Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 18/2016

Do you even Youtube - 18/2016

Osmnácté pokračování "Do you even Youtube" je zde a sním i ta nejlepší videa, která se objevila v tomto týdnu na populárních kanálech Youtube. Co všechno jste mohli vidět? 

Do you even Youtube - 18/2016

Kai Greene je opravdu jedinečná osobnost profesionální kulturistiky. Na světě není nikdo, kdo je mu podobný. Chování, postava, tvary svalů, tréninková filozofie, přístup k životu, kulturistice nebo to, jak mluví. Navíc je Kai kulturistou, který je pro mnohé už 6. rokem nejlepším kulturistou na světě. Jediným jeho soupeřem je vlastně Phil Heath, který mu všechny ty Olympie sebral a rozhodčí ho dali vždy před Kaie na první místo. Kai Greene má i tak tu vůbec největší a nejloajálnější fanouškovskou základnu mezi profi kulturisty. Lidé ho sledují, zajímá je a motivuje. Kai si to moc dobře uvědomuje a jeho nová značka Dynamik Muscle (stále ji není ani rok) je jeho možností, jak lidem něco vrátit a šířit další z jeho filozofií. Pro nás to tedy znamená více videí, kde vidíme Kaie trénovat a předávat to, čemu on věří. V posledním videu, které vyšlo v neděli v noci, nás Kai učí, jak spojit mysl se svalem. Učí nás technice cvičení, která podle něj vede k co největší aktivaci procvičované partie. Učí nás něco, co je naprosto nezbytné, pokud chce člověk s průměrnou genetikou vypadat symetricky a cvičit, pokud možno, celý život bez zranění.

Kaiovi a jeho týmu za tohle video patří palec nahoru! To je video, které mají do světa pouštět profíci, které sledují mladí kluci a holky, a chtějí se naučit něco, co je posune dopředu.

A jen tak mimo ještě jedna prosba pro vás, fanoušky. Pokud byste se Kaie měli zeptat na jednu věc, co by to bylo? Napište mi na e-mail guruhonza@gmail.com a dost možná získáte na vaší otázku odpověď.

Těch palců nahoru by bylo tento týden víc. Další video, které si jej zaslouží, je od manželů Borkovcových pro jejich Youtube kanál Bodyflex Fitness. Jiří Borkovec a Karolína Borkovcová se spolu vydali do pražské Olympie (ne ta na Opatově), aby si jeden z nich zacvičil s Lukášem Topinkou a druhý to všechno natočil. Nevím, jestli je potřeba protagonisty videa představovat. Jiří Borkovec je kulturistou, který toho ve svých mladých letech dosáhl strašně moc a pyšnil se postavou, která slibovala obrovský potenciál. Troufnu si říct, že v ČR neměl svými tvary konkurenci. Jeho žena Karolína je jednou z nejlepších opravdu osvalených žen na české kulturistické scéně. Dokonce bych ji svalovým rozvojem přirovnal k Daně Linn Bailey, jen bych řekl, že je na tom Karolína lépe tvarově. A Lukáš Topinka? Jeden z mála lidí, kteří soutěží v IFBB naturálně. Jeho juniorské úspěchy, kde porážel třeba i Milana Šádka, jsou důkazem jeho morálky. Rozhodně to je někdo, koho se vyplatí sledovat. A i podporovat. Což ostatně dobře ví právě Jirka Borkovec, který Lukáše sponzoruje. Lukáš je i v jeho kulturistickém týmu. Ve videu uvidíte Lukáše a Jirku při společném tréninku vrchní poloviny těla. Lukáš tento trénink absolvoval, tuším, den před začátkem superkompenzace. Navíc už se nacházel v období, kdy cvičil trojfázové tréninky, což jsou v jeho případě dva silové tréninky a jedno kardio ráno. No prostě peklo. Ve videu vás čeká povídání o Lukášově přípravě, jeho názor na trend sponzorství v dnešní době, Lukášovo pózování a také ten dost možná nejbrutálnější triceps v české kulturistice. Opravdu skvělé video, které bude bavit snad každého, kdo se zajímá o kulturistiku.

