Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 25/2016

Do you even Youtube - 25/2016

Ta nejlepší videa ze světa kulturistiky a fitness jsou zde a s ním i přehled těch zajímavých událostí, které byly v tomto týdnu k vidění na fitness scéně. Co všechno se vešlo do našeho týdeníku "do you even Youtube"? 

Do you even Youtube - 25/2016

Pamatujete Kaiova Train with Kai videa pro MuscleMeds, která natáčel Mike Pulcinella a Kai na sobě míval červenou MuscleMeds mikinu? Train with Kai je zpátky. Kai je u jiné značky a červenou už nenosí. Teď fandí spíše modré, kterou občas vymění za bílou nebo černou barvu. V posledním Train with Kai trénoval Kai Greene spolu s klukem z Toronta, který miluje kulturistiku. Je to však stále někdo, kdo je pouze lehce pokročilý. Stejně jako dříve i tento trénink začíná extrémně náročným tréninkem břišních svalů, který Kai kombinuje se svou verzí mobilizačních a protahovacích cvičení. Je to trošku upgradovaná verze oproti tomu, jak začínala videa dříve. Je toho tady o dost víc. Chudák kluk. Ve videu bylo vidět, že se na to moc soustředit nedokáže. Asi by se mi líbilo trošku víc, kdyby si Kai vytáhl do takového videa třeba kluka, který vyhrál národní šampionát mezi juniory. Někoho, kdo umí cvičit, motivaci má sakra velkou a od Kaie si toho vezme opravdu hodně. No nevadí. Co se cvičilo? Skoro všechno. Jel se trojset, ve kterém oba cvičenci odcvičili stahování kladky podhmatem, upažování a tlaky hlavou nahoru na multipressu. Kai se pokusil předat ty nejlepší tipy pro tyto tři vybrané cviky. Mluvil o tom, že u všech cviků se každý může dopředu rozhodnout, jaké provedení zvolí. A tím se pak určuje i to, jak moc se zapojí jaké partie. U stahování kladky se můžete klidně zaměřit na bicepsy. Upažování může být i cvikem na trapézy. Bench press může být cvikem o tricepsech a předních deltách. To ale Kai nechce. Kai volí cviky vždy za účelem procvičení partie, kterou tím cvikem může procvičit opravdu efektivně a stimulovat tak svaly k hypertrofii. Takže ano, ve videu se Kai zaměřuje na opravdové základy, během kterých však řeší ty nejmenší detaily. A tak to má být.

Konečně jsme se dočkali dalšího dílu „My vision“ od Gymsharku! Tentokrát nám lidé od Gymsharku představují Matta Oguse a Chrise Levada. Dva kluky, kteří spolu vyrostli, co se týče toho kulturistického života. Dva kamarády, kteří se navzájem dotlačili na vrchol fitness světa, díky čemuž teď mohou žít život, který je baví. Dva lidé, kteří jsou už dlouhé roky tvářemi giganta v oblasti fitness oblečení, tedy Gymsharku. Tihle dva kluci jsou opravdu těmi fitnessáky, kteří tu byli jako jedni z prvních a já mohu říci, že je sleduji už od jejich Youtube začátků. Ogus je pro mě navíc jedním z pěti lidí z fitness, které „uznávám“ vůbec nejvíc. Borci ve videu vypráví o tom, jak se vším začali. A tím nemyslím jen tu jejich cestu fitness celebrit, ale úplně začátky. Ogus začal cvičit kvůli tomu, že chtěl břišáky. To byl jeho jediný cíl. Chtěl břišáky, aby bral holkám trošku víc. Holky jsou totiž na břišáky, víte? Moc pěknou historku ve videu povídá Chris. Popisoval jeho vůbec první zážitek s fitness expem. S Mattem na něj vyráželi prostě jen tak. Vůbec nečekali, že budou během chvilku v obležení fanoušků a fanynek, kteří milují to, co Matt s Chrisem dávají na internet na sociální sítě. Byli v šoku. Až tady si uvědomili, že to, co dělají, má i nějaký hlubší smysl a dopad na ostatní. A tady to všechno opravdu začalo.

Americký top kulturistický server Muscular Development přidal na svůj web v minulém týdnu video s Johnem Meadowsem, kterého já propaguji všude, jak to jen jde. Tohle je v současnosti ten nejlepší „učitel tréninku“, jakého ve světě kulturistiky, podle mého názoru, můžete najít a sledovat. Popřípadě si i zaplatit za jeho služby, pokud berete tento sport opravdu vážně. John ve videu znovu rozdává své znalosti a zkušenosti všem, kteří o ně stojí. Ve videu ukazuje jeden ze svých tréninků v přípravě na letní soutěže. John si mimochodem zazávodil o tomto víkendu v Dallasu spolu s Vojtou Koritenským a Andrejem Mozolanim. Oba získali jeho skalp, když Vojta skončil první a Andrej třetí. John se musel spokojit s místem čtvrtým. Pro Johna je velkým cílem Olympie a John pro zisk kvalifikace udělá hodně. Má v plánu odjet tolik soutěží, aby se kvalifikoval. Ať už vítězstvím, nebo na body z žebříčku.

