Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Michal Velkov - spring season recall 2016

Jan Caha
Jan Caha 19. 5. 2016
Michal Velkov - spring season recall 2016

Ptáte se na to, kdo je jedním z nejúspěšnějších českých crossfiterů současnosti. Ano, nemusíte mířit daleko, Michal Velkov zažívá zářivé jaro, kde sbírá jeden mezinárodní úspěch za druhým. 

Michal Velkov - spring season recall 2016

Aktuálně končící crossfitové dění, by se dalo nazvat halovou sezónou CrossFitu. Zima a jaro v CrosssFitu vždy zanemají množství velmi kvalitně obsazených závodů, a to nejen v ČR, ale obecně po celé Evropě. Ne nadarmo se jich také účastní ti nejlepší závodníci, které v ČR najdeme a máme. No a kde jinde hledat tak skvělou líheň talentů, než v Brně. V místním CrossFit Destiny trénuje dvojice Michal Velkov a Filip Trojovský, kteří se připravují na ty největší eventy po Evropě. Ano, to jsou přesně ti, které jste měli možnost vidět na jednom z našich tréninkových vidíí (přiložených níže), na kterém jim sekundoval náš šéfredaktor Jenda Caha.

Nicméně je květen, na stadióny začínají dopadat první teplejší paprsky slunce, a to znamená, že celé CrossFitové dění, se bude pro následující měsíce stěhovat na otevřené stadiony. Je tedy na čase zrekapitulovat si jarní a pozdně zimní sezónu u prvního jmenovaného a zároveň aktuálně jednoho z nejlepších Čechů na evropském poli CrossFitu. Tím se stal pro začátek tohoto roku Michal Velkov, který absolvoval celou řadu kvalitních závodů. Těmi největšími jsou zřejmě první a poslední jmenovaný. Na velmi známém Central Europe Throwdown skončil Michal jako nejlepší Čech na 10. místě, na tom posledním jmenovaném zatím budeme jen svědomitě mačkat palce. Jaká tedy byla jeho jarní sezóna? 

Únor

 • Central Europe Throwdown 2016 - 10. místo celkově

Březen 

 • CrossFit Games Open 2016 - 3. místo v ČR (400. místo v Evropě ... 28000 atletů se prezentovalo v této kategorii) 

Duben 

 • Battle of Urpin 2016 - kvalifikován

 • French Throwdown 2016 - kvalifikován z 28. místa

Aktuální největším počinem tedy zůstává French Throwdown, který se koná v Paříži, a to již po páté za sebou, a opět pod patronací značky Reebok. Jedná se o jedny z největších CrossFitových závodů v Evropě vůbec. Můžeme se tedy těšit, věříme, že Michal zabojuje a tato soutěž pro něj bude vstupenkou mezi absolutní Evropskou špičku v CrossFitu. Kvalifikace je již za námi. Finálový víkend je naplánován na 18. a 19. června tohoto roku. Kvalitu soutěže popisují i parametry týkající se loňského ročníku. V roce 2015 se kvalifikace zúčastnilo na 2200 závodníků, a to prostřednictvím 4 WOD, které museli splnit během dvou týdnů. V tomto roce je kvalifikace již uzavřena. Michal skončil na 28. místě v kategorii mužů do 40 let, už toto se dá považovt za skvělý úspěch. Držme mu palce. 

Ještě před tímto vrcholem jarní sezóny si Michal střihne generálku na Battle of Urpin, a to 4. června v Bánské Bystrici, kde se koná tato soutěž již od roku 2011. 

Michal Velkov - trénink 

zdroj: youtube.com


Přidej se k 36 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________