Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 16/2016

Do you even Youtube - 16/2016

Další pokračování "Do you even Youtube" je zde a s ním, i ta nejlepší videa ze světa kulturistiky a fitness, a to včetně například "strength wars" s Kyptovou, Beranem, Kladivovou a Kejíkem. 

Do you even Youtube - 16/2016

Na následující video čekalo v České republice asi hodně lidí. No. Nevím moc přesně, co k tomu napsat. Začnu tím jednoduchým. Popíšu to, co je jasné. Jednalo se o druhý díl českých Strength Wars, ve kterém se utkaly dva týmy dvojic. Tou první byli kulturisti Pavel Beran s profi závodnicí Katkou Kyptovou. Druhou dvojici tvořili vzpěrači Tomáš Kejík a Pavla Kladivová. Disciplíny byly následující:

  • Muži: 20x 105kg bench press
  • Ženy: 20x klik ve stojce
  • Muži: 15x 80kg přemístění
  • Ženy: 15x 80kg čelní dřep
  • Tým: 100 trhů s jednoručkou

K závodu samotnému jsem původně napsal slohovku. Smazal jsem ji. Proč? Píšu přeci svůj názor na všechno. Důvodem je to, že tvůrci dali jasně najevo, že je kritika nezajímá. Jsou spokojeni s formou, jakou je to točeno a chyby si nepřipouští. Nevadí. Jejich věc. Čtenáři by všam měli vědět, že se za svůj názor stydět nemusí. Pokud se vám tento díl líbil, tak ho sdílejte, říkejte o něm lidem a poděkujte tvůrcům. Pokud se vám to nelíbilo, tak svou nelibost dejte najevo. Napište, co bylo špatně, proč to bylo špatně a k tomu také nějaký nápad, jak to zlepšit. Bez nápadu pro zlepšení je totiž kritika většinou k ničemu. Já si svou kritiku nechám pro sebe, protože nechci radit lidem, kteří o to nemají zájem.

Po asi 2 měsících se do Do you even Youtube vrací reality show Beauty & Braun, což je pohled do života Braunovců, PJe Brauna a Celeste Braun. Epizody vychází každý týden, a proto si šetřím do DYEY jen ty nejlepší a nezajímavější. Ta poslední, která se objevila na Youtube, je vážně hodně našlapaná! Objeví se v ní totiž plno známých osobností a dokonce i můj kamarád Joe z Anglie! Pojďme na to!

Prvním zajímavým segmentem je pracovní návštěva Roba Baileyho. Rob spolupracuje s PJem Braunem a Aaronem Singermanem na několika projektech a tím hlavním je značka Run Everything Labs, jejíž tváří je právě on a jeho žena Dana Linn Bailey. Rob byl na Floridě řešit budoucnost této značky, vývoj nových produktů a plno dalších věcí. Spolu s ním byl pak na Floridě i jeho asistent Ragz (Austin), kterého snad všichni znáte z FlagNorFail videí.

Dalším zajímavým bodem videa byla návštěva nového profíka! Regan Grimes vybojoval profi kartu v Brazílii dva týdny zpátky a cestou domů se zastavil na Floridě, aby si užil teplého počasí a nafotil něco s místními fotografy. V Kanadě je totiž stále zima a venku bez trička to není žádné terno. Jeho přítelkyně (a od neděle i snoubenka) Valeria je navíc sponzorována Prime Nutrition a Blackstone Labs, takže mohl tento pár spojit zábavu s prací. Zde pak můžete vidět i Joa. 5 vteřin slávy a je z něj Youtube celebrita! Regan si od PJe vyslechl hodně příběhů, které se vztahovali k němu. Podle PJe má Regan potenciál být kulturistou, který bude na úrovni Dennise Wolfa. Opravdový obr s tělem ve tvaru X. A takový kulturisté jsou hodně nebezpeční a je velmi těžké je porazit, pokud ve startovním poli není někdo opravdu hodně široký.

Pokud se na internetu objeví dobré video z crossfitu, tak musí být také v Do you even Youtube! Za tohle video mě ale moc nepochválíte. Tohle je totiž opravdu detailní pohled do zákulisí Crossfit Games, který je nejen dobře udělaný, ale hlavně také rozsáhlý. První část má 73 minut a ta druhá (zatím jsem ji neviděl a nevím, jestli je poslední) přes 40 minut. Toho času na zhlédnutí videí si budete tedy muset nalézt vážně dost.

