Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 23/2016

Do you even Youtube - 23/2016

Další pokračování těch nejlepších videí ze světa kulturistiky a fitness, které se objevily v posledním týdnu na populární streamové síti youtube. Co všechno se událo a jaké zajímavosti jsme měli možnost sledovat? 

Do you even Youtube - 23/2016

Vždycky se moc těším, až otevřu Word, abych konečně něco napsal k novému dílu Mutant on a Mission. To je, jak všichni ví, podle mého názoru ten vůbec nejlepší kulturistický seriál videí na internetu. Miluju tyhle epizody! V té poslední se kanadský profík Ron Partlow vydal do německého Dusseldorfu, aby navštívil tamní fitko s názvem Olymp Fitness.

 

Olymp Fitness je ta dost možná nejvíc hardcore a oldschool posilovna, kterou jsme měli možnost vidět v Mutantovi na misi. Vybavení v posilovně je většinou 20 až 30 let staré a některé kousky jsou tedy, dá se říct, archivní. Aspoň tedy pro fitko. V posilovně je plno železa a asi žádný plast. Všechno je pevné, tvrdé a snese to nejvíce hardcore zacházení. Tohle není Planet Fitness, kde vás vyhodí třeba jen za to, že máte svalnaté předloktí, nebo lýtka jako míček na baseball. Tohle je stará tvrdá německá posilovna pro kulturisty. Majitel Michael má v posilovně plno strojů, které jsou unikátní pro jeho posilovnu, a nenaleznete je nikde jinde na světě. Hodně zajímavým kouskem je stroj na bench press, na který nakládáte kotouče, a zároveň na něm můžete jet rozpažky, při kterých se postará o zátěž sada cihliček. Parádní hračky tu mají, vážně. Ron měl v plánu trénink prsou a byl to dobrý nápad. V téhle posilovně se prsa dají odcvičit vážně parádně. Hned první cvik je dost jedinečný a já ho naposledy viděl snad u Baileyovců v posilovně. Bench press ve stoje s paralelním úchopem. Peklo pro střed prsou, pokud umíte správně tlačit záda do podložky. Druhým cvikem byly tlaky na multipressu hlavou dolů, které si Ron také užil a odcvičil je dost silově. Třetím cvikem byl zajímavý pec-deck, který bych si dokonce odcvičil i já a to jsem anti-strojař. Čtvrtým cvikem byly tlaky na stroji, který jsem už zmiňoval. Hodně zajímavé. A pak ještě dva cviky a hotovo. Bavilo by vás cvičit v takové posilovně? Mě se tato posilovna moc nelíbila, ale některé stroje bych si zde rád vyzkoušel jednoduše kvůli tomu, že jsem si je ještě nikde nevyzkoušel. Hardcore posilovny pro mě ale nejsou tím pravým.

Parádní video se v minulém týdnu objevilo na Youtube kanálu Flexe Lewise. Jedná se o jeho společný trénink s kamarádem UFC fighterem Gilbertem Burnsem. Video jsem si pustil hned po tom, co jej Flex nahrál na internet. UFC, respektive MMA, je má velká láska a oblíbený sport. Na začátku videa se Flex pokoušel o intro, které mu ale vůbec nevycházelo. Zkoušel to opakovaně, ale bylo to horší a horší. Vím, jak se cítil. Někdy to prostě nejde. Tím spíš, když Flex není zvyklý trénovat před 10. hodinou ráno. Na konec se to ale povedlo a Flex svého kamaráda skvěle uvedl. Co si spolu kluci zacvičili ve Flexově posilovně Project Flex? Prsa! Ve videu nechybí ani Flexův hlavní sparing partner Erik Hart. Pro Gilberta byl tento trénink s Mr. Olympia velmi poučný. MMA fighter nemá ani zdaleka podobné priority jako kulturista. Svaly sami o sobě jsou fighterovi k ničemu. Jsou těžké a potřebují hodně kyslíku. Fighter potřebuje být silný, explozivní a mít výdrž, o které se nám ani nesní. Hned od začátku tedy musel Flex Gilbertovi pečlivě vysvětlovat, jak správně technicky provádět jednotlivé cviky. Z toho si ale můžete vzít něco i vy, pokud třeba cítíte, že vaše technika u cvičení hrudníku není nejlepší. Flex míval strašně zlý hrudník a musel se přeučovat úplně od znova. V současnosti to stále není jeho silná partie, ale pokrok tam je obrovský. Snad vás video bude bavit. Flex se při tréninku docela hecne a jde do vah u svých oblíbených cviků.

