Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 28/2016

Do you even Youtube - 28/2016

I přes neuvěřitelné vedro, které panuje v Brně a po celé ČR, vám přinášíme další díl "Do you even Youtube". V něm se například dozvíte, co vaří naturální Mr. Olympia, nebo co nového se událo ve vzpírání. 

Do you even Youtube - 28/2016

Vzpěrač Aleksey Torokhtiy je v poslední době hodně aktivní na Youtube a to je moc dobře. My máme totiž možnost nahlédnout do jeho vzpěračské přípravy a v tomto případě konkrétně do přípravy na 245kg výraz. Aleksey se bude následujících 10 dní pokoušet dokumentovat dny ve svém životě tak, aby své diváky naučil zase něco nového. Hned v druhé minutě videa mámě možnost vidět tréninkový rozpis Alekseye pro daný den. V první fázi má hyperextenze, komplex přemístění + čelní dřep + výraz, čelní dřep a cvik na dýchání. Ve videu Aleksey zachycuje i rozcvičku, ze které si něco může vzít každý, kdo chodí do posilovny. Rozcvičky vzpěračů jsou dle mého názoru spolu s rozcvičkou gymnastů tou nejvíce náročnou rozcvičkou. Vzpěrači se zaměřují snad na všechny klouby lidského těla, protože klouby nesmí u výkonu vzpěrače ani trochu omezovat, pokud má podat optimální výkon. Snad vás bude tohle video bavit. Já Alekseye považuji za stejně dobrého youtubera jako Dmitry Klokova, i když je Dmitry mnohokrát populárnější.

Parádní video přidal na Youtube v minulém týdnu naturální Mr. Olympia Eddy Ung. Formou vlogu natočil video, kde v první půlce vaří a v druhé trénuje s krásnou fitnesskou. Kromě salátu se z videa naučíte dělat i lososa. A ten na té pánvi vypadá vážně nádherně. Po chvilce jsem se musel přestat dívat na monitor, jak se mi sbíhaly sliny. To je sen. Tuhle lososovou neděli Eddymu závidím. Asi taky něco takového vymyslím. A teď ta druhá půlka videa. Trénink s fitnesskou, která má na IG téměr ¾ milionu fanoušků a její fotky mají na sociálních sítích vždy obrovský úspěch. Jely se hamstringy a hýžďové svaly, což jsou pro Eddyho ty vůbec nejoblíbenější partie pro silový trénink. Mrtvé tahy s napnutýma nohama, zakopávání vleže, hip thrusty na multipressu a zanožování na stroji v supersérii s legpressem bokem a jednonož. Tak trénink vypadal a to je ten správný recept na plné a kulaté hýždě. Já stejně ale pořád myslím na toho lososa.

V dnešním díle Do you even Youtube na vás čeká i nová epizoda Mutanta na misi. Ron Partlow se spolu se svým týmem vydal do Kalifornie, aby nám představil Global Fitness. Haly s vybavením v této „posilovně“ mají dohromady asi 10 000 metrů čtverečních. „Posilovně“ píšu kvůli tomu, že tento areál slouží hlavně k přetváření již použitých modelů strojů a vybavení do fitness, ale cvičit se tu samozřejmě dá a to hned ve vedlejším skladišti, které má asi 1000 metrů čtverečních. Však tohle všechno uvidíte ve videu. Majitele Michaela nejvíc ze všeho baví, když od někoho dostane za úkol vybavit celou posilovnu. V takovém případě si může opravdu vyhrát a vytvořit ty nejlepší kombinace strojů. Z procházky Michaela a Rona po celém areálu je vidět, že lidé pracující v Global Fitness mají opravdovou vášeň pro to, co dělají. Michael je do toho všeho hrozný blázen a svou práci si moc užívá. Ron si s ním prohlídku určitě užil. Teď ale k posilovně samotné. Ta vypadá moc hezky a je škoda, že slouží jako soukromá posilovna pro pozvané lidi, nebo k focení. Určitě by si v ní totiž našlo svůj domov hodně hardcore kulturistů. Zajímavá je i z toho důvodu, že v ní žádné vybavení nezůstává příliš dlouho. Vše se postupně obměňuje. Opravdu jedinečná posilovna a jedinečný Mutant on a Mission.

