Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 26/2016

Do you even Youtube - 26/2016

Ta nejlepší videa a streamy za poslední týden nám opět přináší Honza Kavalír. Mutant on a mission nebo třeba bikini motivace. Co všechno se událo ve světě fitness a kulturistiky?

Do you even Youtube - 26/2016

Ve středu se na Youtube objevilo video, které mi vykouzlilo úsměv na tváři. Mutant na misi je zpátky a s ním i kanadský profi kulturista a mutant „velký“ Ron Partlow. Ron se se svým týmem tentokrát vydal do Pensylvánie, kde ho čekalo natáčení v posilovně Baileyovců. Věrní fanoušci Do you even Youtube však ví, že Ron u Roba a Dany už jednou točil. Bylo tomu necelé dva roky zpátky. Proč by se vracel tak brzy a dělal u nich video? Je to jen honba za zhlédnutími? Ne, nebojte. Důvod je jednoduchý. Baileyovci si udělali novou posilovnu. Zrekonstruovali starý World’s Gym (nebo Gold’s, ve videu to zazní, ale já zapomněl) k obrazu svému a tahle posilovna je vážně masakr. Nebudu vám popisovat, co v ní všechno naleznete. To by bylo na dlouho. Od toho se přeci podíváte na video. Zmíním ale to nejdůležitější. Baileyovci na téhle posilovně vážně makají a chtějí, aby to v ní miloval každý, kdo si užívá silový trénink. Ptají se tedy lidí, co jim chybí, nebo jak mohou posilovnu vylepšit. Příklad? Dvě klece na dřepy.  Bylo to málo, tak navýšili počet na 6. Pořád málo. Přidali dalších 6. Co nejvíc zaujalo Rona? Oldschol Nebula legpress. To je legpress, na kterém se Ronovi cvičí fakt parádně. Mě zaujaly jednoručky. Ty vypadají tak krásně, že bych se s nimi i bál cvičit. A magnézko? Jasná věc. V téhle posilovně na něj zákaz není. A co že je na posilovně vůbec nejlepší? To uvidíte v desáté minutě videa. Tohle je přesně ten důvod, proč je podle mého názoru Mutant on a Mission tím nejlepším a nejdůležitějším seriálem z fitness průmyslu na Youtube. O takovýchto posilovnách by měl vědět každý.

A zbytek videa? Tři takové záchytné body. Kozičky, trenýrky a trénink. Takhle vypadá kvalitní video! Pokud si tohle video neužijete, tak vám nemám jak pomoct.

Někteří už možná ví, že nemám rád videa z tréninku paží. Bývá to nuda a těžko se z takového videa naučíte něco nového. Tentokrát mám ale možnost přidat video, které není nuda, a naučíte se z něj určitě něco nového ať jste sebezkušenější. Ruce podle MoutainDoga Johna Meadowse! Johnovi je už dost přes 40 a ve svém věku si nemůže dovolit bombardovat malé partie jako biceps a triceps tak, jako tomu bylo v minulosti. Nejen, že to je docela k ničemu, pokud chcete mít ty svaly velké, ale také to může vést k zdravotním problémům ať už v podobě tenisového, nebo golfového lokte. Jak tedy John cvičí paže? Středně těžká zátěž a kontrolovaná opakování s důrazem na velmi intenzivní zatínání. Na biceps jede John ve videu celkem tři cviky a všechny cvičí pod trošku jiným úhlem. Mě osobně hodně zaujala jeho verze spider curls, pavoučích zdvihů (vážně se to někdy překládá). John zde chodí co maximálního možného rozsahu pohybu a mačká bicepsy vlastně až nad hlavou, což je velmi zajímavá technika, o které vám já mohu říct jedno. Pokud tímto způsobem odcvičíte 4 a více sérií, tak ucítíte bicepsy opravdu hluboko vevnitř. Je to k něčemu? Nevím. Ale napumpování je velmi intenzivní. A tricáky? Zase trochu jinak, než je cvičí lidé, které vídáte v posilovnách vy. Velmi příjemná varianta stahování kladky, kde se opravdu můžete soustředit jak na negativku, tak i na zatínání. Tricepsová extenze na pullover stroji je cvikem, který já osobně vidím vůbec poprvé. Tohle opravdu může vymyslet jedině John. Vypadá to moc hezky. Nakonec „skull crushers“, francouzské tlaky v leže na triceps, ale neutrálním úchopem. Taky zajímavé a kdo cvičí tento cvik s jednoručkami, tak ví, že velmi efektivní variace cviku. Nakonec pak i něco na lýtka, což mě nezajímá. Já lýtka už nikdy cvičit nebudu. Ten čas radši věnuji tréninku středu těla. Něco z tohoto tréninku si zkuste i vy. Zajímalo by mě, jak vám to vezme. Já na facebooku označím Štěpána, což je můj známý, který se specializuje výhradně na trénink paží. Jede je osmkrát týdně.