Christian Guzman mi dal v minulém týdnů hodně zabrat. Jeho videa většinou pouze stahuji a sleduji je pak někde na cestách. Podle zajímavého titulku pak vybírám nejlepší video a přidávám jej do Do you even Youtube. Poslední týden však nabídl hned 4 videa, která bych mohl bez problému přidat do DYEY. Kvalita videí, které Christian vypouští do světa, je špičková. Není to jen o kvalitní práci kameramana, ale hlavně o tom, že materiál je jedinečný. Christian je v tomto genius. V průměru nahrává na internet možná 24 videí za měsíc, ale všechna jsou originální. Za minulý týden mohlo jít do DYEY jeho video, kde cvičil záda a bicepsy se Stevem Cookem. Skvělé video z tréninku zad a stehen s Bradley Martynem by se do DYEY také skvěle hodilo. Já ale vybral parádní vlog z Christianova dne v Los Angeles, ve kterém zbyl čas také na jeho trénink, respektive pózování s dvojnásobným Olympia šampionem Jeremym Buendiou. Christian v tomto videu projde nějaké ty drahé obchody v LA, ve kterých najdete boty za 5 tisíc dolarů a trička za stovky dolarů. Zajímavý svět. Christian si zde koupí bílé (podle mého názoru holčičí) boty jak pro sebe, tak i pro svého kamaráda. Tím hlavním bodem je ale segment s Jeremym, který má stále asi 16 týdnů do Olympie. Kromě tréninku ramen čeká Christiana i již zmiňované pózování. Jeremy je v prezentaci dost možná vůbec nejlepší mezi fyzíky. Svou postavu umí prodat perfektně. A to se od něj chce naučit i Christian, kterého čeká soutěž za 9 týdnů. Christian dopadá na soutěžích vždy dobře. Jeho cílem je ale vyhrávat a rozhodně by se nebránil ani profi kartě, která ho sice nikam neposune, ale bylo by určitě hezké mít ji v kapse. Tato lekce v pózování dala Christianovi hodně. Uvědomil si, že se zaměřoval na strašně moc věcí, což není dobře. Je potřeba mít předem vybrané nejlepší pózy a v těch být dobrý. Dokonalý. Také je potřeba si uvědomit, že při nižším procentu tuku vypadá celá postava jinak. Christian může vypadat 9 týdnů před soutěží dobře v jiných pózách, než tomu bude na prknech. I s tímto je potřeba počítat. Já se nemůžu dočkat na video z tréninku. O Jeremym totiž vím, že cvičí moc pěkně.

Po vážně špatném osmém díle originálních Strength Wars od BodybuildingRev se na netu v minulém týdnu objevilo nové video, tedy díl devátý. A tenhle souboj stál za to! Populární německý fitness vegan Karl Ess se utkal v napínavém souboji s úplným nováčkem ve světě fitness Johnem Gomezem z Gambie. Tihle kluci nejsou žádná ořezávátko, o čemž se přesvědčíte hned v první ze třech po sobě jdoucích disciplínách. Jaké že byly?

  • 20x 200kg mrtvý tah
  • 15x 80kg přemístění s výrazem tlusté osy
  • Tahání sáněk

Podle mě parádní disciplíny, které vyžadují klidnou mysl. Mrtvý úchop z mrtvol je problémem pro přemístění, které je mnohem náročnější, než samotný výraz. A co pak ten úchop u tahání saní? To muselo být peklo. A kluci jeli vážně jako draci. Po dlouhé době vážně díl, který jsem si užil. A kdo vyhrál? Přeci nečekáte, že vám to povím. Na to se musíte podívat sami!

Poslední video znovu kratší a motivační? Tak dobře. Tentokrát volím video s mojí oblíbenou fitnesskou. Oksana Grishina je mou vůbec nejoblíbenější ženou se svaly. Strašně moc rád sleduji její tréninky a hlavně fitness rutiny na soutěží. Tahle žena má svůj styl, kterým je úplně jedinečná. K tomu je ale také moc krásná, díky čemuž si také určitě každoročně získává své fanoušky. A hlavně mi tu nikdo nepiště, že má hodně svalů. Nemá. Je drobounká. Vždyť na soutěži nemá snad ani 55 kg. Svaly při nízkém tuku vylezou ven a ve videu to vypadá působivě, to snad ví už každý. A světlo v posilovně tomu taky dost pomáhá.

zdroj: youtube.com
  •