Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 30/2016

Do you even Youtube - 30/2016

Pondělí by nebylo pondělím, kdybychom se opět po týdnu nepodívali na ty nejlepší videa ze světa kulturistiky a fitness. Ty pro vás opět nasbírat Honza Kavalír se vším, co od nich očekáváte. Zábavné, překvapující, nové a hlavně fitness. 

Do you even Youtube - 30/2016

Nový týden začal na youtube moc příjemně. Na youtube kanálu společnosti Mutant se totiž objevil můj oblíbený seriál z prostředí fitness a kulturistiky. Ano, správně. Mutant on a Mission je tu znovu. Ron Partlow je v letošním roce opravdu hodně pracovitý a tohle je už asi 6. epizoda Mutanta na misi. Jeho poslední zastávkou byla nová Iron Addicts Gym na Floridě v Miami. Přesně ta posilovna, kterou jsem vám v Do you even Youtube představoval asi dva měsíce zpátky. Už tehdy jsem tuším mluvil o tom, že se sem brzy podívá právě Ron Partlow. Iron Addicts je sice značka, která patří CT Fletcherovi (i on je ve videu), ale on si nic nenechává jen pro sebe. Tenhle průmysl miluje a chce, aby láska ke cvičení byla stále větší a větší všude ve světě. I z tohoto důvodu dostal svolení k založení Iron Addicts Gym v Miami právě Mike Rashid, což je dobrý kamarád CTho a velká osobnost ve světě youtube mezi fitnessáky. Nás, jako vždy, čeká prohlídka posilovny a nějaké to povídání. Pak samozřejmě i trénink. A já vám nakonec mohu povědět zákulisní informaci o tom, na jaké dvě místa se hodlá Ron vydat tohle léto. Obě posilovny jsou na Floridě. Tou první je Mi40 Gym Bena Pakulskiho. Posilovna s naprosto špičkovým vybavením. Tou druhou je Project FLEX, tedy posilovna patřící Flexu Lewisovi. Už se moc těším!

Mimochodem, pokud byste někdo hledali jméno toho „sprejera“, tak se jedná o Marka Taylora s přezdívkou „Meataxe“. Je nejlepší v tom, co dělá.

Z Miami se přesouváme do Melbourne, kde se nachází nejlepší posilovna na světě (podle mého názoru) Doherty’s Gym. Ta posilovna je sen. Každý, kdo si v ní zatrénuje, o ni pak všude povídá. Legendární místo, ve kterém také už trénoval asi každý, kdo se podíval do Melbourne. V dnešním díle nás ale nečeká prohlídka této posilovny. Čeká nás část dne v životě supertalenta australské kulturistiky Joshui Lenartowicze. Joshua je v přípravě na Olympii a stylově tak pojmenoval svůj youtube seriál videí jako Road to MR OLYMPIA. V první epizodě se dozvídáme, že Joshua cvičí všechny partie dvakrát týdně, největší zlepšení v důsledku této změny vidí na stehnech. Ty mu rostou mnohem líp, než když je cvičil jednou týdně. Dalším bodem videa jsou jídla. O ty se Joshuovi stará sponzor Muscle Meals. Joshua tak má skoro všechno připraveno a na něm pak už je jen hodit vše do mikrovlnky a sníst to. Za den sní Joshua asi 6 jídel a v jednom jídle má přibližně 60 gramů bílkovin. Jí kuřecí, hovězí nebo i tuňáka. Dříve byl posedlý kuřaty, ale teď už ne. Teď se jakožto všežravec snaží o to, aby jedl více zvířat. Joshua ve videu mluví také o cukrech, nebo sodíku. Nevyhýbá se jim. Cvičí každý den a jeho tělo funguje jako mašina. Všechno, co sní, to také využije. Největším nešvarem Joshui je asi to, že místo telefonu se věnuje při jízdě autem svým jídlům. Jí za jízdy. Kromě úspěšné přípravy mu tedy popřeji i bezproblémovou jízdu v autě, při které nikoho neohrozí. Do budoucna se těším i na velké tréninkové video. Joshua cvičí tvrdě a extrémně silově. Máte se tedy na co těšit. Určitě dojde na mrtvé tahy s 300kg a více, nebo tlaky s 90kg jednoručkami. Jak říkám. Joshua cvičí silově, pokud to v ten den dává smysl. Schválně si projděte jeho videa na facebooku, je co sledovat.