Behind the Scenes videa jsou pro mě téměř vždy více zajímavá, než závod samotný. Baví mě. Baví mě sledovat, co se děje v místech, kam se většinou nedostanou „normální lidé“. Líbí se mi, že jsou vidět lidé, o kterých bychom třeba ani nevěděli. Člověk si pak vždy o něco lépe uvědomí, „co to všechno obnáší“ ať už pro pořadatele, nebo pro závodníky. V tomto videu se k vám navíc dostanou bezprostřední dojmy závodníků po WODkách, což je také něco, na co se já osobně rád dívám. Člověk se z toho občas může něco zajímavého naučit. Rozhovory s Froningem jsou vždycky zajímavé, protože se trošku rozmluví i o strategii, kterou on vždy vynikal. Video je pro mě osobně také skvělou možností sledovat Camille Leblanc-Bazinet, do které jsem ne zrovna lehce zakoukaný. Je úžasná! Musím s tím stalkingem přestat! Pokud nemilujete Camille, tak vůbec nezoufejte. Rozhovory jsou zde snad s každým, kdo soutěžil. Na své si přijde úplně každý. Užijte si to! A dejte mi vědět, jestli jste si udělali čas i na druhou část.

Chcete vidět tu vůbec nejtěžší sérii v historii kalisteniky?  Komplex s vlastní vahou, do kterého byste asi nikdy nešli? Tohle je opravdu něco. Pohodlně se usaďte, opřete se o opěrky, uvolněte spodní čelist a nechte vaší bradu, ať spadne k zemi. Mě spadla na zem dost rychle. Tenhle komplex je vražedný! Vadym Oleynik rozhodně nemá problém cvičit tvrdě. Co se mu ve videu povedlo? Ve videu bez odpočinku odjel následující sekvenci cviků:

  • 4MU (muscle-up) - 1PU (pull-up = shyb) - 3MU - 2PU - 2MU - 3PU - 1MU - 10 DIPS (klik na bradlech / na hrazdě) - 4PU
  • 30 PUSHUPS (klik na zemi)
  • 4MU - 1PU - 3MU - 2PU - 2MU - 3PU - 1MU - 10 DIPS - 4PU
  • 30 PUSHUPS

Celé mu to trvalo 6 minut a bylo to peklo! Troufáte si někdo? Vadym nešel jsem přes bolest a pot, musel pokračovat i přes slzy. Rozhodně to není pro každého.

Vybrat poslední video mi dalo hodně zabrat. Měl jsem tu videa od Christaian Guzmana, Nikki Blackketter, Matta Oguse (skončil na druhém místě a vypadal na prknech mnohem hůř, než v týdnech před soutěží), Fouada Abiada, Regana Grimese, Jasona Genovy, Dallase McCarvera, Aarona Clarka a plno dalších osobností z fitness a kulturistiky. Tentokrát jsem tu však chtěl mít také nějaké české video z kulturistiky, a tak jsem vybral poměrně dobře udělané video sprostého juniorského kulturisty Tomáše Koutníka, který obsadil mezi muži na mistrovství Čech v kategorii do 75kg první místo. Republiku pak vynechal a soustředit se bude na juniorské mistrovské soutěže.

Ve videu tento, podle mého názoru, nadějný český kulturista z týmu Grznár cvičí tvrdě, což se v Česku moc nevidí. A už vůbec ne před soutěží. Kdo sleduje české kulturisty na Youtube, tak ví, že jsou v tréninku hlavně stroje a rozsah opakování je 12 až 20. Já proti tomu mám hrozně moc, ale to je moje věc. Taková videa se však v DYEY neobjeví. Funguje ten trénink? Jasně. Neříkám, že ne. Ale kulturista jako Tomáš Koutník podle mě cvičí líp, což uvidíte ve videu. Těžké čelní dřepy, mraky výpadů, glute-ham raises nebo lýtka s kontrakcí? To mě baví. To je trénink, který já považuji za těžký, ale i chytrý. To je trénink, který podle mého názoru vybuduje svaly, které budou na prknech vypadat dobře. Snad vás to bude bavit taky.

zdroj: youtube.com
  •