Doma ještě chvilku zůstaneme. Čeká nás další tréninkové video dvou českých kulturistů. Tentokrát se jedná o dva mladé kluky se slušným potenciálem. Oba umí cvičit, oba to cvičení baví (alespoň z toho, co je vidět ve videu) a do toho je navíc video točeno opravdu dobře, proč se na něj nepodívat, že? Jen ještě lehké představení. Vojtěch Trnka je absolutním mistrem ČR v kulturistice pro rok 2016 a může se pyšnit opravdu skvělými proporcemi. Tomáš Koutník zničil svou kategorii na mistrovství Čech v kategorii do 75kg a teď půjde juniory.

V tréninku jedou borci záda a trénink rozhodně není žádná flákačka. V přípravě na soutěže nemá ani jeden z nich mentalitu, že trénink musí být nějaké hloupé vypalovačky, díky kterým ty svaly vylezou a budou vidět proužky. To je samozřejmě hloupost. Kluci jedou základní cviky. Těžce. A pokud možno perfektní technikou při všech opakováních. Technika Vojty mě hodně zaujala. Tam je opravdu vidět, že ví, na čem chce pracovat, a tomu je i uzpůsobena technika jednotlivých cviků. Možná česká verze Kaie Greena? Uvidíme za pár let.  Mě tenhle trénink rozhodně bavil. Jedna supersérie a celkově tuším 6 cviků včetně těžkých mrtvol. To je paráda!

Videa tento týden jsou opravdu dlouhá a našlapaná. Vím o tom. Snad na ně budete mít čas, protože všechna opravdu stojí za to. Tím dalším je kolaborace Mika O’Hearna s CT Fletcherem. CTho moc rád nemám. Ne kvůli tomu, že by to nebyl parádní člověk, nebo kvůli kvalitě jeho videí. To rozhodně ne. CT je strašně zajímavý chlápek, který motivuje statisíce lidí a jeho videa patří mezi to nejlepší, co do kvality. Můj problém je spíše s tím, jak cvičí. Proto vždy doufám, že se lidé jeho technikou neinspirují. To by totiž mohlo dopadnout hodně špatně. CT si v tréninku s Mikem odjel ruce a i přesto, že jeli trénink stejný, tak oba cvičili úplně jinak. Mike to rozhodně nebral vážně, takže techniku tolik striktní nedržel, ale stále to bylo úplně něco jiného, než to, co předváděl CT. Za to jsem byl opravdu rád. Mike je skvělým vzorem. Byla to ale show. 10 sérií o 10 opakováních v jednom cviku je peklo a zkusit si to může úplně každý. Kupříkladu nejlepší naturální kulturista současnosti Doug Miller jezdí 10x10 na ruce pravidelně. A to formou supersérií. Ten trénink jste ale už viděli. V DYEY se objevil. Na ruce super protokol. Celkově je trénink na videu šílenost, půjdete do něj někdo? Já myslím, že ano. Je to přeci výmluva odjet na ruce v tréninku 60 sérií.

Na konec už raději něco kratšího. Vybírám video ze společného tréninku dvou kanadských profíků. Tím prvním je Regan Grimes, který se po zisku druhého místa ve své kategorii na Arnoldu v Ohiu rozhodl bojovat dál, aby se pak o měsíc později vydal na jižní polokouli, kde v brazilském Riu vybojoval absolutní titul na Arnold Classic amateur, což mu zajistilo zisk profesionální licence. Tím druhým je Paulo Almeida, jehož přezdívka „the freak“ k němu dost sedí. Paulo získal profi kartu teprve loni, když porazil mimo jiné i dalšího kanadského profíka Rona Partlowa (tomu profi karta o jedno místo unikla tuším 10krát a loni by unikla zas, kdyby ji nezískal jako masters závodník). Paulo se chystá na Bodypower v Anglii, což znamená, že si zasoutěží už za dva týdny. Poté plánuje samozřejmě domácí soutěže v Torontu, Vancouver a nejspíš i Chicago. A co Regan? Ten si dává pauzu a profi debut si odbyde příští rok buď v Riu, nebo na domácí soutěži v Kanadě. Takže Toronto nebo Vancouver. Kanaďani vůbec rádi soutěží doma. Podpora fanoušků je zde obrovská. V tomto videu si oba odjeli nohy a bylo se na co dívat. Paulo je opravdu monstrum a i on v tréninku cvičí s důrazem na techniku.

zdroj: youtube.com
  •