Streetlifter (také nevím, co to má být) Klinga si to rozdal v letošním 12. díle originálních Strength Wars s kulturistou Fabianem Buchertem a to znamená, že má dnešní Do you even Youtube ve scénáři další souboj. Co tentokrát borce čekalo? Museli co nejrychleji absolvovat následující tři disciplíny:

  • 20 opakování shybů s 25kg
  • 20 opakování dřepů se 130kg
  • 20 tlaků nad hlavou s 80kg yokem

Mým favoritem byl především kvůli dřepům kulturista, ale jak to dopadlo vám, samozřejmě, povědět nemůžu. Oba kluci mě ale překvapili, i když závod se vyvíjel úplně jinak, než bych čekal. Podle mého názoru rozhodlo to, co měli kluci v hlavě. Copak stále ještě nikdo neví, že do selhání se ve Strength Wars cvičit nesmí?

„Neexistuje nejlepší tréninkový program, prostě si je musíte zkusit všechny. A proč ne?“ To je hláška z videa Raymonda Querida, která mě opravdu zaujala. Určitě to má něco do sebe, pokud nepatříte mezi lidi, kteří očekávají nabrání 20kg svalové hmoty za dva týdny. Pokud hodláte cvičit 7, 10, 15 let nebo tak dlouho, jak to jen bude možné, tak proč nevyzkoušet všechny tréninkové programy? Proč ne? Dobře řečeno, Raymonde. Raymonda rád sleduji, protože cvičí dobře a vypadá ještě líp. Navíc vlastní Campus Gym, což je opravdu hezká posilovna, ve které se musí cvičit moc dobře. Raymond také v minulém týdnu začal svůj nový seriál videí, který pojmenoval „Chasing 600“. Tou 600kou nemyslí Raymond nic jiného, než 600 liber (273kg) na mrtvý tah. Tohle bude rozhodně zajímavé sledovat. Pro Raymonda by byl tento výkon více jak trojnásobkem tělesné váhy, což je vždy moc pěkné. Já nevídám v posilovnách moc lidí, kteří zvednou na mrtvý tah trojnásobek své váhy, co vy? V Kutné Hoře to, pokud vím, nedokáže vůbec nikdo. Nikdo tomu není ani trochu blízko. Tohle video by vás mělo bavit. Raymond jede spodek.

Tak to vypadá, že mottem tohoto týdne alespoň pro mě bude „proč ne?“ Tak proč sem nepřidat nejnovější video z youtube kanálu, který ještě neznáte. Proč sem nepřidat video někoho, kdo teprve začíná a rozhodně nepatří mezi ty nejlepší youtubery na světě. Proč sem nepřidat někoho, kdo v tom, co dělá, není vůbec dobrý. Proč sem nepřidat někoho, kdo něco chce a půjde si za tím, i když to možná na začátku nedává velký smysl. Proč do dnešního Do you even Youtube nepřidat nejnovější video Tankst3ra, který se aktuálně nachází v tom nejhorším období za posledních několik let. Mě ten důvod, proč video nepřidat, nenapadá. Kdo je Tankst3r? Tankst3r je mladý kluk, který rád cvičí a sám tak nějak postupně objevuje, co že to chce v životě dělat a čeho chce dosáhnout. Někteří z vás ho znají z Raymondových videích, ve kterých už bohužel nebude. Důvod? Raymond Tanka vyhodil, protože neplnil své pracovní povinnosti tak, jak bylo potřeba. To by nebylo to nejhorší. Raymond ale po nátlaku fanoušků „musel“ celou situaci vysvětlit na youtube a to, jak si asi dokážete představit, nebylo moc příjemné pro Tanka, který kvůli tomu vlastně musel změnit posilovnu. Zaslouží si tenhle kluk, abyste ho sledovali? Nevím. Možná ne. Jeho videa nejsou nejlepší. Já ho sem ale dát chci. Jednou totiž může být dobrý a to nejmenší, co pro něj můžu udělat, je přidat jeho video do Do you even Youtube a tím mu alespoň o trošku víc zlepšit sledovanost, kterou má jen tak mimochodem už teď vážně dobrou. Pokud se dlouhodobě udrží nad 10 tisíci zhlédnutími na video, tak ho ten youtube může živit, což bych mu přál. Ať se daří, Tanskt3re.

zdroj: youtube.com
  •