Fanoušky mezi čtenáři Do you even Youtube si určitě najde i video ze společného tréninku dvou opravdu velikých fitness celebrit Mika Rashida a Simeona Pandy. Oba si zacvičili u Mika v nově zbudované Iron Addicts Gym na Floridě. To je v současnosti jedna z nejhezčích posiloven na jihovýchodě USA a v budoucnu z ní uvidíme určitě víc a víc videí. Tihle borci trénink milují, takže se nemusíte bát, že uvidíte nudnou pumpovačku jako z tréninku klientů Charlese Glasse. Taková videa ani do Do you even Youtube nepatří. Ve videích se vám vždy snažím ukázat něco, co jste v minulosti neviděli devatenáctkrát.  Hlavním cvikem v tréninku je těžký bench press, kde se například Simeon dostává na 3 opakování s přibližně 165kg. Simeon se toho ale vůbec nebojí a nevymlouvá se ani u tlakových cviků na své opravdu dlouhé paže. 184kg na čince? Bez problému si pod to lehne. Po této sérii pokračuje video delším segmentem ze semináře, který Simeon absolvoval spolu s Mikem. Zazní tam něco zajímavého? Těžko říct. Je to asi o tom, co chcete slyšet. Pokud vás seminář nezajímá, tak nevadí. Přetočte video dopředu někam k 23. minutě, kde trénink pokračuje. Kluci zde dodělávají trénink a ve videu je vidět to nejdůležitější. Větší část Iron Addicts Gym. Tahle posilovna je opravdu nádherná. Z těch několika záběrů jsem si jí zamiloval.

Chybět samozřejmě nemůže ani parádní video z dílny lidí od Crossfit HQ. Ti si pro nás totiž připravili snímek, který dokumentuje přípravu dvou superhvězd tohoto sportu. Tou první je dlouhodobě jeden z nejlepších crossfitterů na světě Josh Bridges a tou druhou jedna z nejpopulárnějších žen v crossfitu Brooke Ence. Tihle dva závodníci jsou hodně odlišní. Josh je lehká váha a opravdová továrna na výkony, kde musíte provádět činnost po hodně dlouhou dobu. Brooke? To je silový sportovec, který miluje zvedání maximálek. I na její postavě vidíte, že její svalové objemy budou určitě znamenat i sakra velkou sílu. To totiž u žen opravdu platí. Pro Joshe byly letošní regionálky šancí na vykoupení se po loňském zklamání, kdy se nedokázal kvalifikovat na „Games“. Brooke naopak v loňském roce skončila na svých prvních „hrách“ čtvrtá, což je vynikající úspěch, díky kterému se v roce 2016 zařadila mezi hlavní favoritky na vítězství. Video dokumentuje nejen vlastní přípravu, ale také část letošních Open a především pak regionálky. Kvalifikační soutěž pro Crossfit Games. Soutěž, ze které často postupují favorité, ale také se rodí nové hvězdy a velká překvapení v podobě selhání velkých jmen sportu. A selhání přichází nejen každý rok, ale také v každé regionální soutěži. Jak to všechno dopadlo, se dozvíte ve videu. Já vám to samozřejmě neprozradím. Řeknu vám ale jedno. Tohle je moje nejoblíbenější video z crossfitu, jaké jsem kdy viděl.

Bonusově přidávám i jedno další video, které dokumentuje den v životě kulturisty s amputovanou dolní končetinou. Nidhim Kochhar má něco přes rok po nehodě a jeho život začíná získávat tu stabilitu a „stereotyp“, který mu jeho handicap sebral. Niddy, přezdívka Nidhima, ale svůj život nežije jako někdo, kdo by se litoval. Je jako každá z nás a to nám chce také v tomto videu ukázat. Vaří si své jídlo, chodí cvičit do posilovny, kde se mu daří zlepšovat se a nabírat svaly, bere doplňky stravy a jezdí mrtvé tahy. To je také jedna věc, kterou sám říká, že by si měl z jeho tréninku vzít každý, kdo necvičí mrtvé tahy. Když je může cvičit on, tak je můžete cvičit i vy. Je pravda, že Niddy stále musí řešit věci spojené s nehodou. Jeho levá noha po amputaci (téměř od kolene dolů) samozřejmě ztrácí na objemech a kvůli tomu musí řešit i novou protézu, protože ta stará je větší, než by potřeboval. Starou protézu si však nechá, protože mu ji na letošním Bodypoweru podepsali jak Kai Greene, tak i Baileyovci. To vy ale samozřejmě víte, protože jste četli můj report právě z Bodypoweru, kde jsem já pracoval s Niddym na stánku. Snad vás video bude bavit a do budoucna snad jen jeden poslední vzkaz: #saveyourexcuse. Svoje výmluvy si nechte pro sebe.

zdroj: youtube.com 
  •