s Markem ve videu probere vážně hodně. Zjistí, že má Mark omezenou mobilitu vlastně všude, když na to ve videu přijde řeč. Hned na začátku nalezne jeden problém v mobilitě Marka zápěstí. Jak jste na tom vy? Stejný test si můžete udělat doma hned teď. Velký problém, který dost možná způsobuje Markův problém s loktem, je mobilita v ramenním kloubu a celkově oblast ramen. Mark musí mobilitu při bench press kompenzovat různými pohyby navíc, což pak odnáší právě jeho bolavý loket. Samozřejmě se přišlo i na problém, který mívá naprostá většina opravdu silných a zároveň těžkých tlakařů. Problém s mobilitou hrudní páteře a její ztuhlost. Na konci pak přišlo mučení pomocí pomůcky, kterou těžko nějak popisovat. Byl to takový speciální váleček. Tato technika může Markovi pomoci s tím, že bude mít méně ztuhlé rombické svaly a trapézy, díky čemu se pak lépe dostane do správné pozice pro bench press a pozici udrží. Kdo hodně benčuje a má správnou techniku ví, že vršek zad hraje u bench pressu velkou roli. Hodně zajímavé video. Snad jste si z něj něco vzali a využijete to.

Ve světě kulturistiky a fitness je aktuálně asi takových 6 největších a nejdůležitějších fitness výstav – FIBO v Německu, Bodypower v Anglii, Olympia ve Vegas a pak Arnoldy. Ty 3 největší jsou v současnosti v americkém Ohiu, australském Melbourne a brazilském Riu. Nejprestižnější je asi Arnold v Ohiu, ale nejvíce „vzdělaní“ fanoušci jsou v Austrálii. Australské expo miluje každý, kdo se tam podíval. Plno lidí už dokonce vynechává americký Arnold, protože si chtějí ten stres z cestování nechat na Austrálii. Prý to vážně stojí za to. Jak to tedy vypadá v Austrálii na Arnoldu a jak moc si to tam užil tým Gymsharku se dozvíte v následujícím videu, které je součástí seriálu Gymshark All Access, který se zaměřuje právě na výlet týmu Gymshark do Austrálie.

Gymshark si do Austrálie přivezl tým hvězd. Nikki Blackketter, Jazmine Garcia, Lexx Griffin, Lainey Bopster, Steve Cook, Bradley Martin a Paige Hathaway jsou ve světě fitness přímo superstar. Tyto osobností mají svůj kult fanoušků, který o nich ví prakticky všechno. Gymshark All Access vám nabídne pohled do zákulisí.

V sobotu se na stránkách Aktinu objevil můj rozhovor s borcem, kterého máte možnost vidět v následujícím videu. Petr Bui si totiž zatrénoval s Alešem Lamkou, který je známým českým fitness youtuberem. Že vám jméno Aleš Lamka něco říká? Kromě toho, že jsem s Alešem udělal rozhovor pro Aktin někdy koncem října, nebo začátkem listopadu, je to také jeden z našich nejlepších závodníků v kategorii men’s physique. On totiž na podzim vyhrál téměř vše, co se vyhrát dalo. Videa Aleše jsou super. My se jdeme věnovat videu, ale vy si předtím klidně zadejte jména obou borců do vyhledávače vpravo nahoře a přečtěte si nejdříve rozhovory.

Jak Aleš, tak i Petr, jsou v přípravě na jarní mistrovství soutěže. Oba vypadají docela dobře, jsou ve formě, proužky lezou, žíly lezou a forma tam je každým týdnem lepší a lepší. Video z tréninku nohou je tedy pěknou ukázkou toho, kde oba aktuálně jsou. Aleš sice do physique nohy nepotřebuje, ale nohy samozřejmě cvičí. Trénink miluje. A Petr? Končetiny jsou jeho dominantou. Trénink rozhodně nebyl takový, jaký vídáte u profíků. Kluci nic jen tak nepumpovali. Jely se dřepy. Těžce. Druhým cvikem byl pohyb, který jsem viděl vůbec poprvé. Dřepy t-barem. Zatím jsem tento cvik viděl jen v opačném provedení jakožto simulaci rumunských mrtvých tahů. Zajímavé. Cvik číslo tři – peklo předkopávání. Tady se oba dost vyřádili. Čtvrtým cvikem byl opravdový kvadricepsový démon – hacken dřepy s osou s podloženýma patama. Kdo nezkusil, tak neví, jak tento cvik bolí a jak při něm pracují svaly těsně nad kolenem. Peklo! Pro kvadricepsy tohle stačilo a kluci pokračovali cvikem, který si hlavně Aleš hodně užíval. Zakopávání s gumičkou. Pro mě aktuálně pumpovací cvik číslo jedna pro hamstringy. Se stroji na zakopávání se to vůbec nedá srovnávat. Napětí je zde mnohem lepší po celou dráhu pohybu. Druhým cvikem na hamstringy byla variace glute-ham raises v domácích podmínkách. Po hamstringách pak ještě „lehce“ proštípat lýtka a břišní svaly a šlo se na finisher, kterým byly dřepy. Jak to vypadalo, uvidíte ve videu. Chudák Petr. Na něco takového není zvyklý. Možná nám i do komentářů napíše, jak se mu po tréninku regenerovalo. Vsadím se, že spodek kvadricepsů a hamstringy cítil víc, než normálně.

Do you even Youtube je jako vždy dlouhý a tentokrát tu je i jedno vážně dlouhé video, u kterého se musíte soustředit. V takovém případě se vždy snažím jako poslední video přidat něco, co je trošku volnější. Odpočinkové. Člověk si jen sedne na gymnastický míč a sleduje video jako by se díval na televizi. Tím dnešním videem je taková kompilace Matta Oguse a jeho seriálu Matt Versus 3.0. Matt tento seriál ukončil 4 týdny před svou soutěží z jednoho prostého důvodu. Splnil si už všechny cíle, která aktuální příprava měla, máme-li mluvit o jeho postavě. Má nejlepší formu, je nejlepší, jaký kdy byl. Jak probíhala jeho cesta za vyrýsováním, se můžete podívat v následujícím videu. Dobře on! A za výběr písničky taky palec nahoru. Alespoň za mě.

zdroj: youtube.com
  •