Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 21/2016

Do you even Youtube - 21/2016

Pokračování těch nejlepších videí ze světa kulturistiky a fitness, které jsme mohli vidět v posledním týdnu na populárním streamovém serveru. Uvidíte reportáž z BodyPower nebo třeba Phila Heahta a Kaie Greena. 

Do you even Youtube - 21/2016

Je pondělí ráno a já z postele píši nejnovější Do you even Youtube. Procházím videa ve svých záložkách a narážím na video Codyho Montgomeryho. Tohle video musím přidat a je jedno, jak bude kvalitní. 5 lidí mi na Mozolani Classic / Diamond Cupu v Žilině řeklo, že sledují Codyho Montgomeryho, což mě osobně překvapilo celkem dost. Češi a Slováci přece jen nesledují tolik ty kluky v USA, pokud se nejedná o vítěze velkých soutěží. Zajímavé. Já jsem za to rozhodně rád, protože Cody i přes svůj nízký věk, 21 let, skvěle reprezentuje sport, který dělá déle, než mnoho dalších špičkových kulturistů. O čem je následující video? Je to video z tréninkového kempu, který Cody uspořádal asi především pro své fanoušky, nebo i kamarády, u sebe v posilovně. Moc se mi zde líbí technika, kterou Cody učil své „svěřence“ u tréninku zádových svalů. Vůbec mu nebylo jedno, jak je budou cvičit. Opravoval je. Nutil je, aby to cvičili podle jeho představ. Sám Cody vše demonstroval svou precizní technikou. Cody v životě žije podle hlášky „Není na tom nic jiného, než to udělat.“ A tak přistupuje ke všemu. Skvělá morálka v tréninku, jídelníčku, ale i bussinessu. Cody, jen tak dál!

Moc doufám, že se všem líbil můj report z letošního Bodypoweru. Pokud by se našel někdo, kdo si jej nepřečetl, tak k tomu má určitě svůj dobrý důvod. Nevadí. Co takhle video z Bodypoweru od Dany Linn Bailey? To vás zajímá? Rob Bailey a DLB spolu měli v Anglii Austrina (Ragz), který pro ně vše natáčel. A odvedl dobrou práci. Kameru měl v ruce téměř nepřetržitě. Rob na začátku videa, které se natáčelo až doma, mluví o tom, jak moc skvělou zkušenost měli s letošním Bodypowerem. Letos to pro ně nebyl chaos jako v minulosti. Všechno bylo naplánováno do detailů. Bylo to možná až moc. Další skvělou zkušeností byly tréninky v Emporium Gym, kde jsem si dvakrát zatrénoval i já. Dana a Rob si tam ze soboty na neděli zatrénovali s Ulissisem, Bonacem, Kaiem, Philem, Krisem Gethinem a skoro plnou posilovnou lidí. Trénink se odehrával až kolem druhé hodiny ráno, nebylo to peklo, jako v 7 večer. Víte, co bylo na tréninku těchto superstar to nejlepší? Dana se tam vůbec neztrácela. Naopak. Někdo na internetu zmínil, že právě Dana cvičila nejvíc hardcore. No nemůžu jinak, než souhlasit. Poté všichni tři ve videu zmiňují také Musclerage booth, tedy stánek, na kterém jsem letos pracoval i já. Děkuji za moc hezká slova. Byl to parádní zážitek. Dana pak zmiňuje jídelníček, který byl v Anglii tragický. Hodně čokolády a hodně donutů. Co si na BP užili nejvíc? Noční „superstar“ (má charakteristika) trénink, při kterém trénovali Kai s Philem a Phil Kaie dokonce jistil. A to je vše. Pro mě parádní video, které přináší vzpomínky. Pro vás snad další možnost sledovat někoho, kdo vás zajímá.

A víte co? My u toho Bodypoweru zůstaneme ještě chvilku. Sice jsem si Diamond Cup a Mozolani Pro Classic na Slovensku moc užil, ale na Bodypower nezapomenu asi nikdy. Po týdnu mě stále ještě trápí spánkový deficit, který prý už nedoženu. Tentokrát nás čeká video člověka, který měl na Bodypoweru tu vůbec nejdelší lajnu lidí, kteří na něj čekali. Lex Griffin. Lex je atletem značky Gymshark, která poslední asi 3 roky totálně ničí svou popularitou všechny ostatní značky s oblečením. Až letos se ji trochu přiblížila značka Alphalete, kterou vede Christian Guzman. Pokud si tady někdo bude stěžovat, že fitness expa umírají, tak myslím, že tohle video dokazuje úplný opak. Je to živé, je to plné energie a lidé se zajímají přesně o ty lidi, kteří si to zaslouží. Lex na sobě neustále maká a téměř denně přináší svým fanouškům materiál, který splňuje alespoň 1 z 3 věcí, kterou musí mít to správné video z fitness. Zábavní hodnota, originalita a edukace. Lex do těch videí často dostává všechny tři hodnoty. A mimochodem. Od Bodypoweru si letos odnesl cenu nejlepšího fitness sportovce Velké Británie. Soupeři mu byli třeba i velká jména z IFBB, ale nikdo se vůbec nechytal. Z Lexe se za poslední rok stala opravdová fitness celebrita.

Už potřetí se letos v Do you even Youtube objevuje video z přípravy českého kulturisty Tomáše Koutníka. Tentokrát nás čeká úplný závěr jeho přípravy. Video z tréninku paží se odehrává ve Vršovické Olympii a na Tomášovi je vidět, že už je v závěru diety opravdu rozsekaný. Trénink ale stál za to. Však se semnou pojďte podívat. Vršovická Olympie v poslední době není tak populární, jako její Opatovský bráška, ale právě proto je tohle video pro mě zase o něco zajímavější. Naposledy zde pro dobré video trénovali Lukáš Topinka s Jirkou Borkovcem a teď právě Tomáš Koutník. O Tomášovi toho jinak nevím moc. Vím vlastně jen dvě věci. Je to moc dobrý kulturista a miluje trénink. Ty tréninky jsou vážně parádní, což je tady důvod, proč se zde jeho videa objevují. I dva dny před soutěží jede základní cviky a to se mě prostě líbí! Tomáš zvolil v tomto tréninku techniku, během které střídal cviky ve stylu triceps – biceps. Odjedl cvik na triceps v několika sériích a pokračoval dalším cvikem, který byl ale na biceps. Až poté se vrátil k tricepsu. Podle mého je to pro rozvoj paží pokud ne lepší, tak minimálně stejně účinné, jako kdybyste odjeli nejdříve jednu partii a až pak se vrhli na tu druhou. Z pózování Tomáše kolem 7. minuty bylo jasně vidět, že je pěkně plochý. Ty svaly tam byly úplně vyždímané od glykogenu, na který se těšili jako já na horké letní dny. S nimi je ten život hned příjemnější! Na Čechách Tomáš vybojoval zlato! Všechno úsilí se vyplatilo. Tomáš tedy vyhrál oba svoje závody, oboje Čechy, kterých se zúčastnil. Mezi muži i juniory vyhrál svou kategorii vždy celkem jistě. Tomáš má teď po soutěži oddych, ale já doufám, že videa točit nepřestává. Tohle mě osobně sledovat baví.

Poslední video znovu volnější. V klidu se posaďte a relaxujte u videa z tréninku, o kterém mluvili Dana s Robem. Bradley Martyn, Phil Heath, Kai Greene, Dana & Rob Bailey and Ulisses Jr, William Bonac a Kris Gethin.

zdroj: youtube.com
  •