Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 22/2016

Do you even Youtube - 22/2016

Další pokračování "Do you even Youtube" je zde, a s ním i ta nejlepší videa ze světa kulturistiky a fitness. Co se událo v posledním týdnu, a co je tím nejzajímavějším obsahem? 

Do you even Youtube - 22/2016

Tréninkový seriál Mind vs Muscle od Kaie Greena je zpátky! Tentokrát nás čeká díl druhý, ve kterém nám Kai ukáže, jak cvičit paže. Předem všechny upozorňuji, že to je asi nejvíc „mazec“ video s Kaiem, jaké jsem viděl od DVDčka Overkill. Kai je zde v top formě a cvičí v tílku!

Na Kaiovi je vidět, že tahle videa točit chce. Mluví zde úplně jinak, než jak ho znáte z jiných videí. Vážně si to užívá a chce každého, kdo si video pustí, něco naučit. Ve videu od Kaie dostáváte ty nejlepší tipy ohledně tréninku bicepsů a tricepsů. Jak se zaměřit na vnější hlavu tricepsu, nebo bicepsu? Kde má být loket při provedení cviků? No je toho hodně.  Video má skoro půl hodiny. Já osobně si video užil, protože Kai byl jednu dobu mým vůbec nejoblíbenějším kulturistou. Jeho tvary jsou opravdu jedinečné. Neexistuje kulturista, který by se mu podobal. V tréninku navíc jede bicepsy, které má šílené. Jsou pravé, ptají se někteří z vás? Nevím. Možná ne. Možná do nich Kai, stejně jako většina profíků, něco střílí, ale kdybych si měl tipnout, tak řeknu, že pravé jsou. Jeho bicepsy totiž vždy vypadaly tak, jako teď, jen se postupem času zvětšily stejně, jako celý Kai. I jeho tricepsy jsou ale bomba. Vždyť Kaiův triceps z boku je jedna z jeho nejlepších póz. Ve videu to pak všechno vyniká ještě více tím, že je Kai v moc dobré formě. Zajímavé video. Je dobře, že se do takových videí Kai pustil.

Po Furious Petovi je Matt Ogus mým druhým nejoblíbenějším youtuberem. Těch důvodů, proč tomu tak je, je více. K tomuto videu se vztahuje to, že si Matt dělá věci po svém. Příkladem toho je i pojmenování nového psího mazlíčka Tren. Že nevíte, co je tren? Dobře pro vás! Držte se okruhu lidí, ve kterém jste, a nedávejte se dohromady s lidmi, kteří se vám budou tren pokoušet představit. Mohli byste pak totiž zfialovět. Psík Tren dostal tohle jméno kvůli tomu, že podle Matta prostě vidí tren, když se na Trena podívá. Já Trenovi popřeji to, aby se během následujících měsíců, nebo spíše let, stal na internetu tak populárním, jako jeho starší bráška tren. Tren si totiž tuhle slávu zaslouží, protože trenu není prý nikdy dost. Od trenu a Trena se dostáváme k tomu, co vás bude zajímat asi trošku víc. Matt Ogus ve videu vysvětluje svůj aktuální trénink a jeho vztah k tréninkovému programu Ogus753. Matt je po soutěži a to znamená, že může konečně cvičit tvrdě, zaměřovat se na sílu a hodně jíst. Důsledkem toho je rapidní zlepšení v posilovně s každým dalším tréninkem. Síla mu roste každý den. Matt v tomto případě volí program, během kterého přidává opakování, nebo zátěž, podle pocitu. V tomto období je tréninkový plán odvozený od pevně dané maximálky (Ogus753) nesmysl a pokrok by se akorát brzdil. Druhá část videa je segment otázek a odpovědí, kde se Matt dostává hlouběji k principům Ogus753 a vysvětluje je. Já myslím, že to může zajímat většinu čtenářů Do you even Youtube.

