Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 19/2016

Do you even Youtube - 19/2016

Další pokračování "Do you even Youtube" je zde, a s ním i ta nejlepší videa ze světa kulturistiky a fitness, která proběhla v tomto posledním týdnu streamovým kanálem Youtube. Co všechno se událo ve světě kulturistiky a fitness? 

Do you even Youtube - 19/2016

Nejlepší video za poslední týden? Tady není o čem. Je to Meathead Millionaire klip, ve kterém si zahráli lidé z Supertraining gym, která nedávno oslavila své 10. narozeniny. Klip, který je hlavně jednou velkou legrací, zrežíroval Markův bratr Chris Bell, kterého všichni známe jako tvůrce dokumentu o anabolických steroidech Bigger Stronger Faster*, nebo nově dokumentu o zneužívání léků na předpis Prescription Thugs. Oba filmy mimochodem vřele doporučuji. Ten druhý se dokonce v americké společnosti stává tématem k diskuzi. V klipu si zahrál například i nejsilnější kulturista v historii Stan Efferding, který drží po celý rok naprosto brutální formu. Ve videu ji prodal skvěle. Rap ve videu přináší plno hlášek, které se možná i uchytí. „I Got 99 Problems But A Bench Ain't One“ – „Mám 99 problémů, ale bench mezi ně nepatří.“ To je má vůbec nejoblíbenější hláška z videa, která sice není žádnou novinkou, ale lidé ji určitě začnou používat o něco víc. No je to sranda. Povedené video a obrovský palec nahoru. Já písničky neposlouchám, takže o rapu nic nevím. Tohle mě ale bavilo. Krásný dárek od Marka pro všechny, kteří jsou jeho fanoušky.

Dalším videem, které si určitě zaslouží být v DYEY, je sestřih toho nejlepšího z Czech Weighted Workout Battle 2016, což byla soutěž v Rawliftingu. Jednalo se o kalisteniku s přidanou zátěží, kde mezi sebou bojovali kluci i holky ve váhových kategoriích. Šlo o maximální výkony u dřepů (3s pauza dole naboso, shybů a kliků na bradlech v jedné soutěži a o podobné disciplíny v další soutěži, která byla s menší zátěží, a proto pro víc opakování. Na soutěž se přijeli podívat i zajímaví hosté, které třeba někdo z vás sleduje na Youtube, nebo dalších sociálních sítích. Pro mě dva nejzajímavější hosté jasně LittleBeastM a PowerExplosive. Oba jsou světoví v tom, co dělají. Vše samozřejmě pod režií Adama RAW, který má ve světě tréninku s vlastní vahou obrovské jméno. Dokonce bych řekl, že je v ČR slavnější, než někteří špičkoví kulturisté. Na videu uvidíte vynikající výkony, o kterých byste si ani nemysleli, že jsou v lidských možnostech. Já se původně chtěl zúčastnit už letos, ale bohužel nebyl čas na pořádnou přípravu, kterou takovýto závod vyžaduje, pokud se člověk chce umístit co nejlépe a respektuje obrovské kvality všech soupeřů. Každopádně za rok bych se na soutěži moc rád ukázal, půjdete do toho někdo semnou?

Následující video jsem do Do you even Youtube plánoval zařadit hned při jeho sledování. Profík kategorie classic physique mě velmi zaujal jak svou postavou, tak především jeho přístupem k tréninku, ve kterém předvádí perfektní techniku u všech cviků. Jméno Arash Rahbar si zapamatujte. Podle mě totiž tenhle borec vyhraje první classic physique Olympii. Proč si to myslím? Arash v kombinaci s perfektně zvládnutými postupy v tréninku a vynikající genetikou navíc spolupracuje s tím pro mě vůbec nejlepším koučem v kulturistice, kterým není nikdo jiný, než Chris Aceto. Výsledkem spolupráce těchto dvou lidí pak bylo vítězství Arashe na profi soutěži v Pittsburghu, kde porazil mimo jiné i Darrema Charlese. Postavou, kterou ukázal na prknech, se pro mě osobně stává spolu s Danny Hesterem hlavním favoritem pro Olympii. Ve videu, které přikládám, trénuje Arash záda a paže. Já myslím, že si to užijete. Tohle je člověk, kterým se v tréninku určitě můžete inspirovat. Jeho tréninky i provedení jednotlivých cviků z vás neudělají marody.

Kdo sledujete Do you even Youtube pravidelně, tak víte, že Furious Pete je už roky mým oblíbeným Youtuberem. Je jakýmsi mostem mezi fitness světem a normálními lidmi. V prvních letech jeho kariéry ho živilo soutěžní pojídání, ke kterému se vrací tak často, jak to jen jde. V posledním videu, které přidal Pete na Youtube, si zasoutěžil s dvěma Brity, které zařazuji mezi normální lidi. Kluci vůbec netušili, do čeho jdou. Jednalo se o „Burrito eat off“, což je souboj v tom, kdo zvládne jako první sníst jedno velké burrito. Pete samozřejmě věděl, že mu kluci stačit nebudou, a tak jim dal náskok. Původně počítal s 30 vteřinami, ale celkem brzy bylo jasné, že 30s by jim moc nepomohlo. Jak to celé dopadlo, se můžete podívat na videu. Masakr!

V posledním videu, jako je už nějakou dobu v DYEY zvykem, si můžete hezky odpočinout a u sledování videa na nic nemyslet. Video má sice jen 77 vteřin, ale každá jedna vteřina stojí za to. Kanadská značka Mutant natočila po Arnold Classic úplně perfektní reklamu na svůj předtréninkáč Madness, ve které si zahrálo jedno z vůbec největších monster profi kulturistiky. Johnnie O. Jackson v tomhle videu vypadá naprosto šíleně, což je přesně to, co po čem tvůrci toužili a o co se snažili. Lepšího kulturistu pro podobnou reklamu snad ani nejde najít. Nikdo nemá tak komiksové tvary, jako Johnnie. Brutální záda, kde najdete na svalech další svaly. Masivní hrudník, díky kterému se nikdy nemusíte bát, že do místnosti nejdříve vstoupí váš pupek a až pak prsa. A ty trapézy! Johnnie opravdu vypadá jako monstrum z komiksu. Skvělá reklama, při které byla realizace možná i lepší, než nápad. Wow!

zdroj: youtube.com
  •