Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 20/2016

Do you even Youtube - 20/2016

Kdo nás sleduje velmi intenzivně a pravidelně, tak si včera všiml, že nám zde chybí tradiční "do you even youtube". Ne, nebojte se. Nezapomněli jsme na vás. Honza Kavalír jen trávil celý víkend s hvězdami kulturistiky na BodyPower a vstřebával a připravoval pro vás materiály. 

Do you even Youtube - 20/2016

Mutant na misi je seriál, který ve světě Youtube nemá obdoby. Nikdo nedokáže točit tak kvalitní videa, jako Mutant. Tyhle náhledy do nejlepších posiloven na světě mě vážně baví. V nejnovější misi se Ron Partlow vydal do Dohertyho Gymu v Melbourne, což je Mecca kulturistiky na jižní polokouli. Těžko byste u protinožců hledali posilovnu s lepším vybavením a bohatší historií. Rona bere na exkurzi majitel posilovny a mimo jiné i promotér hned několika Arnoldů Tony Doherty. Co říct k Tonymu? Snad jen to, že je to asi největší osobnost kulturistiky v Austrálii. Tenhle člověk toho dělá pro kulturistiku strašně moc. Celý rok sbírá ta největší jména a zve je k sobě do Austrálie. Když ne soutěžit, tak alespoň na exhibičku a na expo. Australští fanoušci sportu rozumí a Tony ví, že jim musí vždy dopřát to nejlepší. To platí i o největší Doherty’s Gym v Melbourne. Popisovat tuhle posilovnu vůbec nemá smysl. Na to se musíte ve videu podívat sami. Tady nechybí vůbec nic. Fotky na stěnách, stroje na všechno, místnosti podle partií, jednoručky jaké si dokážete i nedokážete představit … a ta atmosféra. Ta historie! Tohle je sen. Tohle je posilovna, ve které se nikdy nemůžete vymlouvat na to, že vám něco chybí.

Moc zajímavé video přidali na svůj Youtube llidé z Crossfit HQ. Dave Castro, ředitel Games, měl u sebe kameramana, zatímco cestoval po celém světě, aby odstartoval jednotlivá WODka pro Open. Hned při tom prvním se podíval do Brazílie! Tam totiž Dave Castro odstartoval ty letošní Open, na které čekali atleti i fandové téměř celý rok. Druhé WODko se odehrávalo v chladné garáži, kde byl jedním z dvou protagonistů Open Live Dan Broflex Bailey. To bylo pro mě osobně na celých Open to vůbec nejlepší WODko a jeho sledování jsem si užil vůbec nejvíc. Pro WOD číslo tři se vydal Dave Castro do Evropy, konkrétně do Milána. V 16.3 si to pak na Floridě rozdal Masters šampion s borcem, který vyhrál mezi náctiletými. I tohle byl skvělý nápad, který jasně dokazuje, že kreativní myšlení jim v Crossfit HQ nechybí. 16.4 se konalo v Coloradu, což muselo být pro crossfittery peklo. Colorado se nachází v dost vysoké nadmořské výšce, a proto je zde všechno složitější než někde u moře, kde je toho kyslíku přeci jen trošku víc. A poslední WODko 16.5? To byla jedna velká show. Rich Froning proti Mattu Fraserovi a poslednímu šampionovi Benu Smithovi. Mimo hlavní přenos si pak zkusil WODko i Dave. Moc hezký nápad a pěkné video.

Hafþór Júlíus "Thor" Björnsson, to je jméno člověka, kterého můžete znát jako Horu (Mountain) z Game of Thrones, nebo jako jednoho z vůbec nejsilnějších mužů planety. Hafþór soutěží jako strongman a aktuálně je mezi 5 nejlepšími siláky na světě. Více jak 180kg monstrum si na videu, které přikládám, zatrénovalo s dvěma profíky kategorie men’s physique. Těmi byli Steve Cook a Jason Poston. Jel se trénink zaměřený na spodní polovinu těla a bylo to peklo. Na dřepy čekalo kluky hned 7 těžkých sérií. Steve se zde dostal na 5 opakování se 180kg. Thor si pohrával s 220kg. Při jeho výšce jsou dřepy extrémní sport a nemá smysl hnát se za nesmysly, když ty dřepy konkrétně u strongmanů tolik nevyužije. Tam je potřeba zaměření na úplně jiné cviky. Po dřepech přišla řada na strongman disciplíny a tou první byl Super Yoke. To je takové obrovské vahadlo a pro strongmany jedna z nejbrutálnějších disciplín, u které hodně trpí spodek zad. Ani na kolena to není nepříjemnější. Na Yoku se fyzíkové dost vyřádili. To samé se dá říct o farmářské chůzi, které šla dobře jak Stevovi, tak i Jasonovi. U kamenů mě také oba překvapili. Má první zkušenost s atlasy bylo jedno velké selhání. Klukům to šlo a to si tuhle disciplínu vyzkoušeli vůbec poprvé. Celkově hodně povedené video. Steve je velký sportovec a Jason rozhodně není nepohyblivá hrouda masa. Tomu to šlo ve videu možná i líp, než Stevovi.

Pokud by se mě někdo zeptal, jaké byly na letošním Bodypower Expu dvě největší a nejpopulárnější značky, tak budu muset říct, že to byly Gymshark a Alphalete. Tyhle dvě značky zastupují lidé, kteří jsou menší, než všichni dobří kulturisté třeba i v ČR. Tohle není žádná značka, která se prezentuje jako hardcore brand. O tom to u nich není. Jejich cílem je zaměřit se na lidi, pro které je fitness pouze jedním z životních cílů, ale kromě toho chtějí mít plno dalších věcí, na které se v životě zaměří. Christian Guzman, Nikki Blackketter, Matt Ogus, Lex Griffin a plno dalších atletů těchto dvou značek jsou přesně těmi lidmi, které chtějí lidé sledovat. Nezajímá je Shawn Rhoden, ve kterém se nikdy nemohou vidět ať už kvůli tomu, že tak vůbec vypadat nechtějí (ano, je to tak, opravdu minimum lidí chce mít 120kg ve svalech). A na tomhle přeci není nic špatného, nebo je? Pokud vám tedy pak někdo bude říkat, že FIBO nestálo za nic, tak je to pouze názor toho člověka, který to píše. Nic víc. Prostě od toho očekává něco jiného. Pokud se ale zeptáte 95% lidí, kteří nejsou zrovna fanoušky hardcore kulturistiky, která často znamená 5 mililitrů tohoto, 3 ccs sem, 2 hodiny kardia za den, DNP a mnoha dalších „metod“, které prostě opravdu nejsou pro každého, tak FIBO a Bodypower rostou každým rokem a je to úžasné. Opravdu každý si přijde na své. No ale to jsem vůbec nemluvil o tom videu, které sem přidávám. A ani o něm mluvit nebudu. Pokud vás zajímá Alphalete a Christian Guzman, tak už vám tohle video na displeji běží.

Nakonec přidávám video od Steva Cooka. Ten totiž přidal na Youtube moc pěkný videolog, který by měl vidět každý, koho zajímá, jak to na letošním Bodypoweru vypadalo z pohledu fitness celebrity. S kým se za den Steve potká? Co celý den dělá? S kým vším si za den zatancuje?

zdroj: youtube.com
  •