Hodně povedené video přidal na svůj youtube kanál Santi Aragon. Santiho snad zná většina z vás. Santi je bývalým kulturistou, který se rozhodl změnit kategorii a připravit se do classic physique. Jeho debutem v classic physique pak bude soutěž v Torontu, která se uskuteční tento víkend. Santi nás bere ve videu sebou na cestu, jejíž cílem bylo exhibiční vystoupení na jedné kulturistické soutěži na Floridě. Santi si výlet dost užil. Měl sebou dobré jídlo, parádně se opálil na kvalitním floridském sluníčku a jeho exhibička? Tu si Santi užívá vždycky. Pózování miluje a v současnosti se také živí jako posing kouč. Pokud máte rádi klasické sestavy, tak je Santiho pózovačka určitě pro vás. Mě moc Santiho pózování nebralo, protože se podle mě vůbec nehodí k jeho typu postavy, kterému dominuje velmi široký pas s velmi zlou definicí břišních svalů. To ale vůbec neznamená, že Santiho nemám rád. Santiho sleduji moc rád, protože dělá věci trošku jinak, než většina jeho soupeřů z kulturistiky. Na videu mě zaujalo to, kolik času věnoval svému exhibičnímu vystoupení. Diváci si zde rozhodně přišli na své. Santi si střihnul svou exhibičku, poté prošel všechny pózy spolu se svým kamarádem a pak divákům pózoval ještě několik minut jednoduše proto, že ho to tolik baví. Tak má podle mě vypadat vystoupení někoho, koho si promotér soutěže zaplatí a přivede k sobě na soutěž. Hodně profíků předvede 90 vteřin dlouhé nudné pózování bez energie a to je konec jejich vystoupení. Santi to bere vážně a tohle fanoušci ocení.  

Jsem rád, že se můžeme i v tomto Do you even Youtube vrátit k Bodypower víkendu. Tuto možnost máme díky společnému tréninku Flexe Lewise a Steva Cooka v Emporium Gym, posilovně, kterou jsem vám představoval už několikrát. Tento trénink se jen tak mimochodem uskutečnil několik málo desítek minut poté, co jsme opustili posilovnu my (já a tým lidí, se kterými jsem na Bodypoweru pracoval). Do příště tedy vím, že cvičit bude lepší chodit co nejpozději. Bude tam méně lidí, ale za to více větších jmen. Trénink vám ani popisovat nebudu. Tohle není instruktážní video. To je jen a pouze jeden z mnoha tréninků hrudníků, které musí Flex během roku odcvičit. Tento ho pak čekal vlastně na cestách, ne v domácí posilovně. V Anglii je sice doma, ale Emporium gym je pro něj stále cizí posilovna, na kterou není zvyklý, a nemůže v ní odcvičit to, co by odjel v optimálních podmínkách u sebe v Project Flex. Ten vysoký chlápek se šátkem, který cvičí s Flexem a Stevem, to je Eric. Nejlepší kamarád Flexe a dá se říct, že i jeho asistent. S Flexem cestuje v poslední době po celém světě. Byl s ním na soutěži v Korei a teď právě třeba v té Anglii. A co říct k Stevovi Cookovi? To je srdcem kulturista a zároveň sportovec, kterého zklamalo hodnocení kategorie physique a už si dost možná nezazávodí. Mě tohle vůbec nevadí. Profi soutěže ve physique nesleduji a zajímá mě spíše to, co dává Steve na youtube. Jak se snaží lidem pomáhat a motivovat je. Při sledování videa mě pak napadlo, že budu muset požádat Olivii Pohankovou, aby mi z Austrálie přivezla tričko Doherty’s gymu. To, co má na sobě ve videu Flex, to vypadá parádně!

A ještě jedno video z Bodypoweru. Když už ho mám v záložkách a stojí za to, tak proč ne, že? Na youtube kanálu legendárního naturálního kulturisty Douga Millera se objevilo video z tréninku prsních svalů v Dino’s gym, což je v současnosti asi ta nejvíce hardcore posilovna v Birminghamu. Mimochodem pouze asi 2km od hotelu, kde jsem byl v Anglii já. Bohužel tento rok trénink v Dinově posilovně nevyšel, ale příští rok to vyjde, to vím! I kdybych měl v Anglii zůstávat o den déle. Dino’s gym je stará podzemní posilovna s nevysokými stropy po stěnách obalená fotkami hardcore kulturistů a vždy plná lidí, kteří milují trénink. Staré stroje, ještě starší stroje i archivní kousky, to vše v této posilovně naleznete. Tohle všechno ale už musíte vědět, nebo ne? V Do you even Youtube se přeci objevil díl z Mutant on a Mission, kde náš Ron Partlow vzal právě sem. Ve videu uvidíte naše borce cvičit zmiňovaná prsa. Marc Lobliner jede se sling shotem 180kg bench press a Doug Miller bere na tlaky hlavou nahoru 63kg jednoručky. Doug chodí všechny tréninky natvrdo a to uvidíte i v tomto videu. Intenzita, se kterou jde do každé série, to je pro mě osobně něco nepředstavitelného. I série na strojích pak v podání Douga vypadají brutálně. S Dougem jsem si na Bodypoweru dokonce i lehce popovídal a pozdravil jsem ho jako Druga Millera. Tak se začal smát, protože tak mu ve videích říkají jeho kamarádi, když si dělají srandu z toho, že Doug přeci není naturál. Na tohle je zvyklý. Super video!

zdroj: youtube.com
  •