Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 17/2016

Do you even Youtube - 17/2016

Pokračování "Do you even Youtube" je zde, a s ním i ta nejlepší videa ze světa kulturistiky a fitness, se kterými jsme se setkali v posledním týdnu. Co všechno se událo, a co bylo například součástí AMIX Patriot cupu? 

Do you even Youtube - 17/2016

Týden po německém FIBO se uskutečnila další akce, kterou si nemohl nechat ujít tým AMIXu. Jednalo se o AMIX Patriot Cup, který se konal na Slovensku. Konkrétně východě Slovenska v opravdovém srdci východní Evropy prý až někde u města Vladivostok. Uffff, to musela být pro část českého týmu AMIXu opravdu dálka. Na soutěž se jel dokonce podívat i Dennis Wolf, kterého čekaly všechny ty povinnosti jako je podpisovka, povídání s fanoušky a exhibiční vystoupení. Video je vlastně takovým vlogem, nebo videoreportem, ve kterém pak kromě Dennise uvidíte hlavně i Milana Šádka a zbytek AMIX týmu, který měl na AMIX Patriot cupu ještě Mariana Čambala, který zrovna začal přípravu na letošní soutěže. Dennis si ve videu zatrénuje, to je přeci nutnost před večerní exhibičkou. Tu můžete na videu vidět dokonce celou. Dennis patří v IFBB profi lize mezi ty vůbec nejlepší, máme-li mluvit o pózování. Umí držet pózy, má skvělé přechody mezi jednotlivými pózami, cit pro rytmus a jeho exhibiční vystoupení vždy vypadá jako umění. Je to prostě vystoupení. Fanoušci si pak vždy přijdou na své. Dennis byl navíc ve skvělé formě, což všemu ještě přidalo něco navíc. Od organizátorů soutěže pak Dennis, ale i další profíci, obdrželi „ďakovný list“, který můžete najít třeba i na facebooku Milana Šádka. Moc hezké! A díky Ondrovi Cecetkovi za dlouhé video. Vím, že jsou dnes v oblibě opravdu krátká videa klidně od 40 do 120 vteřin, která slouží jako shrnutí delších akcí. To mě nebaví. Ani už je nezapínám. Čtvrthodinové video zapnu ale vždycky. Opravdu se z něj totiž dozvím, co se dělo. Zjistil jsem například to, že Milan má rád pistáciovou příchuť proteinu.

In the Iron Asylum je seriál videí, který má už pěkně dlouhou tradici na stránkách RXMuscle. Mám dojem, že je zde od února 2009, ale možná se pletu. Objevilo se v něm stovky kulturistů. Neznámí mladí kulturisté, budoucí profíci, ale i ta největší jména kulturistiky. Tentokrát nás čeká trénink s profíkem v kategorii do 212 liber Shelby Starnesem, který se však živí hlavně jako prep coach. V USA má velké jméno především jako poradce pro ženy v kategoriích figure a women’s physique. Na loňské Olympii měl v těchto dvou kategoriích, tuším, 10 závodnic! Shelby své klienty trénuje jen online. Osobní tréninky v posilovně už nevede. Rozhovor ve videu, který se Shelbym udělal Dave Palumbo, je hodně zajímavý. Souvisí však hodně s tím, co patří do profesionální kulturistiky a žádný profi kulturista se bez toho neobejde. Proto musíte brát všechno z toho, o čem Shelby mluví, s vědomím, že naturální kulturista to bude mít jinak. Shelby ví, že se mimo přípravu zlepšovat nebude. Hladina testosteronu při jeho „off“ fázi je 10krát, možná i 20krát, nižší ve srovnání s tím, kam se jeho testosteron dostává v „online“ fázi. Kulturista je pak rád, že si ty svaly udrží. A o to se Shelby snaží. V „off“ fázi je jeho cílem být zdravý a připravit tělo na přípravu, během které může nabrat nové svaly a zároveň se dostat na to extrémně nízké nezdravé procento tuku, které musí mít každý kulturista, který chce na soutěži uspět. To by bylo vše k tomuto tématu. Jak vypadá jeho trénink? Velký důraz na negativku a ještě větší důraz na zatínání svalů. Jinak nic speciálního. Možná si na některém cviku najdete něco, co bude vyhovovat vám. A možná se najde i někdo, kdo bude mít na Shelbyho kecy za ty dřepy. Třeba já. Ty dřepy byla hrůza, že? Jinak ale zajímavé video. Shelby má lidem co říct. A vlastně i ukázat. Na konci videa pózuje stehna a vypadá to fakt dobře! To pak můžu mít kecy jaké chci, ale výsledky jsou hlavní.