Především pro sportovní fanoušky a nadšence silových sportů přidávám video z historicky nejlepšího RAW dřepu federace IPF. Včera před půlnocí se podařilo americkému trojbojaři Rayi Williamsovi dřepnout neuvěřitelných 438kg a já to sledoval živě na Youtube. Tento šampionát jasně ukázal, že silový trojboj je sportem, který je také pro diváky. Show to byla jak v hale samotné, tak i pro mě doma. Bavil jsem se, vše s napětím sledoval a měl obrovské nervy. 438kg je naprostá šílenost a tenhle člověk s tím udělal dřep tak hluboký, že i podle nesmírně přísných pravidel federace IPF je tohle světový rekord. Ray nastavil nový světový rekord také v totalu, celkovém součtu všech třech disciplín. V dřepu, bench pressu (245kg) a mrtvém tahu (360kg) dohromady nazvedal monstrózních 1043kg. To vše bez dresu, trika na bench press a bandáží. Použil pouze opasek a návleky na kolena. Ray je navíc pokoušel o světový rekord v mrtvém tahu, kterým bylo 375kg, ale od rozhodčích dostal pouze jedno bílé světýlko. Masivní výkon a krásné zakončení letošního MS v klasickém RAW silovém trojboji. Pokud vás zajímají výkony z letošního MS a rádi byste se podívali na videa, tak všechny kategorie jsou na videu. Vše naleznete na Youtube kanálu „powerliftingtv“. Raye jinak já osobně sleduji už hodně dlouho na Instagramu, kde má také parádní přezdívku Optimus Prime (optimusprime_334), která k němu dost sedí!

Kvalitní video se objevilo na Youtube kanálu Ghaad Productions. Toto video dokumentuje přípravu kontroverzního amerického kulturisty a kouče Phila Vize. Phila ve světě kulturistiky nemá moc lidí rádo kvůli tomu, jak arogantní dokáže být. Lidem přijde, že dokáže komentovat cizí lidi pouze negativně a sám si ničeho neváží. Do toho měl velké a vleklé spory s většími či menšími jmény ze zákulisí tohoto sportu. Phil je však špičkovým amatérským kulturistou, který má potenciál na to, aby získal profi kartu. V předchozích letech se mu však vůbec nedařila forma a jeho pózování také nebylo na úrovni, na které by být mělo. To se má ale změnit letos. Vy máte ve videu možnost sledovat video z tréninku stehen, který Phil absolvoval v přípravě na soutěž 2016 NPC USA Championships. Phila sice rád nemám, ale video se mi líbilo a je jedním z kvalitnějších kousků, který naleznete na internetu. Já doufám, že si trénink užijete. Trénink to rozhodně není nějaký obzvláště tvrdý, ale je chytrý. Philův trénink dává smysl a mnoho z vás si z něj třeba něco vezme, vyzkouší ve svém tréninku a aplikuje do budoucna. Tak ať se vám to líbí a moc se Philu Vizovi nesmějte za růžovou barvu. On ji má prostě rád.

Poslední video bude odpočinkové, ale to je tak všechno, co bych k němu napsal. No dobře, pokusím se něco sesmolit. Na tohle video jsem narazil vlastně náhodou. NPC News Online mám v odběrech na Youtube už hodně dlouho, ale videa neotevírám, protože nejsou moc zajímavá. Tentokrát jsem viděl jako titulní fotku moc krásnou ženu, tak jsem video otevřel. A jak říkám, nevím, co k němu napsat. Pánové pochopí, proč sem video dávám. Estetická hodnota je nevyčíslitelná. Proč by si video měly zapnout ženy? Hashtag fitness motivace? Hashtag bikini fitness motivace? Já nevím. Tohle tříminutové video mě prostě zaujalo, a tak je i v Do you even Youtube. A má favoritka? Blondýnka okolo 120. vteřiny. To je sen.

zdroj: youtube.com
  •