Tomáš Koutník si odpočinul po jarních soutěžích a je zase zpátky! Je zpátky v přípravě na soutěž, je zpátky na Youtube a tím pádem je také zpátky v Do you even Youtube seriálu na Aktinu. Přípravu cílí k soutěži EVLS Prague Showdown (EVLS Prague Amateur), která se již tradičně uskuteční „po Olympii“. Konkrétně letos to bude 30. září a o profi kartu se bode bojovat v kategoriích kulturistiky, bikini fitness a men’s physique. Na závodníky čekají i finanční prémie pro ty nejúspěšnější. Tomáš začal svůj seriál videí z přípravy na tuto soutěž tlakovým tréninkem prsních svalů a tricepsů. Co mě na videu zaujalo nejvíc? Tomáš ukradl můj trik pro zvýšení dočasné výkonnosti, kterým je foukání na dlaně v pauze mezi sériemi. Dobře on! V letních měsících to je nutnost. Trénink je silový. Tomáš jako barbína vážně necvičí. Prvním cvikem jsou tlaky s osou hlavou nahoru, kde se Tomáš dostává až k sérii se 100kg opravdu precizní technikou. Cvik číslo dva? Druhé tlaky hlavou nahoru, tentokrát s jednoručkami a znovu v plném rozsahu pohybu, při kterém pracují co možná nejvíc prsní svaly. Já jsem tak rád, že jsem se u videa nerozčílil, že to další kulturista ošulil a jezdí s tím sotva po bradu. Pecka. I na rozpažky dojde. Znovu dost silově. Na prsa přichází ještě dva cviky. Hodně izolované kliky na bradlech s důrazem na maximální protažení prsních svalů a protisměrky s důrazem na delší svalovou kontrakci. Jak na triceps? Tricepsové extenze na horní kladce s lanem v předklonu, kde je speciálním trikem naložení všech cihliček. Pak to roste. Druhým tricepsovým cvikem jsou klasické tricepsové extenze s lanem ve stoje. A to stačí. Vždyť ty tricepsy dostaly co zabrat už u cviků na prsa a Tomáš ruce navíc jezdí i v jednom speciálním dni v týdnu. Po záběrech z tréninku pak i nějaké to povídání hlavně o přípravě.

Hodně originální video přidal na svůj Youtube kanál Christian Guzman. Christian je v současnosti tím vůbec nejpopulárnějším fitnessákem na sociálních sítích. Nezná ho snad jen jediná skupina lidí a to jsou hardcore kulturisti a lidé, které zajímá pouze ta hardcore kulturistika, kterou vidíme mezi profíky. Jojo, ty nafouknutý břicha a napíchaný ruce a delty bez separace. To je ale strašně malý podíl ze všech lidí, kteří se zajímají o fitness. Christian podle mého názoru točí ty nejoriginálnější videa na Youtube a nastavuje nové normy, kterých se musí další dobří youtubeři držet, jinak budou prostě pozadu. Novým originálním videem je video „A Day in a Life of“, které dokumentuje jeden den z života Christiana. Práce s kamerou, kde byl mimo jiné využit i dron, a způsob nastříhání videa a výběr těch nejdůležitějších bodů z celého dne, to je něco neuvěřitelného. Tohle je profesionální video, ke kterému se drtivá většina lidí ve fitness nikdy nepropracuje z mnoha důvodů. Časová, finanční a technická náročnost je jedna věc, ale cit pro točení, nápad a samotné provedení je prostě jedinečné. Video vypadá moc čistě. Na tohle lidé nemají hlavu. Já na Youtube viděl asi dvě stovky „A Day in a Life“ videí. Většina z nich byla koukatelná, tak 20% bylo pro mě opravdu zajímavých, ale jen tak možná u pěti z nich mi spadla brada nad tím, jak moc dobré to video bylo. Tohle video je ale mnohem výš. Wow. Však se na něj podívejte. Přeci nebudu jediný, kdo z něj má takový dojem, nebo ano?

zdroj: youtube.com
  •