Na tohle video jsem se hodně těšil! Video ze společného tréninku Christiana Guzmana, Steva Cooka, Omara Isufa a Bradleyho Martina v Do you even Youtube prostě chybět nesmí. Protože už jedno delší tréninkové video v dnešním DYEY máme, tak přidávám video od Steva, které je uděláno spíše jako motivační video. Písnička a nějaké ty záběry při tréninku, ze kterých toho sice moc poznat nejde, ale každého to baví. Ani jeden z kluků není kulturista. Omar je spíše na silové sporty. Bradley je vyloženě Youtube celebrita, která zvládá cvičit s naprosto parádní technikou a má brutální sílu. Steve Cook? To je jeden z nejlepších men’s physique závodníků na světě. Podle mě ten vůbec nejlepší. A Christian? Ten také závodí v kategorii physique, ale jeho hlavním zájmem je Youtube a jeho obchodní značky. Kluci nejsou kulturisti, ale jejich videa jsou stejně zajímavější než to, co na net pouští třeba Shawn Rhoden. Žádné brutální objemovky a tréninky v mikinách. Ne. Prezentovatelná forma po celý rok. To se mi líbí. Líbí se to i statisícům dalších fanoušků, kteří svůj zájem dávají najevo sledováním videí, nakupováním obchodních předmětů a focením se s jejich oblíbenými závodníky na expech jako je FIBO nebo Bodypower. Někomu se tohle možná nelíbí a na internet bude psát, jak se FIBO mění k horšímu. No možná pro někoho. Možná pro hardcore kulturistiku. Ale pro lidi, kteří si nehrají na nějaký hardcore a 110% tohle a 200% tamto? Fitness průmysl vypadá s každým týdnem líp a líp. Jasně, pořád se budou objevovat lidé, kteří dělají věci špatně. Pak už je ale na divákovi, jestli je bude sledovat, nebo dá přednost někomu jinému. Každý si může vybrat sám.

Dnes v DYEY nechybí ani video ze Supertraining Gym v Kalifornii. Denovo tým si do této posilovny přišel zatrénovat a u toho samozřejmě nesměli chybět Mark Bell se Silent Mikem. Ptáte se, co je to Denovo tým? Je to tým lidí, kteří jsou podporování firmou Denovo Nutrition, která je ve světě fitness ještě docela nová, ale zato má poměrně dobrou reputaci. Kdo je v týmu? Asi jen naturální sportovci, které můžete znát hlavně ze soutěží v trojboji, nebo naturální kulturistice. Ve videu se objeví například Ryan Dorris, Kattie Anne Rutherford nebo LS McClain. Hodně silní lidé! Pokud máte rádi silové tréninky, nebo konkrétně silový trojboj, tak je tohle video přesně pro vás. Holky na videu ale nejsou žádná ořezávátka. 100ka na dřep? To je rozcvička. Tady se dřepují váhy, které v českých posilovnách dřepovat moc lidí nevidím. No dobře, ono ty dřepy zase tolik lidí nejezdí. Teď jsou v módě stroje. Na celém videu je stejně nejlepší to, že se dokáže dát dohromady taková obrovská parta lidí, kteří trénují vlastně úplně stejně. Všichni pak v tréninku jedou dřepy a mrtvoly a atmosféra pro zvedání těžkých vah je prostě dokonalá. Tohle musí být opravdu parádní zážitek. Já zažil „srazy“, kde se sice lidé někde sešli a šli zvedat železo, ale každý pak cvičil jinde, tvořili se skupinky a celkově to bylo nic moc. Tohle vypadá parádně.

Na konec dnešního Do you even Youtube znovu přidávám video, u kterého můžete vypnout, na nic nemyslet a užít si to. Nejlepší a nejsledovanější motivační video za poslední týden ze z dílny Makaveli*Motivation a jmenuje se 24/7 lifestyle. V hlavních rolích ti nejlepší kulturisti světa. Jay Cutler, Ronnie Coleman, Dennis James a mnoho dalších. Přeji hezký týden.

zdroj: youtube.com
  •