Adéla Ondrejovičová: "Olympia pre mňa byla výzva"

Aktin Redakce
Aktin Redakce 13. 4. 2016
Uložit článek
Adéla Ondrejovičová: "Olympia pre mňa byla výzva"
Slovenská kulturistika má po Natálii Lenártové-Revajové, která v roce 2014 ukončila soutěžní kariéru, další superstar v kategorii figure. Adéla Ondrejovičová se v loňském roce dostala do povědomí lidí, kteří figure sledovali možná tak maximálně šilhavým pohledem levého oka. Velké úspěchy a účast na Olympii se přehlédnout nedají. Adélu jsem vyzpovídal v týdnech těsně před letošním Arnold Classic, který jsem s ní ještě v průběhu března zhodnotil. Kdo je Adéla Ondrejovičová a kde ji uvidíme příště? To se dozvíte v následujícím rozhovoru.
 

Adéla Ondrejovičová: "Olympia pre mňa bola výzva"

Adélo, představ se prosím čtenářům serveru Aktin.   
Ahojte, volám sa Adela Ondrejovičová, som z Trenčína. Už 8 rokov sa venujem bodyfitness, predtým som robila 7 rokov atletiku. V r. 2014 som získala PRO kartu, odvtedy pôsobím medzi profíkmi.
 
Rok 2015 se ti nesmírně povedl. Pochlub se prosím těmi největšími úspěchy a zhodnoť loňskou sezónu. 
Ako som už spomenula, v r. 2014 som získala PRO kartu. Hneď na prvej PRO súťaži v Anglicku (Bodypower) sa mi podarilo získať prvé miesto a postup na Olympiu, ktorá sa konala v septembri v Las Vegas. Potom som sa ešte zúčastnila ďalších dvoch súťaží. Vo Fínsku som získala 3. miesto a na súťaži v San Maríne som opäť vyhrala a zabezpečila si postup na Olympiu, ktorá sa bude konať v septembri v Las Vegas. 
 
Jak ses cítila v zákulisí a na prknech při loňské Olympii? Přišlo ti, že mezi ty holky patříš, nebo ti při pohledu na některé závodnice spíše klesalo sebevědomí?
Keďže som sa umiestnila na konečnom 14. mieste, čiže v prvej polovici štartovného pole, mala som pocit, že tam patrím. Bola to pre mňa veľká výzva. Samozrejme ak sa chcem posunúť na vyššie priečky, potrebujem ešte zopár vecí vylepšiť. 
 
Latorya Watts dokázala na loňské Olympii porazit Nicole Wilkins. Bylo to asi největší překvapení celého víkendu. Jak hodnotíš Latoryi jako závodnici kategorie figure?
Vyzerala neskutočne už v zákulisí, pre mňa to nebolo žiadne veľké prekvapenie. 
 
Může jí v současnoti někdo porazit, pokud ona nepokazí formu? 
Myslím si, že jedinou súperkou, ktorá ju môže poraziť, zostáva Candice Lewis – Carter.
 
Jsi kvalifikovaná na letošní Olympii, ale rozhodla ses, že si zasoutěžíš na Arnold Classic v Columbusu. Byla pro tebe účast na Arnoldu něčím výjimečným?
Štartovať na Arnolde som sa celkom tak nerozhodla. Vybrali ma spolu s ďalšími 13 pretekárkami, čo si veľmi vážim. Tak ako na Olympii som bola v mojej kategórii jediná pretekárka z Európy. 
 
Arnold Classic pro tebe znamenal desáté místo v konkurenci špičkových závodnic kategorie figure. Jaké máš z celé soutěže dojmy a jak jsi spokojená s výsledkem a předvedenou formou?
Aj napriek tomu, že som mala na prípravu malo času, s formou som bola spokojná. V silnej konkurencii i s 10. miestom som spokojná, splnila som si svoj ciel.
 
Co tě čeká mezi Arnoldem a Olympií dál? Plánuješ ještě někde soutěžit, nebo si dáš pauzu a zkusíš se připravit až na Olympii?
Teraz sa dám dohromady zdravotne (operácia brucha), a potom sa budem snažiť čo najlepšie pripraviť na Olympiu. Podarilo sa mi nominovať, a tak sa môžem zameriavať na tejto súťaži ďalej.
 
Jak vypadal tvůj tréninkový rozpis v přípravě na Arnolda? 
Mám nového trénera Janka z Muscleking.sk, ktorý mi pomáha nielen formou sponzoringu, ale túto sezónu sa stal aj mojim trénerom. Trénovala som dvojfázovo, prvá časť sa pozostávala z kardia a druhá zo silového tréningu. Skúšali sme nový tréning FST7, ktorý mi Janko prispôsobil na mieru.
 
Co jídelníček? Šel by rozepsat například v den, kdy jsi měla cvičit nohy?
 
 • Raňajky - 4 x vaječné bielka, 25 g. vločky, 50 g. paradajok, glutamín, BCAA a vitamín C.
 • 2. jedlo - 50g. brokolice, 150 g. losos (tuniak), hovädzie aminokyseliny
 • 3. jedlo - 100 g. kuracie prsia, 50 g. zelená fazuľa 
 • 4. jedlo - 50.g. kuracie prsia, 50.g. paradajok 
 • 5. jedlo - 75 g. kuracie prsia, 50 g. zelené fazuľky
 • Pred tréningom BCAA a spaľovač tuku
 • 6. jedlo - 75 g. kuracie prsia, 2 x Proteín. 
 • Pred spaním kazeín, omega-3, ,multivitamín a multiminerál
Adélo, zvedl se s velkými úspěchy v profi táboře zájem o tvou osobu jak u fanoušků, tak i u sponzorů? Kdo tě aktuálně podporuje v tom, v čem jsi tak dobrá?
Jasné, myslím si že záujem fanúšikov stúpol. Tak ako aj po minulé roky mojim stálym sponzorom zostáva Muscleking.sk, ktorý ma zásobuje doplnkami výživy počas celého roka. Dokonca chalani z Muscleking sa so mnou zúčastnili aj na súťaži v San Maríne, čo si veľmi vážim. Ďalej sa chcem poďakovať Miške Sallut za najkrajšie plavky, aké som kedy mala, a firme FitKoření za 100 % prírodné koreniny. 
 
Adélu můžete sledovat na Instagramu, Facebooku  
 
Poděkování za svolení k zveřejnění fotografií patří Michalu Rusinovi z http://www.rusinafoto.sk/  
 

Přidej se k 32 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________